Προς το περιεχόμενο

Έμποροι μουσικών οργάνων στη Θεσσαλία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατάθλιψη... να τί παθαίνω κάθε φορά που επιχειρώ να "στηρίξω" τις ντόπιες επιχειρήσεις πώλησης μουσικού εξοπλισμού. Αγένεια, κουτοπονηριά, σοβαρότητα καμμία, ρατσισμός. Όλα αυτά στη Θεσσαλία όπου διαμένω, στας Αθήνας δεν ξέρω τί γίνεται.

 

Οπότε όχι, δεν θα πάρω. Και το να πληρώνω ακριβότερα κάτι είναι βαρύ, αλλά πληρώνεται. Το ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ όμως μετά από την επαφή με τα εν λόγω υποκείμενα, δεν πληρώνεται... Γερμανός και πάλι Γερμανός, έτσι, απρόσωπα, άνευ διακρίσεων όμως και με σεβασμό, έστω μόνο στα λεφτά μου. 1000 φορές! Γλιτώνεις και τα έξοδα για ψυχοθεραπεία ή φάρμακα, συμφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατάθλιψη... να τί παθαίνω κάθε φορά που επιχειρώ να "στηρίξω" τις ντόπιες επιχειρήσεις πώλησης μουσικού εξοπλισμού. Αγένεια, κουτοπονηριά, σοβαρότητα καμμία, ρατσισμός. Όλα αυτά στη Θεσσαλία όπου διαμένω, στας Αθήνας δεν ξέρω τί γίνεται.

 

Οπότε όχι, δεν θα πάρω. Και το να πληρώνω ακριβότερα κάτι είναι βαρύ, αλλά πληρώνεται. Το ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ όμως μετά από την επαφή με τα εν λόγω υποκείμενα, δεν πληρώνεται... Γερμανός και πάλι Γερμανός, έτσι, απρόσωπα, άνευ διακρίσεων όμως και με σεβασμό, έστω μόνο στα λεφτά μου. 1000 φορές! Γλιτώνεις και τα έξοδα για ψυχοθεραπεία ή φάρμακα, συμφέρει...

 

Σε ποια πόλη μένεις; Ως Θεσσαλός κι εγώ, με ενδιαφέρει ποια καταστήματα είναι αυτά στα οποία έχεις συναντήσει τη συγκεκριμένη συμπεριφορά. Στο Βόλο πάντως από μουσικά καταστήματα, το απόλυτο μηδέν. Φαντάζομαι οι συμπολίτες θα με καταλαβαίνουν απόλυτα.  ::)

 

Προσωπικά βολεύομαι πλέον με καταστήματα της Λάρισας.

Στόλλας και Καράτζιος μέχρι στιγμής με έχουν εξυπηρετήσει πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια πόλη μένεις; Ως Θεσσαλός κι εγώ, με ενδιαφέρει ποια καταστήματα είναι αυτά στα οποία έχεις συναντήσει τη συγκεκριμένη συμπεριφορά. Στο Βόλο πάντως από μουσικά καταστήματα, το απόλυτο μηδέν. Φαντάζομαι οι συμπολίτες θα με καταλαβαίνουν απόλυτα.  ::)

 

Προσωπικά βολεύομαι πλέον με καταστήματα της Λάρισας.

Στόλλας και Καράτζιος μέχρι στιγμής με έχουν εξυπηρετήσει πολύ καλά.

 

Βόλος=στιγμές συγκίνησης&απελπισίας :

Κεχαίδης(συνεργάζεται με Νάκα) ,προιόν(ζώνη μπασσου):

http://www.thomann.de/gr/warwick_rockstrap_rst_10001w.htm

Τιμή thomann 3.90E

Τιμή Κεχαίδη 13.00Ε

Φυσικά&έχω την απόδειξη.

Όπως επίσης έφαγα και 50 μέρες καθυστέρηση για ένα πετάλι,που φυσικά δεν το είχε στο μαγαζί(πάλι έχω την απόδειξη παραλαβής&την εξόφληση)

 

Αλλά ακόμα και στο Βόλο,υπάρχουν λύσεις,

είναι ένα μαγαζάκι τίμιο Αλεξάνδρας με Δεληγιώργη,(φτάχνει όργανα κυρίως) έχει τιμές που είναι αρκετά καλές(πάντα σε σχέση με επαρχία)...φυσικά παραγγέλνω είτε απο musicstore(προσφέρει αντικαταβολή),είτε απο Αθήνα...

απλά όπως ανέφερα,θέλει ψάξιμο...και μην παραπονιέστε στην Αθηνα-Θεσ/κη για την αγορά!στην επαρχία δεν παίζεται η κατάσταση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόλος=στιγμές συγκίνησης&απελπισίας :

Κεχαίδης(συνεργάζεται με Νάκα) ,προιόν(ζώνη μπασσου):

http://www.thomann.de/gr/warwick_rockstrap_rst_10001w.htm

Τιμή thomann 3.90E

Τιμή Κεχαίδη 13.00Ε

Φυσικά&έχω την απόδειξη.

Όπως επίσης έφαγα και 50 μέρες καθυστέρηση για ένα πετάλι,που φυσικά δεν το είχε στο μαγαζί(πάλι έχω την απόδειξη παραλαβής&την εξόφληση)

 

Αλλά ακόμα και στο Βόλο,υπάρχουν λύσεις,

είναι ένα μαγαζάκι τίμιο Αλεξάνδρας με Δεληγιώργη,(φτάχνει όργανα κυρίως) έχει τιμές που είναι αρκετά καλές(πάντα σε σχέση με επαρχία)...φυσικά παραγγέλνω είτε απο musicstore(προσφέρει αντικαταβολή),είτε απο Αθήνα...

απλά όπως ανέφερα,θέλει ψάξιμο...και μην παραπονιέστε στην Αθηνα-Θεσ/κη για την αγορά!στην επαρχία δεν παίζεται η κατάσταση!

 

 

Το μαστόρι που λες είναι Αλεξάνδρας με Ι. Καρτάλη και λέγεται Θάνος. Καλός οργανοποιός και σχετικά καλές τιμές.

Κεχαΐδης, ένα όνομα, μια ιστορία. Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα... ************

Τον "αντιπρόσωπο" Βόλου για Roland/Boss/Fender κλπ πώς τον βλέπεις;  Άλλη μια σταθερή αξία στην πόλη. Αναρωτιέμαι αν στα κεντρικά του Στόλλα στην Πάτρα ξέρουν τι παίζει εδώ...  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαστόρι που λες είναι Αλεξάνδρας με Ι. Καρτάλη και λέγεται Θάνος. Καλός οργανοποιός και σχετικά καλές τιμές.

Θάνος,ναι...Μπέρδεψα τις οδούς!

 

Κεχαΐδης, ένα όνομα, μια ιστορία. Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα... ************

Το μόνο που σώζει την κατάσταση είναι οτι είναι εξυπηρετικοί(μη πω παραείναι!)...βέβαια μεγαλώσαμε τώρα&δεν αντιμετωπίζομαι σαν ο κλασσικός πιτσιρικάς(θα στείλω τον μικρό ξάδερφο να τους τα σπάσει...!),άσε που κάποια πεταλάκια θα σαπίσουν εκεί!

 

Τον "αντιπρόσωπο" Βόλου για Roland/Boss/Fender κλπ πώς τον βλέπεις;  Άλλη μια σταθερή αξία στην πόλη. Αναρωτιέμαι αν στα κεντρικά του Στόλλα στην Πάτρα ξέρουν τι παίζει εδώ...  ::)

Πάντως έτυχε και είχα έναν κατάλογο του Στόλλα 07-08' και έβλεπα τις τιμές χονδρικής και τις εκπτώσεις σε μερικά προιόντα...40%+ κάτω...

Αν ξέρεις τα 'παλικάρια' εκεί έχεις καλές τιμές...μόνο αυτό...α!και εκεί ήταν το σκηνικό με τα πετάλια,που-μπράβο του-τα είχε ο άνθρωπος αλλά δε μπορούσα να τα δοκιμάσω γιατί έπρεπε να ανοιχτεί η συσκευασία...(και αντί απο Βόλο πήρα απο εξωτερικό,έλεος!)

 

Επίσης στεναχωρέθηκα που έκλεισε και το άλλο το παλικάρι στον Άγιο Νικόλαο, γιατί είχε πολύ νορμάλ τιμές σε κάποιες κιθάρες και ενισχυτές,άσε που αν του τα έσκαγες 'μπαμ' πάντα σου έκοβε(ενώ στον άλλον πρέπει να πω 5 φορές να μου κάνει καλή τιμή-αισθάνομαι και τσαμπατζής!)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα περίχωρα τής Λάρισας μένω και έχω πείρα από Λάρισα, Βόλο και Καρδίτσα. Μή χειρότερα είναι σχεδόν όλοι, άλλος περισσότερο, άλλος λιγότερο. Άλλος υπερόπτης, άλλος τάχαμου φιλικός και να σού υποτιμάει τη νοημοσύνη στα ίσια... Άσε με τούς πιτσιρικάδες που πάνε τί πανηγύρι γίνεται! Αντί να βοηθήσουν να διαλέξουν τίποτα τής προκοπής, τους πλακώνουν στο μπλα-μπλα και αγοράζουν ό,τι νά 'ναι...

 

Και στυλάκι κάτσε καλά, ξερόλες, εκνευριστικοί... Έχω την εντύπωση ότι σε "κόβουν" και φέρονται αναλόγως. Άμα δουν "πακέτο" κάνουν κωλοτούμπες, άμα σε κόψουν γιά τσίπη σε έχουν γραμμένο κα'να μισάωρο κι όταν θα σ' εξυπηρετήσουν απαντάνε και μονολεκτικά. Επαγγελματισμός 0. Μού έτυχε ακόμη και να με βρίσουν τηλεφωνικά... επειδή πήρα με απόκρυψη! Μιλάμε γιά απίστευτες καταστάσεις.

 

Μόνο ένας Λιόλιος άξιζε στη Λάρισα, μ' ένα καταπληκτικό παιδί που δούλευε μέσα αλλά έκλεισε πριν 3-4 χρόνια. Φαίνεται ότι τούς θέλουμε τους άχρηστους, τούς τραβάει ο οργανισμός μας. Τους ωραίους τούς αποφεύγουμε δυστυχώς.

 

Γι αυτό Θωμάς και πάλι Θωμάς. Απρόσωπα και με όλα τα προνόμια. Με τους "δικούς" μας έχω τελειώσει διά παντός, και πολύ το χαίρομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης στεναχωρέθηκα που έκλεισε και το άλλο το παλικάρι στον Άγιο Νικόλαο, γιατί είχε πολύ νορμάλ τιμές σε κάποιες κιθάρες και ενισχυτές,άσε που αν του τα έσκαγες 'μπαμ' πάντα σου έκοβε(ενώ στον άλλον πρέπει να πω 5 φορές να μου κάνει καλή τιμή-αισθάνομαι και τσαμπατζής!)

 

Τον Kοch λες. Ναι το ήξερα κι εγώ αυτό το μαγαζί, και αν και δεν είχα ψωνίσει πότε, είχα ακούσει πολύ καλά λόγια από φίλους μου μουσικούς για την ποιότητα των οργάνων και μηχανημάτων που έφερνε (πολλά από αυτά χειροποίητα) και τις πολύ καλές τιμές. Κρίμα που έκλεισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλό είναι να αναδεικνύουμε τους καλούς επαγγελματίες και όχι να βρίζουμε αυτους που έτυχε να έχουμε αρνητικη εμπειρία, ανώνυμα. Αυτό ενδιαφέρει τον κόσμο για να βοηθηθεί.

Οποιαδήποτε καταγγελία δημοσιευτεί όμως, πρέπει να γίνεται επώνυμα και με υπογραφή.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, δεκτόν. Post edited. Έτσι κι αλλιώς, ό,τι και να πω εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος, η πόλη μας είναι μικρή και οι περισσότεροι ξέρουμε τι παίζει. Ειδάλλως δεν θα φεύγαμε για άλλες ...πολιτείες και δεν έκανε τρελές δουλειές ο Θωμάς... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω εμπειρια απο μαγαζια του Βολου και τις Καρδιτσας.Το κλιμα ειναι σχεδον συνηθως μετριο με μερικες εξαιρεσεις βεβαια!!!

Στην Καρδιτσα ειναι ουσιαστικα 2 μαγαζια.Το ενα του Νακα και το αλλο ενα συνοικιακο.

Στο συνοικιακο εχει ποικιλια σε οργανα και εξοπλισμο τα οποια βρισκονται μεσα στο μαγαζι(οποιος εχει περασει απο την βιτρινα ξερει).Η συμεριφορα του ομως ειναι τελειως αντιεπαγγελματικη!!!Και το λεω αυτο με ολη την σημασια της λεξης.

Ο νακας ελλειπεται σε ποικιλια απο οργανα και μαρκες αλλα ο ανθρωπος που διαχειριζεται το μαγαζι ειναι πολυ εξυπηρετικος.Οσες φορες εχω παει η εξυπηρετηση ηταν αψογη.

 

Στο Βολο εχω εμπειριες μονο απο 3 μαγαζια.Τον κεχαιδη το αλλο στην καρταλη και ενα αλλο πανω στην Φερραιου.

Ο Νακας,σε αντιθεση με αυτον της Καρδιτσας,ειναι λιγοτερο εξυπηρετικος.

Το μαγαζι που βρισκεται στην Φερραιου εχει μεγαλη ποικιλια σε οργανα και αρκετες μαρκες επισης.Για σερβισ δεν το εχω δοκιμασει και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.Καποιες φορες που πηγα να δοκιμασω καποια οργανα οι ανθρωποι ηταν αρκετα εξυπηρετικοι,αυτο αφορουσε τα μοντελα της βιτρινας.

Τα καλυτερα ομως εχω να τα πω για αυτο στην Καρταλη.Ο ανθρωπος ειναι εξυπηρετικοτατος και συνεπεστατος.Προσφατα ειδα οτι εβαλε και αρκετη ποικιλια(κιθαρες κυριως).Εμενα προσωπικα δεν μ εκανε καμια κακη εντυπωση.

 

ΥΓ. Θελω να πιστευω οτι το μηνυμα τροποιηθηκε επαρκως.

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου