Προς το περιεχόμενο

Thomann everywhere...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες με χαζο αλλα δεν καταλαβαινω πως με αυτο απαντας στην ερωτηση μου..

Εγω μιλαω για τα δυο site που προαναφερθηκαν,που πουλανε μουσικα οργανα..

Βεβαια με αυτα που λες ειμαι συμφωνος  ;D

 

 

Απλά δεν πρόλαβα να διαβάσω παρακάτω τι εννοούσες και νόμιζα οτι έλεγες για τη διαφορά εσωτερικού-εξωτερικού ;D ;D

Μάλλον μπορούνε γιατί έχουν "κλείσει" περισσότερα κομμάτια&έχουν καλύτερη έκπτωση απο την εταιρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ αν ήμουν μαγαζάτορας θα έβαζα κανά δυό μέλη της Σουηδικής ομάδας μπικίνι στις πωλήσεις. Έτσι κανείς δεν θα ασχολούταν με τις τιμές, αλλά ούτε και με τα προιόντα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δε σε καταλαβαινω...

Για καποιους τα 45 ευρω ειναι ενα ,για να μη πω δυο μεροκαματα...

Και στο κατω κατω γιατι ο ελληναρας δεν το ριχνει το προιον 45,02ε???

Και μαγκας θα βγει και κανενα σοβαρο ποσο(κατ' εσενα) δε θα χασει...

Να σε πω το γιατί, και να σε εξηγήσω...

 

Αν το 45 ευρώ είναι 2 μεροκάματα, τότε, πολύ καλά θα κάνει να σώσει επι 112 ημέρες το ποσο, χωρίς να χαλάσει μια, για να πάρει τον Avalon που τυχαία ανέφερα...

 

Ο "Ελληνάρας" δεν το ρίχνει γιατί πολύ απλά δεν τον παίρνει. Δηλ, αν ο Θωμάς αγοράσει 100 κομμάτια Avalon 2022 και περιμένει να τα πουλήσει, ο "Ελληνάρας" θα πάρει 1, ή άντε... 5 όταν υπάρχει άνοιγμα στην αγορά. Ελλάδα είναι όχι η παγκόσμια αγορά.

 

Εγω, προσωπικά, έχω πρίξει τον Χρήστο (Χατζηστάμου) και μπράβο του που με ανέχετε ακόμη, και ομολογώ ότι, πέραν της πίεσης χρόνου που έχω, αποφάσισα να τον τιμήσω για τις συμβουλές και τις ώρες (κυριολεκτικά) που έφαγε να μου μιλάει, να μου εξηγεί, κλπ. Και ψώνισα απ'τον "Ελληνάρα", και μιλήσαμε, και γνωριστήκαμε, και ελπίζω σε διάφορα demo εν καιρό για να δω/ακούσω την τύφλα μου, κλπ... :)

 

Θες δε θες 45 στα κοντά 3000 δεν είναι απίστευτο ποσό.

 

Και τέλος πάντων, το νόημα του παραδείγματος που έφερα ήταν απλά ότι δεν πρόκειται για αισχροκέρδεια και να γίνεται της πόπης... Απλά ένα μικρό ποσό παραπάνω, ποιός ξέρει το γιατί (και αλήθεια, κανείς δεν ξέρει το γιατί, εκτός απο τον ίδιο τον "Ελληνάρα". Μπορεί, πράγματι να είπε να βγάλει τους καφέδες που κερνάει (και δεν πίνω καφέ), μπορεί να είναι αναγκαστικό το παραπάνω, λόγο φόρου, λιγοστής παραγγελίας, κλπ, μπορεί να είναι κάτι άλλο). Ούτε αγαθοεργείες κάνουμε, ούτε τίποτε, και σιγουρα ούτε μαμάκες είμαστε! Πολύ απλά, υπάρχει και σεβασμός, και θέληση για να υπάρχουν και εγχώριοι χώροι στην Ελλάδα. Απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά διστυχώς οι διαφορές είναι υπαρκτές και σε πολλές περιπτώσεις και τραγικές!! Σαφώς και δεν τίθεται θέμα για λιγα ευρώ πάνω να αποτανθείς στο "γείτονα" και όχι στον Γερμανό...Αλλά αυτό γίνεται σχεδόν συνέχεια! Δε νομίζω ότι κανείς από εμάς είναι Ωνάσης ή Νιάρχος. Όλοι είμαστε αγοραστές και με τα λίγα χρήματα που έχουμε στην τσέπη μας προσπαθούμε να καλύψουμε την όποια ανάγκη έχουμε ή την κάποια πολυτέλεια που θέλουμε. Αλλά το θεωρείτε τυχαίο το ότι την τελευταία 2ετία αρκετοί επιχειρηματίες "συμμορφώθηκαν" και ακούστηκαν ακόμα και ατάκες "...θα στο δώσω σε τιμή Thomann"? Εσείς τί λέτε...δε βγάζουν??? 

Bass, amps and R'n'R!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες δε θες 45 στα κοντά 3000 δεν είναι απίστευτο ποσό.

 

όπως ξέρεις, διαφορές τιμών 45Ε μεταξύ θωμά και ελληνάρα συναντά κανείς και σε προϊόντα των 300Ε

 

το παράδειγμά σου δεν είναι αντιπροσωπευτικό, είναι αυτό που στη στατιστική αποκαλούν "οutlier", όπως και τα απειροελάχιστα προϊόντα που είναι ακριβώτερα στο θωμά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

όπως ξέρεις, διαφορές τιμών 45Ε μεταξύ θωμά και ελληνάρα συναντά κανείς και σε προϊόντα των 300Ε

Βασικά ΔΕ ξέρω, γιατί 4 χρόνια στην Αγγλία δεν είχα κάν ακούσει για το Θωμα (turnkey και dv247)! Μόνο σε Ελληνικό φόρουμ το είδα πρώτη φορά. Και αφού είμαι Ελλάδα λίγο καιρό δεν είχα την ευκαιρία να δω την αγορά. Αντιθέτως, μάλιστα, είχα κάνει θρεντ εδω για μαγαζια με μουσικά όργανα κλπ... Έτυχε να κοιτάζω για προενισχυτές και εξου και το παράδειγμά μου...

 

Η διαφορά 50 ευρώ σε προϊόντα 300 είναι όντως μεγάλη.

 

Τα παραδείγματα, δεν εξυπηρετούν τον ρόλο επιχειρημάτων, τουλάχιστον όταν τα χρησιμοποιώ. Απλά είναι ένα είδος: "Να, υπάρχει και κάτι άλλο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι αποφάσισαν κάποιοι να μην κλέβουν αισχρά για μένα δεν λέει τίποτα. Η θεία δίκη θα είναι να κλείσουν ΟΛΑ τα ελληνικά καταστήματα, μόνο και μόνο για το αμαρτωλό παρελθόν τους  >:( Οι εξαιρέσεις απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

 

Το σωστό είναι ούτε Thomann ούτε Ελλάδα. Αγγλία για πάντα (που λέει ο λόγος "για πάντα"... while it lasts είναι το σωστό, ή αλλιώς "Βάστα Ρόμελ της Παγκόσμιας κρίσης"  ;D )

 

http://www.dv247.com/invt/19904/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, όλα καλά ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΑ ΝΟΜΙΣΜΑ ΤΟ ΕΥΡΩ (ο γερμανός θα συνεχίσει να το έχει.. μην ανησυχείς καθόλου γι' αυτόν)

:)

 

Μεγάλη κουβέντα. Δεν νομίζω όμως να φτάσουμε εκεί, τα πράγματα δεν είναι και τόσο τραγικά όσο λένε διάφορα παπαγαλακια.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πλέον υπάρχουν και πολλά ηχητικά δείγματα στο site!  ;)

 

Η θεία δίκη θα είναι να κλείσουν ΟΛΑ τα ελληνικά καταστήματα, μόνο και μόνο για το αμαρτωλό παρελθόν τους  Angry

 

Φίλε μου αν γίνει αυτό η μπάλα θα πάρει πολύ κόσμο όχι μόνο τα συγκεκριμένα μαγαζιά! Αν είναι δυνατόν να ευχόμαστε κάτι τέτοιο μέσα στην οικονομία που ζούμε! Ας στηρίζουμε τους σωστούς και ας σνομπάρουμε τους λάθος, τα πράγματα είναι σε πολύ καλό δρόμο και το τοπίο έχει αρχίσει να ξεκαθαρίζει! Οι εποχές τις αισχροκέρδειας και την κλειστής αγοράς έχουν περάσει, λίγα απόβλητα έμειναν! Ας μην παρασυρόμαστε λοιπόν από τον όχλο και την μόδα του "αγοράζω απ' έξω είναι πάντα ποιο φθηνά"  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου