Προς το περιεχόμενο

Νεα ασματα..


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλήθεια Superfunk που το κατατασσεις?

 

πουθενα συγκεκριμενα...ασε που πιστευω οτι η "καταταξη" σε ενα ειδος ειναι η βασικη μαστιγα της ελληνικης μουσικης.

 

"Συγχρονη ηλεκτρικη ελληνικη μουσικη" παντως μου αρεσει να τη λεω...αν σωνει και καλα με πιεζουν να την...καταταξω ;D

 

) σε ποιό κοινό αποσκοπείτε? Ή σε τι αποσκοπείτε γενικά?

 

τωρα πια στη βοηθεια του... θεου μονο.... ;D

 

εξω απο τη πλακα δεν αποσκοπουμε σε τιποτα,μας αρεσει να παιζουμε και απλα το κανουμε ;)

 

Υ.Γ 1: Ο ντράμμερ σας έπαιζε "Λευκή Συμφωνία"?

 

ναι,μεταξυ αλλων...

 

Υ.Γ 2: Στο "Έψαξα" Ακούω μία Ash Tele ή είναι η ιδέα μου?

 

oh yeah...... :)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία τα κομμάτια (καλύτερο το "Να Ξέρεις"), αν και το παλιό παραμένει favorite! ;) Πολύ ωραίος ήχος, καλοκαιρινός και ελληνικά-retro :D Οι κιθάρες όπως πάντα άψογες, οι ήχοι ειδικά είναι άψογοι.

 

Δύο πράγματα δε μου αρέσουν, if I may say so: τα φωνητικά δεν πατάνε σωστά στις νότες σε αρκετά έως πολλά σημεία (πρόβλημα που δεν υπήρχε στα γυναικεία στο "Θα Σε Αγγίξω"), ειδικά στο "Έψαξα" είχα δυσκολία να καταλάβω τη μελωδία :-X :-[ :( Δεύτερον, θα τα προτιμούσα λίγο λιγότερο δυνατά σε κάποια σημεία. :)

 

 

ps. αρχικά άκουσα το "Να ξέρεις" πάρα πολύ σιγά και στην αρχή ακούγονταν σχεδόν ΜΟΝΟ τα drums και περίμενα ότι θα έμπαινε το Sgt Pepper's  ;D (το τραγούδι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουθενα συγκεκριμενα...ασε που πιστευω οτι η "καταταξη" σε ενα ειδος ειναι η βασικη μαστιγα της ελληνικης μουσικης.

+10000000

Σωστός, αυτό είναι και τέλος. Και άσε τους άλλους να κάνουν κατηγοριοποιήσεις και κατατάξεις (που αποσκοπεί αυτό πραγματικά?)

ναι,μεταξυ αλλων...

Άψογος πάιχτης, είχε παίξει στο Sticky Fingers (Ροδος επι εποχής "Λευκή Συμφωνία) πριν απο δεκα...κάτι χρόνια. Δωσ'του χαιρετισμούς απο τον "τότε" μπάρμαν (Βασίλης).

oh yeah...... :)

Κατα τη γνώμη μου, είναι η ωραιότερη κιθάρα για να ηχογραφείς καθαρά (κυριώς) και όχι μόνο ;)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000000

Σωστός, αυτό είναι και τέλος. Και άσε τους άλλους να κάνουν κατηγοριοποιήσεις και κατατάξεις (που αποσκοπεί αυτό πραγματικά?)

 

Δεν νομίζω ότι αναφέρομαι σε ετικέτες.

Νομίζω ότι αποσκοπεί κυρίως στο δικό σου μυαλό για να μην μπερδεύεις και τους ακροατές. Στη συγκεκριμένη περίπτωση (ύπαρξη Cd και όχι παίζω για τη πλάκα μου), σαν ακροατή θα με ενοχλούσε να ανακαλύψω ότι το πρώτο κομμάτι είναι pop, το δεύτερο jazz, το τρίτο βαρειά λαϊκά...

Από την άλλη, παίζοντας και ένα στυλ μουσικής, από τη στιγμη που εκτίθεσαι σε πωλήσεις, ζωντανές εμφανίσεις...επιδιώκεις και ένα αντίστοιχο κοινό...δεν περιμένεις ότι θα παίξεις στο Ηρώδειο ενώ ο χώρος σου είναι το ΑΝ. Αυτό εννοώ

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι αναφέρομαι σε ετικέτες.

Νομίζω ότι αποσκοπεί κυρίως στο δικό σου μυαλό για να μην μπερδεύεις και τους ακροατές. Στη συγκεκριμένη περίπτωση (ύπαρξη Cd και όχι παίζω για τη πλάκα μου), σαν ακροατή θα με ενοχλούσε να ανακαλύψω ότι το πρώτο κομμάτι είναι pop, το δεύτερο jazz, το τρίτο βαρειά λαϊκά...

Από την άλλη, παίζοντας και ένα στυλ μουσικής, από τη στιγμη που εκτίθεσαι σε πωλήσεις, ζωντανές εμφανίσεις...επιδιώκεις και ένα αντίστοιχο κοινό...δεν περιμένεις ότι θα παίξεις στο Ηρώδειο ενώ ο χώρος σου είναι το ΑΝ. Αυτό εννοώ

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, δεν ενοούσα εσένα, αλλά το είπα για τους πιο "Media" ανθρώπους που βγαίνουν σε κανάλια ή γράφουν περιοδικά. Αυτόι κάνουν τη ζημιά και κρεμάνε ταμπέλες (πολλές φορές χωρίς να έχουν ιδέα), όχι εμείς που πάιζουμε αυτό που μας αρέσει.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμμία παρεξήγηση. Απλά το post του Superfunk (και η μουσική του), μου δίνουν την ευκαιρία να εκφράσω κάποιες απορίες μου.

 

αλλά το είπα για τους πιο "Media" ανθρώπους που βγαίνουν σε κανάλια ή γράφουν περιοδικά. Αυτόι κάνουν τη ζημιά και κρεμάνε ταμπέλες (πολλές φορές χωρίς να έχουν ιδέα)

Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου αυτοί. Τα δικά μου αυτιά κάνουν την "ταμπελοποίηση".

Οι ερωτήσεις μου είναι πάντα από τη πλευρά του μουσικού. Να το εκφράσω αλλιώς...Superfunk πως φαντάζεσαι τον ακροατή σου? Ποιά φίρμα θα εβγαινε στη σκηνή μετά από εσένα? Ή πρίν ;D ;D

Επαναλαμβάνω ότι από τη στιγμη που εκτίθεσαι σε πωλήσεις, ζωντανές εμφανίσεις, αυτές οι σκέψεις δεν περνάνε από το μυαλό σου?

Εάν ναι, τότε, ενδόμυχα, έχεις βάλει και μια ταμπέλα...έτσι νομίζω τουλάχιστον.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τι θελει εδω μωρε αυτος ο κουστουμαρισμενος λελες? Δε βλεπει οτι ειμαστε ροκ? Τι μας περασε? Για τη Στανιση?" ...... σκεφτηκε ο καλλιτεχνης

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τι θελει εδω μωρε αυτος ο κουστουμαρισμενος λελες? Δε βλεπει οτι ειμαστε ροκ? Τι μας περασε? Για τη Στανιση?" ...... σκεφτηκε ο καλλιτεχνης

Ο Παπακωσταντίνου?...

 

ΑΥΤΟ ήταν ετικέτα ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι αναφέρομαι σε ετικέτες.

Νομίζω ότι αποσκοπεί κυρίως στο δικό σου μυαλό για να μην μπερδεύεις και τους ακροατές. Στη συγκεκριμένη περίπτωση (ύπαρξη Cd και όχι παίζω για τη πλάκα μου), σαν ακροατή θα με ενοχλούσε να ανακαλύψω ότι το πρώτο κομμάτι είναι pop, το δεύτερο jazz, το τρίτο βαρειά λαϊκά...

Από την άλλη, παίζοντας και ένα στυλ μουσικής, από τη στιγμη που εκτίθεσαι σε πωλήσεις, ζωντανές εμφανίσεις...επιδιώκεις και ένα αντίστοιχο κοινό...δεν περιμένεις ότι θα παίξεις στο Ηρώδειο ενώ ο χώρος σου είναι το ΑΝ. Αυτό εννοώ

 

αχ μια ζωη διαφημιστης θα εισαι....... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου