Προς το περιεχόμενο

Software Synthesizer


kostas_six

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους....αυτο που θα ηθελα να μαθω είναι αν υπαρχουν soft synths τυπου Proteous VX τα οποια να προσφερουν ολοκληρομενο πακετο ηχων....δλδ ολες τις κατηγοριες (πιανο,βιολια,οργανα.synth pads &leads)....ειμαι αρκετα καινουργιος στον χωρο των vst.....ευχαριστω....

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και υπάρχουν, απλά τις περισσότερες φορές εμπίπτουν στην κατηγορία "rompler" ή "software sampler" καθώς στη συντριπτική τους πλειοψηφία παίζουν ήχους από μια βιβλιοθήκη προηχογραφημένων δειγμάτων.

 

Πέραν του Proteus που ανέφερες, ορίστε μια ενδεικτική λίστα με όσα τέτοια plug-ins μου έρχονται στο μυαλό:

 

Native Instruments Kontakt (το αγαπημένο μου)

EMU Emulator

Steinberg Halion

Tascam Gigastudio

IK Multimedia Sampletank

 

Σίγουρα ξεχνάω κάποια αλλά you got the point. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steinberg Hypersonic 2

Eίναι πολύ καλό, απλό στη χρήση του.

http://www.steinberg.net/en/products/legacyproducts/legacyproducts_hypersonic2.html

 

Discontinued πρόγραμμα, κάκιστης ηχητικής ποιότητας. Απλό στη χρήση.

 

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις καμία ορχηστρική συλλογή της προκοπής (π.χ. ewql) και 1-2 ξεχωριστά vsti ως τα βασικά σου synthesizer (άπειρα).

Kairos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Discontinued πρόγραμμα, κάκιστης ηχητικής ποιότητας. Απλό στη χρήση.

 

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις καμία ορχηστρική συλλογή της προκοπής (π.χ. ewql) και 1-2 ξεχωριστά vsti ως τα βασικά σου synthesizer (άπειρα).

 

??? ??? :D :D

 

http://www.ilio.com/vienna/instruments/index.htm

 

??

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Discontinued πρόγραμμα, κάκιστης ηχητικής ποιότητας. Απλό στη χρήση.

 

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις καμία ορχηστρική συλλογή της προκοπής (π.χ. ewql) και 1-2 ξεχωριστά vsti ως τα βασικά σου synthesizer (άπειρα).

 

Για αρχή μια χαρά είναι το hypersonic

Σκέψου να έλεγε είμαι καινούργιος και ψάχνω για κιθάρα, και να του έλεγες πάρε μια Gibson Customshop.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή μια χαρά είναι το hypersonic

Σκέψου να έλεγε είμαι καινούργιος και ψάχνω για κιθάρα, και να του έλεγες πάρε μια Gibson Customshop.

 

 

Απλοϊκά θα το θέσω

Kαι μονο το Steinberg Hypersonic να έχεις,αν γνωρίζεις τι κανεις,κανεις πολλά.Αλλιώς αν το επίπεδο και η γνώση είναι διαφορετική ψάχνεις για Roland Jupiter,και τα συναφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έτσι κι αλλιώς το Hypersonic δεν βγαίνει πλέον οπότε και να το ήθελε κανείς, δεν μπορεί να το αγοράσει, end of story.

 

Άλλωστε, όταν έβγαινε το Hypersonic είχε τιμή γύρω στα 150 ευρώ αν θυμάμαι καλα. Τα κορυφαία samplers που κυκλοφορούν έχουν γύρω στα 150-200 ευρώ παραπάνω και δεν έχουν καμία σχέση σε δυνατότητες και ήχο (π.χ. το Kontakt 3 κάνει 350 ευρώ). Δεν είναι τόσο τραγική η διαφορά τέλος πάντων... ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου