Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη ολων των ηλεκτρικών κ μαγνητη


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Trigga, με το που αλλάξεις τα υπόλοιπα ηλεκτρικά, πάω στοίχημα πως θα "ξεμπουκώσει" αρκετά ο ήχος σου, ίσως δεν χρειαστεί να αλλάξεις μαγνήτη.

 

 

με ενα καλο σετακι RS δεν θα θελεις τπτ αλο! πιστεψε με!

http://www.rsguitarworks.net/rsstore/index.php?cPath=31_60&osCsid=2f808d925ca1bd7416b6ff93a926cebe

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μήπως να αλλάξω μόνο ζώνη?:P

 

Δεν εχω ιδεα αλλα λετε να χουνε μαγνητες τρελούς πάνω κ να κάναν γυφτιλίκι στα καλώδια?Πόσο μπορει να αλλαξει με καλώδια κ αλλα πυκνωτάκια?

 

Bare Knuckle Pickups Stormy Monday τους ειδα για μπλουζιά κάργα ε?Τους εχει κ ο Ηλιας.

 

Εγω θέλω απ αυτο που λένε πολύυυ FAAAAAT and DARK και να καίει περικαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν αλλάξεις ηλεκτρικά δε βάζεις ένα σετ 12-13άρες φλατ να δεις πώς παίζει το όργανο, αν δεν το έχεις κάνει ήδη

 

για μαγνήτες με "παραδοσιακό ήχο" κάθε εταιρεία βγάζει τα δικά της:

o seymour duncan βγάζει αυτους:

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/vintage/

 

ενώ ο dimarzio βγάζει τους paf 36th anniversary και air classic. (τα λινκ στο σάιτ του διμαρζιο δε δεουλεύουν γιατί είναι όλο σε flash  ;D)

 

για το θόρυβο από τα ποτ πρέπει να ρίξεις λίγο contact cleaner χωρίς λάδι στην τρυπούλα του ποτ, είναι προβλεπόμενη συντήρηση

τώρα στο σκάφος δεν ξέρω αν γίνεται χωρίς να τα λύσεις, και ίσως είναι λίγο να μανούρα να τα λύσεις και να τα ξαναβάλεις στην τρύπα, αλλά δε θα χρειαστεί να ξεκολλήσεις καλώδια.

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trigga, αν ρωτήσεις 100 άτομα, θα σου προτείνουν 100 διαφορετικούς μαγνήτες.

Γιαυτό, μην τερλαίνεσαι. Όπως σου είπα, άλλαξε πρώτα τα ηλεκτρονικά, και μετά βλέπεις. Μπορεί οι μαγνήτες σου να είναι μιά χαρά, απλά να "θάβονται" από τα χαλασμένα ποτεσιόμετρα κλπ.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπα, άλλαξε πρώτα τα ηλεκτρονικά, και μετά βλέπεις. Μπορεί οι μαγνήτες σου να είναι μιά χαρά, απλά να "θάβονται" από τα χαλασμένα ποτεσιόμετρα κλπ.

Ο συνάδελφος έχει δίκαιο Tριγκόπαιδο...και θα προσθέσω "καθάρισε και τα αυτιά σου"

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τα αυτιά δεν το χω μαραθε.

 

Πάνω εχω 12ρες φλατ με 14,18 καντινια εδω κ καιρο.Εχω δοκιμάσει αρκετες μαρκες σε φλατ 12ρες κ 11ρες.Πιο πάνω δεν αντέχει η βεργα να βιδώσει κ δεν παω.Ειναι τρελα λεπτο το μανίκι κ η βεργα δεν μπορει να βαλει παραπανω αντισταση.

 

Κωστα θα κοιταξω να δω μονο τα ηλεκτρικα τι γινεται αν κ το αποκλειω να αλλαξει το σκηνικο.Θα συνενοηθω ομως να κάνουμε τις αλλαγες σταδιακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπωπωπω με τσεκουρωσες πισωπλατα κιολας.

 

Η αληθεια ειναι οτι απο ενισχυτη πάσχω κ καποια στιγμη πρεπει να γινει αλλαγη.Ο μονος που με ενθουσιασε ηταν ενας deville.Εχω δοκιμασει αρκετους με την κιθαρα αυτη που εχω κ οταν ηθελα να αγορασω το ιδιο εκανα κ διαλεξα το καλυτερο στο αυτι μου.

 

Καποια στιγμη στο μελλον ενα κεφαλι θα το αρπαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry trigga! Η αληθεια ποναει!  ;D

 

Κατι για τους μαγνητες.... ελπιζω να μην τους εχεις πολυ κοντα στις χορδες...

Αν τελικα αγορασεις παρε μονο neck....  ο bridge στην περιπτωση σου ειναι περιττος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Triggoπουλο, κάνε μια βόλτα προς Βόλο να ακούσεις Stormy Monday Αλνικο 2 σε σκάφος και αν θέλεις κανένα Vintage Rockfield σου χαρίζω ένα σετάκι....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου