Προς το περιεχόμενο

The end of Oasis!


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι οι Γκαλαχεραίοι έχουν κατ' επανάληψη αλληλοσιχτιριστεί αλλά όσο μπορώ να θυμηθώ, ποτέ δεν έχει φτάσει το πράγμα σε επίσημες δηλώσεις στο site του συγκροτήματος και παρόμοια ηχηρά.

Μακάρι να αναθεωρήσει την απόφασή του ο Noel και να συνεχίσουν οι Oasis γιατί δεν έχουν σταματήσει να είναι δημιουργικοί μέχρι σήμερα.

 

Όσο για τη συμβολή του Liam, συμφωνώ ότι είναι ένα σημαντικό κομμάτι των Oasis και ότι η φωνή και η παρουσία του έχουν συνδεθεί άρρηκτα με τη μπάντα. Για κάποιο λόγο όμως, από όλη την πορεία των Oasis έχω αποκομίσει την αίσθηση ότι ο Noel ήταν πάντα η ψυχή, η κινητήριος δύναμη πίσω από αυτό το συγκρότημα...

 

P.S. Στη σελίδα του Noel Gallagher στη wikipedia αναφέρεται ότι κατά τη διάρκεια του τσακωμού που κατέληξε στην αποχώρηση, ο Liam έσπασε την κιθάρα του Noel. Λέτε να μην είχε άλλη για να βγει στο live; ;D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ακουω oasis απο τα 11 μου (χωρις υπερβολη..).τωρα ειμαι 12.(  ::) )

αυτο το παραμυθακι με τους μονοφρυδους τραβαει απο παλια....αν θυμοσαστε καλα οταν ειχαν ερθει ελλαδα πριν καμποσα χρονια στο rockwave ητανε χωρις τον Noel(υποτιθεται πως παλι ειχε φυγει απο το γκρουπ ;D)...για μενα παντα ειχαν κ θα εχουν μεγαλη θεση στην καρδια μου.απλα εχουν καταντησει εμετικοι κ καραγκιοζηδες...μονο λεφτα θα βγαλουν απο τον εν λογω "τσακωμο" τους....μουσικη δε λες οτι παιζουν πια...πατανε 2-3 φαπες καθε λιγο κ λιγακι και τραβανε ολα τα φωτα της δημοσιοτητας...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο όμως, από όλη την πορεία των Oasis έχω αποκομίσει την αίσθηση ότι ο Noel ήταν πάντα η ψυχή, η κινητήριος δύναμη πίσω από αυτό το συγκρότημα...

 

P.S. Στη σελίδα του Noel Gallagher στη wikipedia αναφέρεται ότι κατά τη διάρκεια του τσακωμού που κατέληξε στην αποχώρηση, ο Liam έσπασε την κιθάρα του Noel. Λέτε να μην είχε άλλη για να βγει στο live; ;D

 

+10000000

 

Παντως αν η κιθαρα που του σπασε ητανε η lp custom που του χει χαρισει ο Marr...μαλλον θα τον σαπιζα κ γω στις φαπες

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να με φανταστώ κι εγώ να τα λέω λάιβ από το ραδιόφωνο αλλά δεν τα κατάφερα (λίγο περιέργο γιατί είχα εκπομπή παλιά...). Οι εναπομείναντες Stone Roses τι κάνουνε? Να πάρει αυτούς!!  :D Θα μπορούσε κάλλιστα σαν fellow Manchesterian να πάρει τη θέση του John Squire ή του Ian Brown στο φημολογούμενο reunion...

 

ο noel...δεν υπαρχει ουτε ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ πιθανοτητα να μπορεσει να παιξει την κιθαρα που επαιζε ο squire...Μιλαμε για εναν κιθαριστα 40 σκαλια πανω σε ευστροφια...ο noel κατα εμενα ειναι πολυ καλος συνθετης...αλλα σαν κιθαριστας απο τεχνικη καθαρα αποψη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα μωρέ θα ήταν εκείνη η "φτηνιάρα" η Epiphone  ;D

 

NoelUJ2.jpg

 

Θα τα ξαναβρούνε, το ερώτημα είναι ο χρονικός ορίζοντας.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα ξαναβρούνε, το ερώτημα είναι ο χρονικός ορίζοντας.

Μη με απογοητεύετε βρε παιδιά..............

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδόμενο είναι βρε Κώστα το αίμα νερό δε γίνεται...μαζί δεν κάνουν και χώρια δε μπορούνε.  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου