Προς το περιεχόμενο

Kramer 605st : φωτο , κλιπακια , ερωτησεις , κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαλιστα κυριοι. ευχαριστω τους συμφορουμιτες που μου απαντησαν.

 

αυτο που σκεφτομαι τωρα ειναι 2 πραγματα οπως προειπα...

 

1.

πως θα κανω το floydrose να δουλευει ΧΩΡΙΣ να ξεκουρδιζει πολυ.

-ναι , μου χανει λιγο μετα απο ηπια χρηση-

και αν ΔΕΝ γινεται αυτο , το τραβαω ολο πισω οπως εχω κανει τωρα και δεν το χρησιμοποιω καθολου.

 

 

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω με τον Kostas ....300€ δεν ειναι bargain για αυτη την κιθαρα. Οι συγκεκριμενες pointy κιθαρες ειναι τοσο εκτος μοδας πλεον που με λιγη τυχη βρισκεις σε αυτην την κατηγορια τιμης ακομα και τις απιστευτες usa made Hamer των μεσω της δεκαετιας του 80-αρχες 90, οταν η hamer προκειμενου να επιβιςσει εν μεσω spandex, floyd roses κ hair metal το γυρισε στα metal axes.

 

Kαι ενα δευτερο σημειο στο οποιο δεν θα ειμαι και τοσο ενθαρυντικος. Πιστευω και εγω οτι μπορεις να παρεις πολυ καλη κιθαρα με πολυ λιγα χρηματα. Δυστυχως κατι τετοιο δεν συμβαινει και με τα floyd roses τα οποια αν ειναι licenced (και μαλιστα παλια με χρονακια στην πλατη τους, με φαγωμενα posts k knife edges....) ειναι πολυ χειροτερα και απο γεφυρα Jazzmaster. Δυστυχως το FR που κανει πραγματικα οσα υποσχεται ειναι το OFR.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ τότε αγνόησε το λινκ που έβαλα, είναι από τα πρώιμα duncan designed και δεν έχει σχέση με τα τωρινά.

 

Μπορείς να μετρήσεις την αντίσταση εξόδου του μαγνήτη σε split και full modes για να τον "ταιριάξεις" με κάτι αντίστοιχο.

 

Φαντάζομαι ο fenderiarhs θα μπορέσει να σε βοηθήσει περισσότερο μιας και είναι αρκετά έμπυρος στα διάφορα του Seymour. (και να'σαι, μόλις πάτησα "αποστολή" είδα οτι απάντησε  ;D )

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ολα αυτα. και ευχαριστω για τις γνωμες.

μαλλον απογοητευομαι και θα συμβουν 2 πραγματα.

 

η τη κραταω και της βαζω emg και νεο floyd rose , πετωντας τους μαγνητες της

 

η την πουλαω

 

δε ξερω τι αξιζει να κανω...

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εσενα σου αρεσει η κιθαρα μπορεις να μας αγνοησεις ολους.

 

Ομως το να της βαλεις emg KAI floyd οικονομοτεχνικα ειναι προφανες οτι δεν συμφερει.

 

Για τον duncan θα πρεπει για να μπορεσουμε να σου πουμε κατι περισσοτερο να δεις ποιο κωδικο γραφει στην πισω οψη του (συνηθως ξεκιναει με ΗΒ και ενα τριψηφιο αριθμο)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον θα της δωσω κι αλλη ευκαιρια με την tonelab , θα γραψω και κλιπακια και θα επανελθω για περαιτερω γνωμες.

 

ευχαριστω κυριοι.

 

;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fender δεν μου κανεις πασα την Chapy σου.. :-* Μια που ειναι εκτος μοδας ρε'συ.. :D

 

ΥΓ Οι ..τανες δεν πεφτουν κατω απο 800-900$ με τιποτα,οταν τις βρεις βεβαια..μια φορα το χρονο κ αν!

Ασε που βρισκω ολο μαυρες.. :-\

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριοι δεν βλεπω φως...

εκανα -πιστεψτε με- πολυ φιλοτιμες προσπαθειες να ηχογραφησω με την tonelab -> connect και δεν μου αρεσε καθολου.

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου