Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για setup κιθάρας


john

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πάω την κιθάρα μου για setup και μου πρότειναν τον Παναγιώτη Κουρμπή στην Ιπποκράτους 69. Γνωρίζει κανείς αν είναι καλός;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ξερω καποιον καλυτερο..ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!

&

http://www.noiz.gr/article-307--0-0.html

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Εγω παω στον Παναγιωτη απο πιτσιρικας και ειμαι απολυτα ευχαριστημενοςκαι απο service και απο ολα τα rack μου που εχουμε στησει μαζι..τωρα βεβαια,περι ορεξεως..... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα πηγαινω στον jimmy στην χαρ.τρικουπη..ειναι πολυ καλος αλλα ψιλοκαθυστερει..

 

κοίταξε, εγώ όταν άρχισα να σετάρω την κιθάρα μόνος μου, είδα οτι είχε κάτσει μεν και είχε κάνει σωστή δουλειά στο μπράτσο (χρειαζόταν ανύψωση κάτω απο το σημείο που βιδώνει το μπράτσο με το σώμα, και όντως ο τζίμμης είχε βάλει κάτι ξυλάκια, όταν τα βγαλα τα ξανάβαλα :) ) αλλά: Ποτέ δεν μου είχε ρυθμίσει τις αρμονικές σωστά!! Ποτέ όμως! για να καταλάβεις είχα αρχίσει να αποφεύγω οποιαδήποτε χρήση της μι μπάσο εκτός απο single notes σε αυτήν, γιατι δεν γινόταν να κουρδιστεί σωστά με τίποτα... και αυτό γιατι το βαγονέτο της στο floyd έπρεπε τελικά να είναι βιδωμένο στην πίσω θεση και ρυθμισμένο γύρω απο εκεί, σε οποιοδήποτε σημείο της μπροστά θέσης οι αρμονικές ήταν λάθος, και αυτό 6 χρόνια δεν το άλλαξε ποτέ...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που θα κουβαλάς τη κιθάρα και θα περιμένεις και αρκετό καιρό και θα είσαι και το λιγότερο αβέβαιος για το αποτέλεσμα, είναι προτιμότερο να το κάνεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτό γιατι το βαγονέτο της στο floyd έπρεπε τελικά να είναι βιδωμένο στην πίσω θεση και ρυθμισμένο γύρω απο εκεί' date=' σε οποιοδήποτε σημείο της μπροστά θέσης οι αρμονικές ήταν λάθος, και αυτό 6 χρόνια δεν το άλλαξε ποτέ...[/quote']

 

Λύνεται κάπως αυτό;Είχα και εγώ τέτοιο πρόβλημα αλλά δεν το εξάληψα τελείως το περιόρισα κάπως

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου