Προς το περιεχόμενο

Νεα ασματα..


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αχ μια ζωη διαφημιστης θα εισαι....... ;D ;D

Το κέρ@τό μου, το ξέρω...κάνω προσπάθειες αλλά δεν...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 3 μήνες αργότερα...

Η μουσική σας είνα αξιοπρεπέστατη αλλα όχι του γούστου μου . Μου θυμίζει Γ.Δημητριάδη , Emigre , C:real ... Να πω την αμαρτία μου , και με το συμπάθιο δηλαδή αλλα ... το όνομα του γρουπ ... νομίζω δεν αντιπροσωπεύει στη μουσική που παίζετε ρε παιδιά ! Μου βγάζει κάτι πιο ... λαϊκό !

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εψαξα δεν μου αρεσε καθολου  :P ισως γιατι δεν ειναι του γουστου μου. Το να ξερει ομως το βρηκα πολυ καλο. Ασχετα ομως απο το κομματι μουσικα η παραγωγη ειναι παρα μα παρα πολυ καλη

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σου ρε Superfunk νοσταλγέ της Motown!!!!  ;D

 

Εξαιρετικό και νευρώδες το "έψαξα". Στο "να ξέρεις" κάτι δεν μου πάει με τη μελωδία στα κουπλέ αλλα δεν έχει σημασία.

 

Congrats

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Έξοχες παραγωγές μα, χαμηλών επιδόσεων songwriting

 

Τα στιχάκια : very disapointing ( Έψαξα πολύ όμως σε βρήκα

                                            Είσαι η αγάπη που ζητώ... κλπ - Βαγγ. Κορακάκης )

Προτεινόμενη λύση : Ευθανασία στον στιχουργό - Πυροβολήστε τον-την με σιγαστήρα

όταν αμέριμνος-η θα κοιτάζει αλλού... ;D

By the way, τη δηλωμένη σου λατρεία στην θεματολογία και τη στιχουργική του

B.Springsteen δεν την βλέπω να επηρεάζει τα τραγούδια σας : wink

 

ΥΓ : Ελπίζω να μη σε στεναχωρώ... Απ' τα γραπτά σου , σαν ένα απο τα αγαθά πνεύματα του noiz, μου είσαι ιδιαιτέρως συμπαθής  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ : Ελπίζω να μη σε στεναχωρώ... Απ' τα γραπτά σου , σαν ένα απο τα αγαθά πνεύματα του noiz, μου είσαι ιδιαιτέρως συμπαθής  Cool

 

μπα ,περι ορεξεως... ;D

εξαλλου ο προηγουμενος δισκος μας πηρε κριτικες απο "δισκος της χρονιας" μεχρι "πεταχτε τους στη θαλασσα" ;D ;D

 

By the way, τη δηλωμένη σου λατρεία στην θεματολογία και τη στιχουργική του

B.Springsteen δεν την βλέπω να επηρεάζει τα τραγούδια σας : wink

 

ε,ναι δε συνηθιζω να αντιγραφω,η θεματολογια του αφεντικου ειναι ΜΟΝΟ αν εισαι Αμερικανος και ζεις στην Αμερικη,κατι που δεν κανω... ;D

 

 

γενικα μη κρινεις ποτε ενα γκρουπ απο ΕΝΑ μονο τραγουδι,ακου & τα αλλα ;)

(επισης οταν κανεις quote στιχους γραφε τους ΣΩΣΤΑ ;D  πουθενα δεν λεω "Έψαξα πολύ όμως σε βρήκα".. ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ε,ναι δε συνηθιζω να αντιγραφω,η θεματολογια του αφεντικου ειναι ΜΟΝΟ αν εισαι Αμερικανος και ζεις στην Αμερικη,κατι που δεν κανω... ;D

 

Θαύματα συμβαινουν κι εδώ,αρκεί νάχεις "μάτια" να τα δεις και λόγια να τα εκφράσεις

 

 

 

(επισης οταν κανεις quote στιχους γραφε τους ΣΩΣΤΑ ;D  πουθενα δεν λεω "Έψαξα πολύ όμως σε βρήκα".. ;D)

Οχι,ειναι αυτούσιος στίχος του νεοζαμπετικού τραγουδοποιού Βαγγ. Κορακάκη

σε χασαποσέρβικο που βγήκε πριν 15 περίπου χρόνια κι έπαιξε αρκετά στα έντεχνα

ραδιόφωνα. :) Το αναφέρω σαν παράδειγμα προς αποφυγήν μιάς "εύκολης" και μονόπαντης προσέγγισης, λίγο fuckin' prodictable, του ερωτοκεντρικού τραγουδιού που όμως,αρχής γενομένης απ τους Μεσαιωνικούς Τροβαδούρους, θα συνεχίσει να υφίσταται στους μάλλοντες; αιώνες : Το τραγούδι είναι ερωτική τέχνη όπως η γλυπτική είναι τέχνη μνημειακή.

  Anyway...  Η κοπέλα έχει ωραία φωνή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε περι ορεξεως ;)

 

προσωπικα οι πολυ "απλοι" (αλλα οχι απλοϊκοι)  ερωτικοι στιχοι μου αρεσουν πολυ (ειμαι της αποψης :στιχουργουμε ακριβως οπως μιλαμε αλλοιως κοροϊδευουμε ;))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε περι ορεξεως ;)

 

προσωπικα οι πολυ "απλοι" (αλλα οχι απλοϊκοι)  ερωτικοι στιχοι μου αρεσουν πολυ (ειμαι της αποψης :στιχουργουμε ακριβως οπως μιλαμε αλλοιως κοροϊδευουμε ;))

 

να υποθέσω οτι σιχαίνεσαι τα ξύλινα σπαθιά και τον παυλίδη γενικότερα???  :P  :P  :P

 

το 'να ξέρεις' ειναι πολύ καλο κομμάτι...

ωραία μπασογραμμή και τι να πούμε για το wah?

''Zed's dead baby,Zed's dead...''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου