Προς το περιεχόμενο

The end of Oasis!


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ που τα λέμε κύριε Αλχημιστά (κατά το κύριος Μπίχλας) θα γουστάραμε Oasis (παρεπιπτόντως δεν τους ακούω  ;D ) χωρίς τα ατέλειωτα πέρα-δώθε τους; Σαν το κλασσικό Moonlighting είναι:

 

moonlighting-711653.jpg

 

Εδώ που τα λέμε ο Νοελ είναι φανατικός Mannchester F.C., αποκλείεται να φταίει αυτός. Ο άλλος ο κακοπροαίρετος τα φταίει όλα  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα δεν ντρέπονται να κάθονται τώρα να τσακώνονται σαν 10χρονα κ να τινάζουν το συγκρότημα στον αέρα και μάλιστα σε μια φάση που έχουν βγάλει ενα φοβερό cd και επανέρχονται δυναμικά μετά απο καιρό?

Τι να πεί κανείς.... Ας ελπίσουμε οτι θα ωριμάσουν κ θα τα ξαναβρούνε σύντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ευκαιρια παντως να το διαλυσουν τωρα ΙΜΗΟ...το κουρασανε ηδη απο το what's the story..κ επαναλαμβανω (χωρις το κακογουστο αστειο μου),τους ακουω απο τα 11 μου,με αυτους μεγαλωσα.

Φως στην υποθεση μπορει να ριξει ο μεγαλος ασχημος αδελφος Gallagher(με το μαλλι  Κοφιδης),Paul :

http://www.youtube.com/watch?v=i8mMB-G4UyQ

 

....κ εδω μεσα στη βροχη ο κακομοιρος με την ομπρελλιτσα του :'( κ τ αλλα 2 αδερφια μπουρζουαζιες να τρωνε χαβιαρι μεσα στα ζεστα

 

 

 

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ξαναγινει αυτα. Πιστευω οτι θα τα ξαναβρουν. Ο Liam χρειαζεται τον Noel (η μουσικη των Oasis = Noel, το 90% των τραγουδιων αυτος το χει γραψει και το 100% των επιτυχιων...)

Αλλα η φωνη του Liam χρειαζεται εδω που τα λεμε στα πιο "rock n roll" κομματια. Εχει τελεια, RnR χροια πιστευω (αν κ για ενα διαστημα η φωνη του πηγαινε κατα διαολου..). Στα πιο slow ο Noel τα καταφερνει μια χαρα (να μην πω καλυτερα).

Παντως πιστευω οτι ο Liam χρειαζεται περισσοτερο τον Noel απ'το αντιθετο. Ο Νoel εχει αποδειξει πως μπορει να βγαζει φοβερα τραγουδια αλλα και να κανει υπεροχα lives χωρις τον Liam (δειτε πχ τα sessions με τον Gem)..

 

Για την τεχνικη που αναφερθηκε, ο Noel ειναι εξαιρετικος "ρυθμικος" κιθαριστας και ξερει να γραφει catchy songs. Δε βλεπω τι παραπανω χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ευκαιρια παντως να το διαλυσουν τωρα ΙΜΗΟ...το κουρασανε ηδη απο το what's the story..κ επαναλαμβανω (χωρις το κακογουστο αστειο μου),τους ακουω απο τα 11 μου,με αυτους μεγαλωσα.

 

Εντάξει, δεν νομίζω ότι όσο παλιότερα τους "ανακάλυψε" κάποιος τόσο πιο αξιόπιστη γίνεται η γνώμη του. Ακόμη και κάποιος που τους ακούει για λίγο καιρό μπορεί να έχει σφαιρική άποψη, αρκεί να κάτσει να ακούσει όλα τα άλμπουμ προσεκτικά (δεν θα έχει ζήσει βέβαια την 90s έκρηξη της brit pop, αλλά αυτό δεν θα τον εμποδίσει να εκτιμήσει κάτι που αξίζει). Εγώ πχ. τους ακούω από το 94 αλλά δεν με βλέπεις να το υπογραμμίζω...  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν νομίζω ότι όσο παλιότερα τους "ανακάλυψε" κάποιος τόσο πιο αξιόπιστη γίνεται η γνώμη του. Ακόμη και κάποιος που τους ακούει για λίγο καιρό μπορεί να έχει σφαιρική άποψη, αρκεί να κάτσει να ακούσει όλα τα άλμπουμ προσεκτικά (δεν θα έχει ζήσει βέβαια την 90s έκρηξη της brit pop, αλλά αυτό δεν θα τον εμποδίσει να εκτιμήσει κάτι που αξίζει). Εγώ πχ. τους ακούω από το 94 αλλά δεν με βλέπεις να το υπογραμμίζω...  :)

Ναι αλλα μολις το ανεφερες! :P :P..Μου φαινεται οτι τα παρερμηνευσες λιγακι τα λογια μου....αυτο που τονιζω και παλι με την αναφορα της ηλικιας,ειναι το ποσο πολυ αγαπαω αυτην τη μπαντα κ οτι εχω μεγαλωσει με αυτα τα τραγουδια (τελος.)...αν καποιος τους ανακαλυψε τωρα με γεια του κ χαρα του,δεν ειμαι πιο μαγκας επειδη τους ακουω απο πιο παλια..αλλα απο την αλλη, εζησα πιο εντονα τις κυκλοφοριες τους και την αναμονη για τους νεους δισκους σε σχεση με καποιον που θα κατεβασει με torrent ολη τη δισκογραφια κ θα την βαλει στο shuffle...ν ανοιγεις mtv και να τους βλεπεις στο uk top 5 ,να ακους φημες οτι ερχονται ελλαδα κ να τα κανεις πανω σου,ειναι "εντονες" στιγμες για εναν φαν κ πιστευω οτι συμφωνεις μαζι μου...τωρα οσον αφορα τη δημιουργικοτητα τους, η αποψη μου ειναι οτι καπου στο be here now, αντε standing on the shoulder of giants καπου τα πραγματα πηρανε την κατιουσα ασχημα και αρχισανε να επαναλαμβανονται...

και οσον αφορα την τεχνικη του νοελ,κατι ανεφερε καποιος πριν να πηγαινε να παιξει μαζι με stone roses,οποτε για εκει παει τ'οτι δεν μπορει να παιξει την κιθαρα που παιζει ο squire...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα οσον αφορα τη δημιουργικοτητα τους, η αποψη μου ειναι οτι καπου στο be here now, αντε standing on the shoulder of giants καπου τα πραγματα πηρανε την κατιουσα ασχημα και αρχισανε να επαναλαμβανονται...

Προσωπικά θεωρώ το Standing on the shoulders of giants ως έναν εξαιρετικό δίσκο, το μόνο που ίσως του έλειπε είναι η φρεσκάδα που είχε π.χ. το Morning Glory.

Εκεί που όντως φάνηκε κάποιος κορεσμός ήταν (για μένα) στο Heathen Chemistry που ήταν μέτριο για τα δεδομένα των Oasis αλλά και πάλι είχε μερικά πολύ καλά κομμάτια.

 

Άρχισαν πάντως να ακούγονται κάτι φήμες ότι όλο το σκηνικό έχει γίνει για να πέσουν τα φώτα στον προσωπικό δίσκο που ετοιμάζει ο Noel... ::)

 

 

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μακάρι να είναι οριστικό αυτή τη φορά... Σιγά τη μπάντα με τους κουλούς παίκτες, έχασε η Βενετιά βελόνι...  :'( :'( Μην ανησυχείτε όμως πάρα πολλοί άλλοι ξέρουν να γράφουν "πιασάρικα ποπ-ροκ τραγουδάκια"... Σε μένα δεν θα λείψουν καθόλου τους θεωρώ "Κακοφωνίξ" και πάω να ξανακούσω The Beatles, μάλλον κι αυτοί το ίδιο θα κάνουν έτσι όπως τους έχουν "γδύσει" αμέτρητες φορές... ;D

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τη μπάντα με τους κουλούς παίκτες

 

'Ακουσα πως ο Νόελ Γκάλαχερ παίζει για προθέρμανση κάποια κομμάτια του Μπάτιο σε fast forward. Αυτόπτες μάρτυρες μέτρησαν με ειδικό εξοπλισμό ότι πετυχαίνει 666 νότες το δευτερόλεπτο. Βέβαια, δεν φτάνει τον Τσακ Νόρις, αλλά δεν είναι κι άσχημα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου