Προς το περιεχόμενο

Gang of 4- Malmö 20-8-09.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με περίμενε μια μεγάλη έκπληξη καθώς στα πλαίσια του ετήσιου festival που γίνεται στο Malmö είδα τους Gang 0f Four. Από τους παλιούς ήταν μόνο οι Andy Gill & Jon King μαζί με 2 πιτσιρικάδες στη rhythm section. Το γκρουπ ήταν συγκλονιστικό και ο ήχος παρέπεμπε στην πρώτη τους περίοδο (Εntertainment- Solid Gold).Το συναίσθημα που πήρα ήταν ανάλογο της συγκίνησης όταν είδα στην Αθήνα τους Mecano.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με περίμενε μια μεγάλη έκπληξη καθώς στα πλαίσια του ετήσιου festival που γίνεται στο Malmö είδα τους Gang 0f Four. Από τους παλιούς ήταν μόνο οι Andy Gill & Jon King μαζί με 2 πιτσιρικάδες στη rhythm section. Το γκρουπ ήταν συγκλονιστικό και ο ήχος παρέπεμπε στην πρώτη τους περίοδο (Εntertainment- Solid Gold).Το συναίσθημα που πήρα ήταν ανάλογο της συγκίνησης όταν είδα στην Αθήνα τους Mecano.

 

Gang of Four...... Στο Entertainment ειδικά, μπαντάρα. Θα ήθελα να τους δω. Τυχερέ.

Mecano........Κι εγώ τα λάτρευα πιτσιρικάς. Που χάθηκαν;  :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gang of Four...... Στο Entertainment ειδικά, μπαντάρα. Θα ήθελα να τους δω. Τυχερέ.

Mecano........Κι εγώ τα λάτρευα πιτσιρικάς. Που χάθηκαν;  :P

1) Καταπληκτικοί 30 χρόνια μετά.

2) Και όμως πριν λίγα χρόνια εμφανίστηκαν στο γνωστό μαγαζί της Λιοσίων.

Τια αριστουργήματα γέννησε και η 1η περίοδος του Νew wave.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι οι Gang of Four ήταν ίσως η μεγαλύτερη επιρροή που είχαν οι "Tρύπες"...

 

Anyway φοβερή μπάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι οι Gang of Four ήταν ίσως η μεγαλύτερη επιρροή που είχαν οι "Tρύπες"...

 

Anyway φοβερή μπάντα...

Δεν είσαι ο μόνος.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου