Προς το περιεχόμενο

ποιουs dimarzio να βαλω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σαs!!!

θελω να παρω να δοκιμασω κ γω τουs "περιβοητουs" dimarzio.Ειμαι αναμεσα σε καποιουs οπωs:

 

bringe

1)tone zone

2)d-sonic

3)super distortion

neck

1)paf joe

2)paf pro

θα θελα να ναι ευελικτοι δηλαδη οσο γινεται απο rock-blues,shredies μεχρι thrashies.

με βαρβατα γκαζια λαμπερο ζεστο ηχο κ οχι ψηφιακα τζιτζικια.

ποιοι απο αυτουs που γραφω πιο πανω προσεγγιζει αυτο που ζηταω?

εσειs τι προτεινετε?

thanks!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινώς θες ΕΝΑ μαγνήτη για ΟΛΑ...

 

Γκάζια έχουν όλοι όσοι έβαλες. Και υπεραρκετά μάλιστα, εκτός αν ψάχνεις για Χ2Ν καταστάσεις. Οι δύο paf στη neck θα σε βγάλουν και για blues κλπ. με τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Καθαρά τρελά μην περιμένεις από τέτοιους γκαζωμένους μαγνήτες, εκτός κι αν σπλιτάρεις (ειδικά ο d-sonic έχει πολύ ωραίο ήχο split-αρισμένος).

 

Επειδή γενικά σε κόβω να κλίνεις περισσότερο προς τα γκάζια, δοκίμασε συνδυασμό d-sonic (b) + air norton (n) ή paf pro (n), αν και προσωπικά θα προτιμούσα ένα ζευγάρι breed.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν ξέρω από αυτά τα παλιογκάζια παιδί μου αλλά δεν είναι ανάγκη να πάρεις δυνατό μαγνήτη για να θρασάρεις. πάρε έναν που σου αρέσει ο ήχος του (η απόκριση κλπ): στο σάιτ της dimarzio έχει αναλυτική περιγραφή και sound clips. τη βρώμα τη βάζεις εσύ μετά.

 

Π.χ. από τους πιο low output μαγνήτες είναι οι HS2/3 του malmsteen!

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα θα μας πεις και με τι ενισχυτή παίζεις... αν δεν είναι τσι προκοπής, πρώτα αποκτάς έναν και μετά έρχονται οι καστομιές.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Tone zone ειναι "δυνατος" κ σχετικα all around,εμενα θα ηταν η πρωτη μου επιλογη απο DiMarzio.

 

 

Και μαμω ο τονιζονις σουπερ μαγνητης. Ειδικα πανω σε Charvel σκιζει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super Distortion dp100 (b) και Paf pro (n)... Αλλά δεν μας είπες κιθάρα και ενισχυτή οπότε σου πρότεινα τι θα έβαζα εγώ στην δικιά μου κιθάρα (ibanez rg320fm).... Αν σε βολεύει κάτι τέτοιο....

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου