Προς το περιεχόμενο

ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ LIVE ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΩΡΟ.


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

FOH?????

 

Απο ιντερνετ:

FOH

Abbreviation for Front of House. This distinction comes from theater work where Front of House is any part of the theatre in front of the proscenium arch. In concert and PA applications it is generically used to describe anything in the audience area. Specifically the main, or house mixing position is referred to as the FOH position, which is meant to differentiate the main house mixer from the monitor mixer normally located to the side of the stage.

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχα ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πάνω στο stage τα ακούω κάπως, κάτω είναι καλά όμως.

Το Reaper που χρησημοποίησα για να γράψω, βγήκε τελικά πολύ ελαφρύ, χωρίς κανένα κόλλημα και καθαρό.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... σου βάζω το αποτέλεσμα από το δικό μας λάιβ με τον ήχο από την κονσόλα...

η καλύτερη λύση για εμένα είναι

Σόρρυ για την καθυστέρηση αλλά ήθελα να το ακούσω σπίτι στα μόνιτορ. Πολύ ωραίο και καθαρό αποτέλεσμα, αν και αναμενόμενο λόγο direct ηχογράφησης. Θυμάσε μήπως τι κονσόλα και τι κάρτα ήχου είχατε όταν γράψατε?

Και φυσικά... Ωραίο παίξιμο απ'ολους!!!!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα που χρησιμοποιήσαμε ήταν η line6 ux1 σίγουρα επειδή ήταν η δική μου... Τώρα δεν ξέρω τι κονσόλα είχε το μαγαζί...(μια μεγααααααααααααλη!!!χαχαχαχαχαχαχαχα) στο ονομα του ροδου ήταν αν αυτό βοηθάει κάποιον και ξέρει...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα που είναι ΚΑΝΟΝΑΣ στην live ηχογράφηση (2 κανάλια master, όχι πολυκάναλη), είναι ότι πρώτα "κάνεις" ήχο για το live και μετά ηχογραφείς. Αυτό με την σειρά του οδηγεί στο αποτέλεσμα, πως η ρύθμιση για τον "σωστό" ήχο του live, είναι εως και πολύ διαφορετική, από τον "σωστό" ήχο της ηχογράφησης. Ο αριθμός των ηχείων, των sub,η ποιότητα τους, ο χώρος του live κτλ. σε οδηγεί σε ρυθμίσεις, που δεν είναι σχεδόν ποτέ ίδιες, με αυτό μιας studio μίξης, για αυτό όταν ακούμε μια master live ηχογράφηση, διαπιστώνουμε πως δεν γράφτηκε αυτό που ακούγαμε... Θα πρέπει να υπάρχει μεγάλη εμπειρία, συνεχής χρήση του ίδιου ηχητικού συστήματος και μεγάλη ηχοληπτική μαγκιά, για να ακούσεις το live και να σου έρθει κουτί! Τα καλύτερα αποτελέσματα, τα έχεις σε ανοιχτούς χώρους, με καλά συστήματα ήχου και με καλό σετάρισμα και ισσορόποηση του συστήματος, στο sound check.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου