Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη ολων των ηλεκτρικών κ μαγνητη


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι Bartolini ειναι πολυ καλη επιλογη θα ελεγα, αλλα δεν ηξερα να θες να κινηθεις σε active καταστασεις και σε τοσα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πανω κατω τα 100 ευρω ειναι η αγορα ακριβων μαγνητων.Μπορω να τα δωσω οπως κ 150 αρκει να παρω κατι που θα ειναι πολυ καλο κ θα προσεγγιζει τον classic ηχο οσο καλυτερο γινεται.

 

Τελειο θα ηταν να μπορουσα να συγκρινω κ τον τωρινο με τον νεο να δω τι διαφορες εχουν αλλα αυτο ειναι ουτοπια.

 

Απλα νιωθω επιφυλακτικος απεναντι σε οποιαδιποτε επιλογη εκτος των κλασικων γιατι δεν ξερω τι θα βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στριγγα , την απαντηση για τους μαγνητες την εχεις δωσει και συνεχιζεις να την δινεις  μονος  σου  (να σου προτινω και τους Seth Lover Paf)

Tα ηλεκτρικα , προφανως  τα αλλαζεις ολα (αφου ΔΕΝ παιζουν) με αλλα καλα ...

Προσοχη πυκνωτακι για τον neck , 0,15 microfarad

 

 

 

......μεχρι να παρεις καποια σοβαρη κιθαρα ;D

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......μεχρι να παρεις καποια σοβαρη κιθαρα ;D

 

 

Τοσο μαπα ?Τι προτεινεις ως πιο σοβαρο?Αν ειναι να δωσω τσαμπα λεφτα κ η λυση σου ειναι βολικη να το σκεφτω μην τα πεταξω.

 

Απο κιθαρες κ ξυλα δεν ξερω κ γενικα δεν ξερω τπτ απο το πως κ τι πανω σαυτο το πραμα που λεγεται κιθαρα.Μαρεσει κ προσπαθω να γρατσουναω κ απ ολες τις κιθαρες που εχω παιξει αυτη που εχω τωρα με ικανοποιει απο πιασιμο κ στο χερι αλλα θελω κ δω κ αλλους ηχους.Να προσεγγισω πιο παλιους ηχους.

 

Το εξωφρενικο της αγορας ειναι να βρω μια οποιαδιποτε του 50' μεταχειρισμενη ας πουμε αλλα ειναι ανεφικτο.Αρα προχωραμε σε πιο ανθρωπινα σεναρια που ειναι η αλλαγες που συζηταμε ή καποιο ενδεχομενως δικο σου προτεινομενο σεναριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trigga, με το που αλλάξεις τα υπόλοιπα ηλεκτρικά, πάω στοίχημα πως θα "ξεμπουκώσει" αρκετά ο ήχος σου, ίσως δεν χρειαστεί να αλλάξεις μαγνήτη.

 

Όσο για πυκνωτή, φτηνοί και πάγκαλοι:

 

http://www.banzaieffects.com/Mallory-c-254.html

 

(αν έμενα εκεί κοντά, ίσως σε έπειθα να χώναμε κάτι εξαντρικ στο σκάφος, π.χ. ένα varitone...)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα θα τα αγορασω κ 8α παω στο μαστορι να το πω.Κερ κώστα χώστα?

 

Δεν εχω ιδεα ρε παιδια απλα 8α του πω να μου βαλει τα καλυτερα ξερω γω δεν θα με κοροιδεψει γιατι τον ξερω κ εκει παω παντα κ στελνω κ αλλους.

 

Πω ρε τι ειστε εσεις εδω, σκετο μπερδεμα ρε γμτ.Δεν ξαναρωταω τπτ.Δεν ξερω που δεν ξερω τον χριστο μου μου κανατε το κεφαλι καζανι με ολα τα νεα δεδομενα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου μεταφερω αποσπασμα απαντησης φιλου απο αλλο θεμα.....

 

'Δυστυχώς όμως, όπως λέω, το "άθλημα" που διαλέξαμε είναι ακριβό και μαθαίνεις τα του εξοπλισμού μόνο αγοράζωντας και πουλώντας...με τη ανάλογη χασούρα βέβαια...'

 

Σε βλεπω να εχεις κατασταλαξει αρκετα με το στυλ που σου αρεσει , η προοδος σου ειναι

εντυπωσιακη ,τεχνικα  και δημιουργικα και κανεις δεν μπορει να σου υποδειξει  την "σοβαρη"  κιθαρα  , μονος σου θα την βρεις .....

Αν θυμαμαι καλα , μετα τις αλλαγες που θελεις να κανεις (λογω προβληματων) απο την

οριτζιναλ κιθαρα σου θα εχει μεινει μονο το ....σωμα

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα θα φυγει κι αυτο οταν θα παψει να δημιουργει αυτο που χρειαζονται τα αυτια μου.

 

Αλλα μπορει να φτασει σε επιπεδο που να μην το χρειαζεται(λεμε τωρα).

Ειμαι, προς το παρων, σιγουρος οτι τα ξυλα δε με χαλανε.Θελω να πιστευω οτι δεν ειναι εκει το προβλημα κ η λυση.

 

Τωρα σε καταλαβα πριν νομιζα οτι ειχες να αντιπροτεινεις κατι συγκεκριμενο κ ισως κ εφικτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που λεω , ειναι οτι αργα η΄ γρηγορα  θα τα "χωσεις" , εισαι ωριμο φρουτο  , ξερεις

ακριβως τι κιθαρα θελεις  , μενει να βρεις αυτη που θα σου "κατσει"

Οσο ποιο γρηγορα το συνειδητοποιησεις  ,τοσο λιγωτερο θα αναστεναξει (σε βαθος χρονου)  η τσεπη σου

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου