Προς το περιεχόμενο

Thomann everywhere...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας μην παρασυρόμαστε λοιπόν από τον όχλο και την μόδα του "αγοράζω απ' έξω είναι πάντα ποιο φθηνά"  ;)

 

Ειναι τοσα τα συσωρευμενα απωθημενα μου απο την Ελληνικη πιατσα μουσικων οργανων που θα αγοραζα, με ενα μεγαλο μεγαλο χαμογελο, απ' εξω ακομαι και αν ηταν κατατι πιο ακριβα.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οπότε, όλα καλά ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΑ ΝΟΜΙΣΜΑ ΤΟ ΕΥΡΩ

Ο συνάδελφος είπε κάτι που νομίζω ότι το περάσατε στο ντούκου. Ο Γερμανός δεν είναι ελκυστικός, το νόμισμα που έχουμε τον κάνει (και με την ικανότητά του να αγοράζει μαζικά από χώρες με φτηνότερο νόμισμα). Γιατί για να λέμε και την αλήθεια ο Θωμάς σε σχέση με το Εbay είναι ακριβός (με το δολάριο στο 1,40). Έχω πρόσφατο παράδειγμα σε αγορά Fishman, 360 ο Θωμάς 300 με τα μεταφορικά ο Ε-μπέης.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον υπάρχουν και πολλά ηχητικά δείγματα στο site!  ;)

 

Nαι, έχεις απόλυτο δίκιο, και μάλιστα δικά τους κι όχι πχ. αυτά της Boss ή της εκάστοτε εταιρίας... και το ωραίο είναι ότι έχει και δικό του player (που πάντα μου άρεσε αντί να κατεβάζω τα δείγματα και να τα παίζω εγώ).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, όλα καλά ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΑ ΝΟΜΙΣΜΑ ΤΟ ΕΥΡΩ (ο γερμανός θα συνεχίσει να το έχει.. μην ανησυχείς καθόλου γι' αυτόν)

 

ε,καλα τωρα...ενταξει ΟΥΖΟΥΜΠΟΥΡΑ είμαστε αλλα δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση να βγουμε απο το ευρω (οχι γιατι μας λυπουνται αλλα γιατι απλα αυτο θα σημαινε καταστροφη του ιδιου του νομισματος),ευτυχως η δυστυχως η εισαγωγη στη ζωνη του ευρω ειναι οπως η εισαγωγη στην ΕΕ: oποιος μπαινει ΔΕΝ βγαινει με καμμια Παναγια...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,καλα τωρα...ενταξει ΟΥΖΟΥΜΠΟΥΡΑ είμαστε αλλα δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση να βγουμε απο το ευρω (οχι γιατι μας λυπουνται αλλα γιατι απλα αυτο θα σημαινε καταστροφη του ιδιου του νομισματος),ευτυχως η δυστυχως η εισαγωγη στη ζωνη του ευρω ειναι οπως η εισαγωγη στην ΕΕ: oποιος μπαινει ΔΕΝ βγαινει με καμμια Παναγια...

 

Αμήν

Το δολάριο στο 1,60 το βλέπεις?...γιατί θέλω να κάνω κάτι αγορές!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποστ το έγραψα επειδή είδα ότι τα παιδιά είχαν μία ευκολία να κρίνουν τις τιμολογιακές πολιτικές των ελλήνων καταστηματαρχών, χρησιμοποιώντας ότι οικονομολογικά, αλλά λανθάνοντα κομμουνιστικά επιχειρήματα του στυλ "και γιατί να μη βγάλει 50 ευρώ λιγότερα; Θα χάσει το κότερο;".

 

Είπα λοιπόν να θυμήσω, ότι ο λόγος που ο τόμαν (και άλλα ευρωπαϊκά καταστήματα) έχουν ελκυστικές τιμές, είναι ότι υπάρχει κοινό νόμισμα και ότι είμαστε στην Ένωση - έλα όμως που είναι πιθανό ότι οι έλληνες πολιτικοί έχουν... αμφιβολίες για την ορθότητα της νομισματικής ένωσης...!!

 

Που το ξέρω; Το ξέρω διότι γράφουν στα παλιά τους τα υποδήματα τις συστάσεις της Ένωσης σε περίπου ενα εκ/ριο πράγματα, οπότε έχουμε το οξύμωρο του να ζητάμε τα χρήματα εκείνων που κοροϊδεύουμε.

 

Οπότε, καλά θα κάνουν οι φίλοι να μη σπεύδουν να καίνε τις γέφυρες με τους ντόπιους καταστηματάρχες. Μπορεί στο (κοντινότατο) μέλλον, να τους χρειαστούν.

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε έχουμε το οξύμωρο του να ζητάμε τα χρήματα εκείνων που κοροϊδεύουμε.

 

Μωρε εμεις ζηταμε απλα πλεον ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ (ουτε προκειται να μας δωσουν ξανα,μεχρι να πληρωσουμε τα ..σπασμενα... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποστ το έγραψα επειδή είδα ότι τα παιδιά είχαν μία ευκολία να κρίνουν τις τιμολογιακές πολιτικές των ελλήνων καταστηματαρχών, χρησιμοποιώντας ότι οικονομολογικά, αλλά λανθάνοντα κομμουνιστικά επιχειρήματα του στυλ "και γιατί να μη βγάλει 50 ευρώ λιγότερα; Θα χάσει το κότερο;".

 

Είπα λοιπόν να θυμήσω, ότι ο λόγος που ο τόμαν (και άλλα ευρωπαϊκά καταστήματα) έχουν ελκυστικές τιμές, είναι ότι υπάρχει κοινό νόμισμα και ότι είμαστε στην Ένωση - έλα όμως που είναι πιθανό ότι οι έλληνες πολιτικοί έχουν... αμφιβολίες για την ορθότητα της νομισματικής ένωσης...!!

 

Που το ξέρω; Το ξέρω διότι γράφουν στα παλιά τους τα υποδήματα τις συστάσεις της Ένωσης σε περίπου ενα εκ/ριο πράγματα, οπότε έχουμε το οξύμωρο του να ζητάμε τα χρήματα εκείνων που κοροϊδεύουμε.

 

Οπότε, καλά θα κάνουν οι φίλοι να μη σπεύδουν να καίνε τις γέφυρες με τους ντόπιους καταστηματάρχες. Μπορεί στο (κοντινότατο) μέλλον, να τους χρειαστούν.

 

:)

 

 

 

Και γιατι να μην έχουν αμφιβολίες δηλαδή αγαπητέ φίλε;

 

Νομίζεις πως η τυφλή ή συλλογική υπακοή σε αυτά που αποφασίζει η ΕΕ, θα εξισώσει αυτόματα Ελληνικά και Γερμανικά καταστήματα.!  ???

 

Επίσης δεν νομίζω η Ελλάδα να είναι τόσο ριζοσπαστική χώρα ωστε να γράφει στα παλιά της τα παπούτσια τα διάφορα θέματα που αποφασίζονται στις συνόδους, ίσα ίσα, σκυλάκι τους είμαστε τόσες δεκαετίες και χωρίς καμία φωνή σε αυτά που αποφασίζονται.

 

Το γεγονός ότι έχουμε κοινό νόμισμα, οπότε <<ζήτω η καλή ΕΕ>>, δεν λέει κάτι από μόνο του, και απόδειξη σε αυτό είναι ότι μπορείς σίγουρα να πάρεις κάποιο μουσικό όργανο από Αμερική (προφανώς εκτός ΕΕ και με διαφορετικό νόμισμα από το δικό σου   ;)) και να πληρώσεις πολύ φθηνότερα απο το αν το έπαιρνες στον Thomann. (πόσο μάλλον από καποιο Ελληνικό κατάστημα.)

 

 

Τέλος πάντων, όπως και να έχει νομίζω καλό θα ήταν η κουβέντα να μην πάρει άλλο πολιτικό χαρακτήρα, δεν είναι καλό για ένα μουσικό forum.  :)

 

(Όσο για τα λανθάνοντα κομμουνιστικά επιχειρήματα, όπως αναφέρεις φίλε Wow!, ασχολίαστο για τον ακριβώς απο πάνω λόγο. Το να κατηγορείς την αισχροκέρδια, δεν είναι κομμουνισμός, είναι αξιοπρέπεια)

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1)Επίσης δεν νομίζω η Ελλάδα να είναι τόσο ριζοσπαστική χώρα ωστε να γράφει στα παλιά της τα παπούτσια τα διάφορα θέματα που αποφασίζονται στις συνόδους, ίσα ίσα, σκυλάκι τους είμαστε τόσες δεκαετίες και χωρίς καμία φωνή σε αυτά που αποφασίζονται.

 

2)Το γεγονός ότι έχουμε κοινό νόμισμα, οπότε <<ζήτω η καλή ΕΕ>>, δεν λέει κάτι από μόνο του, και απόδειξη σε αυτό είναι ότι μπορείς σίγουρα να πάρεις κάποιο μουσικό όργανο από Αμερική (προφανώς εκτός ΕΕ και με διαφορετικό νόμισμα από το δικό σου  ;)) και να πληρώσεις πολύ φθηνότερα απο το αν το έπαιρνες στον Thomann. (πόσο μάλλον από καποιο Ελληνικό κατάστημα.)

 

 

1)Nαι την γραφει. Οχι επειδη ειναι ριζοσπαστική, αλλα επειδη απαρτίζεται η εκαστοτε κυβερνηση απο λαμογια. Συμφέρει του ιδιους να πληρώνουν τα πρόστιμα για καποια παρατυπία, γιατί τα κέρδη απο την ίδια παρατυπία είναι μεγαλύτερα απο το αντίστοιχο πρόστιμο. Παράδειγμα τα τέλη κυκλοφορίας στα αυτοκίνητα.

 

2) Αυτοαναίρεση : Αυτο που λες γίνεται ακριβώς επειδή έχουμε €. Δεν ειναι ασθενές νόμισμα το $, αλλά ισχυρό το €. Ας είχαμε ακόμα δραχμές και θα κλαίγαμε με την ισοτιμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ωχ... θα πέσει φωτιά εδώ μέσα μ αυτά που λες...!

 

Πληροφοριακά, μια χαρά τη γράφουν εδώ την Ε.Ε., τα μισά απ' όσα θα πρεπε να κάνουμε ακόμα σφυρίζουμε αδιάφορα και πέφτουν βροχή τα πρόστιμα...

 

Τώρα τυφλή συλλογική υποταγή... αμάν μην τα λες ετσι κ τρώμε :s

 

Οντοπικ...

 

Δε χαίρεστε που χουμε επιλογές κ Ευρώπη και Ελλάδα και Αμερική;

 

Εγώ θα ψώνιζα απ' οπουδήποτε. Ως ώρας από Ελλάδα ψωνίζω γιατί μου είναι σαφώς πιο πρακτικό.

Και το βλέπω ότι θέλω, και αποστολή κάνουν και σε απομακρυσμένα μέρη, και τιμές σ αυτά που πήρα μου έκαναν και μερικοί καταστηματάρχες είναι μια χαρά.

Άλλοι πάλι θέλουν χ και θα το φάνε ευχάριστα.

 

Ένα ερώτημα προς τους Δωδεκανήσιους εδώ μέσα (υπάρχουν 5 6 το ξέρω) Όταν παραγγέλνετε κάτι από online Ελληνικά μαγαζιά, δεν θα έπρεπε ο φπα να είναι ο αντίστοιχος που ισχύει για Δωδεκάνησα; Σε κατάστημα σήμερα είδα πως αυτό ισχύει μόνο αν κάνεις αγορά με τιμολόγιο. Για τους ιδιώτες τι γίνεται λοιπόν;

 

Και γιατι να μην έχουν αμφιβολίες δηλαδή αγαπητέ φίλε;

 

Νομίζεις πως η τυφλή ή συλλογική υπακοή σε αυτά που αποφασίζει η ΕΕ, θα εξισώσει αυτόματα Ελληνικά και Γερμανικά καταστήματα.!  ???

 

Επίσης δεν νομίζω η Ελλάδα να είναι τόσο ριζοσπαστική χώρα ωστε να γράφει στα παλιά της τα παπούτσια τα διάφορα θέματα που αποφασίζονται στις συνόδους, ίσα ίσα, σκυλάκι τους είμαστε τόσες δεκαετίες και χωρίς καμία φωνή σε αυτά που αποφασίζονται.

 

Το γεγονός ότι έχουμε κοινό νόμισμα, οπότε <<ζήτω η καλή ΕΕ>>, δεν λέει κάτι από μόνο του, και απόδειξη σε αυτό είναι ότι μπορείς σίγουρα να πάρεις κάποιο μουσικό όργανο από Αμερική (προφανώς εκτός ΕΕ και με διαφορετικό νόμισμα από το δικό σου   ;)) και να πληρώσεις πολύ φθηνότερα απο το αν το έπαιρνες στον Thomann. (πόσο μάλλον από καποιο Ελληνικό κατάστημα.)

 

 

Τέλος πάντων, όπως και να έχει νομίζω καλό θα ήταν η κουβέντα να μην πάρει άλλο πολιτικό χαρακτήρα, δεν είναι καλό για ένα μουσικό forum.  :)

 

(Όσο για τα λανθάνοντα κομμουνιστικά επιχειρήματα, όπως αναφέρεις φίλε Wow!, ασχολίαστο για τον ακριβώς απο πάνω λόγο. Το να κατηγορείς την αισχροκέρδια, δεν είναι κομμουνισμός, είναι αξιοπρέπεια)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου