Προς το περιεχόμενο

preamp Mixer,


not_guilty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει προενισχυτής, που να βγάζει όσα ins τόσα outs, και να δίνει προενίσχυση στο σήμα του κάθε καναλιού...

 

Με άλλα λόγια, θα ήθελα να συνδέσω πάνω σε ένα μίκτη όλες τις εισόδους που έχω στην ESI-ESP 1010, και να πάρω σήμα ενισχημένο.. Δεν θέλω εξόδους μόνιτορ, αλλά εξόδους απο το κάθε κανάλι....

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο.. ?

 

Τι προτείνετε?

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ολες οι κονσόλες με direct out στο κάθε κανάλι, σε βολεύουν απόλυτα.

Και είναι σχεδόν όλες που αφορούν home recording και πάνω.

Behringer, Mackie, Tascam, κλπ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά αυτο που ψάχνεις είναι ένα μίκτη με προενίσχυτές και με direct οut για το κάθε κανάλι. Τσέκαρε την μεγάλη eurorack της behringer, τις onyx της mackie, και την compact10 της soundcraft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε fleamail,

 

Κοίταξα την Onyx 1220 της Mackie, δεν έχω καταλάβει καλά πως την συνδέω μέσω της ESP 1010?

 

Είμαι λίγο άσχετος, με τα Inserts channels. Υπάρχει περίπτωση να βρω firewire μίκτη με προενίσχυση σε 4 κανάλια, που να συνεργάζεται με την κάρτα και να μου δίνει προενισχυμένες εισόδους καλής ποιότητας?

 

H 1220 είναι πολύ κοντά, αλλά πως δουλεύει?

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Είσαι λιγάκι μπερδεμένος φίλε μου.

Τι σου χρειάζεται η έξτρα προενίσχυση τη στιγμή που έχεις 8 line balanced/unbalanced και 2 μικροφώνου;

Έχεις ήδη αυτό που ζητάς.

Πες τι θέλεις να κάνεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτην την στιγμη οι είσοδοι στην Esi δεν με καλύπτουν στο θέμα της προενίσχυσης.. Όταν καρφώνω απο το zoom στην κάρτα ακούγεται χαμηλά. Θα πρέπει να στείλω την κιθάρα σε ένα Leem 4καναλο μιξεράκι που έχω να πάρει λίγο προενίσχυση και να βγεί στην είσοδο της ESI.

 

Αυτό που έλεγα είναι αν υπάρχει ένας μιξερ που να βγάζει in και outs ανα Κανάλι, με προενίσχυση για να περάσω όλα τα υποψήφια κανάλια στην ESI

 

Αυτο με το firewire είναι άκυρο τελικά

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το πιό πιθανό είναι να έχεις λάθος ευαισθησία εισόδου στην κάρτα σου. Σίγουρα το zoom που λες (?) θα έχει έξοδο -10 και οι εισόδοι σου θα είναι +4db ρυθμισμένες. Κοίταξε τις ρυθμίσεις της κάρτας. Να είναι unbalanced και -10db.

Αυτό που κάνεις με το Leem είναι ιεροσυλία... Μη το ξανακάνεις. Κατατρέφεις το σήμα σου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yameth το πιθανότερο είναι να μην έχω βάλει το στο ρεύμα το panel της κάρτας. Μετασχηματιστεί δεν είχε και έγραφε στα manualia ότι αν χρειάζομαι phantom power, θα πρέπει να την βάλω στο ρεύμα....

 

 

Thanx, again

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου