Προς το περιεχόμενο

Project Satsenstein


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλησπέρα!

 

Άλλο ένα βηματάκι σήμερα στο project μου.

Ιδού, 2 φωτογραφίες μετά το πρώτο χεράκι!

Το χρώμα δεν είναι...φούξια όπως φαίνετε ;D απλά τις τράβηξα με το κινητό. Ελπίζω να γεμίσουν οι μπαταρίες της ψηφιακής και να έχω καλύτερες αύριο.

07082009003.thumb.jpg.0c29a5acf359df6343b6a3226a54382d.jpg

07082009004.thumb.jpg.eba4ec7542796cf7ae583e74850b8a20.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να γεμίσουν οι μπαταρίες της ψηφιακής και να έχω καλύτερες αύριο.

Καλά μια ημέρα θέλουν οι μπαταρίες για να γεμίσουν?...

μικρό tip βάφε οριζόντια όχι κάθετα. Έτσι έχεις λιγότερες πιθανότητες να τρέξει το χρώμα. Και θέλει ελαφρύ δάκτυλο, όχι χοντρά στρώματα μπογιάς

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια ιδεα για project!!Μπραβο....

Το συγκεκριμενο σχεδιο και εμενα ειναι απο τα αγαπημενα μ και πραγματικα ευχομαι να εεπιτυχω και εγω κατι αντιστοιχο στο μελλον...

Οποτε σου ευχομαι τα καλυτερα και να εχει αποτη επιτυχια το εγχειρημα σ αυτο!!! ;)

 

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέραααα!!!!

Πολυ ωραια ιδεα για project!!Μπραβο....

Το συγκεκριμενο σχεδιο και εμενα ειναι απο τα αγαπημενα μ και πραγματικα ευχομαι να εεπιτυχω και εγω κατι αντιστοιχο στο μελλον...

Οποτε σου ευχομαι τα καλυτερα και να εχει αποτη επιτυχια το εγχειρημα σ αυτο!!! ;)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ και εγώ το εύχομαι :) Αν και στο παρελθόν έχει παρουσιαστεί εδώ, ένα πολύ καλύτερο frankenstein replica απ'οτι το δικό μου, αλλά εμένα μου άρεσε μία φωτογραφία που βρήκα στο "γκουγκλ" (Αυτή κάτω)

Δες όμως και του συμφορουμίτη morrigoth, πόσο καλή δουλειά έχει κάνει:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=155729.0

 

EVH_Frankenstein_Yellow_small-pic.thumb.jpg.ae4182dc3ffa81762b195d671946f6df.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Σε Όλους!!!

 

Χθές το απόγευμα, πέρασα τα τελευταία χέρια χρώματος στο σώμα και μετά απο κάτι ωρίτσες στεγώματος βγήκαν οι χαρτοταινίες.

Προσωπικά το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής μου άρεσε, φυσικά θέλω και τη γνώμη σας, όπως επίσης και τη βοήθειά σας.

Έτσι λοιπόν όλα καλά μέχρι τώρα, εκτός απο την γ%@!(!@^@^η χαρτοταινία η οποία σε κάποια σημεία απορόφησε χρώμα και έχω μερικά μικρά σημάδια.

Ερώτηση:

1ον Πώς τα καθαρίζω?

2ον Σκέφτομαι να αφήσω την κιθάρα 2 μέρες έτσι ώστε να στεγνώσει καλά πρίν περάσω το 2Κ είναι σωστό?

3ον Κάτι άλλο?

DSCF1160.thumb.JPG.ae04d8abd22f70194cb83c86564fa9eb.JPG

DSCF1162.thumb.JPG.d631c7de914f3f9ffabbf620c8ff61e7.JPG

DSCF1163.thumb.JPG.8490cce7eca7525f466edd9d7c54be5d.JPG

DSCF1164.thumb.JPG.bb4dcfd2b31fe874e482ea429746c6c5.JPG

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Πώς τα καθαρίζω?

Δεν καθαρίζουν. Ο "εύκολος" τρόπος είναι πινελάκι, ιδιου τύπου χρώμα, τοπικό ρετούς.

Ο δεύτερος (πιο σωστός, καλύτερο αποτέλεσμα πιο αργή διαδικασία) είναι ξανά μασκάρισμα, καλύτερη εφαρμογή μάσκας (οι χαρτοταινίες δεν κάνουν, πάρε από το Πλαίσιο ειδική διαφανή αυτοκόλλητη μάσκα για αερογράφους-έχει καλύτερη εφαρμογή) και ξάνα σπρέυ άσπρου

 

2ον Σκέφτομαι να αφήσω την κιθάρα 2 μέρες έτσι ώστε να στεγνώσει καλά πρίν περάσω το 2Κ είναι σωστό?

Σωστό

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε από το Πλαίσιο ειδική διαφανή αυτοκόλλητη μάσκα για αερογράφους-έχει καλύτερη εφαρμογή) και ξάνα σπρέυ άσπρου

Αν και δεν έχουμε Πλαίσιο εδώ, θα προσπαθήσω απο μαγαζί μοντελισμού ή βιβλιοπωλείο. Είναι ελαστική αυτή η ταινία, δηλαδή θα ακολουθεί τις καμπύλες χωρίς να τσαλακώνει?

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου