Προς το περιεχόμενο

Albums of the year 2009


Silot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Florence and the machine - Lungs

Editors - In this light and on this evening

Moby - Wait for me, Pale Horses (Δεν περίμενα να μου ξανα αρέσει δίσκος του moby μετά το play)

Starsailor - All the plans

Doves - Kingdom of rust

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Editors?Μα σοβαρα? :P

 

Οτι ακουσα στο Live (το δισκο δεν τον εχω ακουσει) ηταν λες και πηρανε Klaxons-MGMT η ολα αυτα τα "electro-pop-o-rock" συγκροτηματα και βαλαν απο πανω τα χαρακτηριστικα φωνητικα των editors μαζι με τους ακομα ποιο χαρακτηριστικους στοιχους.Ενταξει ξερω εξελισσεται η μπαντα κλπ. αλλα απλα δεν μου εκατσε.

 

Does not compute.

 

 

And so castles made of sand melts into the sea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτο τόσο νωρίς το thread, δεδομένου ειδικά ότι περιμένουμε και δίσκο του Sufjan μέσα στους επόμενους μήνες ;D Φέτος δεν έχω ακούσει κάτι νέο που να με εντυπωσίασε (αν και γενικώς δεν το πολυψάχνω, οπότε αυτό δε σημαίνει και τόοοοσο πολλά ;D). Περίμενα ανυπόμονα το Muse (δεν έχω πλήρη γνώμη όμως ακόμα, αν και το Resistance και το Uprising είναι πάρα πολύ καλά και το United States ΓΕΛΟΙΟ) και περιμένω ακόμα να ακούσω το cd της Shakira (σταυρώστε με, τη λατρεύω) και του Sufjan. Και φυσικά όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα μάθω και 10 καινούριους (για μένα  8)) καλλιτέχνες από αυτό εδώ το thread ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Editors?Μα σοβαρα? :P

 

Οτι ακουσα στο Live (το δισκο δεν τον εχω ακουσει) ηταν λες και πηρανε Klaxons-MGMT η ολα αυτα τα "electro-pop-o-rock" συγκροτηματα και βαλαν απο πανω τα χαρακτηριστικα φωνητικα των editors μαζι με τους ακομα ποιο χαρακτηριστικους στοιχους.Ενταξει ξερω εξελισσεται η μπαντα κλπ. αλλα απλα δεν μου εκατσε.

 

Does not compute.

 

 

 

Κοίταξε, είναι η χαρακτηριστική στιγμή που μια μπάντα αποφασίζει πολύ σωστά να κάνει στροφή στον ήχο της και να μην βγάλει άλλο ένα δίσκο "μια από τα ίδια" (όπως ο δισκος από πάνω μου :P). Οι πιστοί ακολουθούν, αυτοί που τους άρεσε ο χαρακτηριστικός ήχος απέχουν!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, είναι η χαρακτηριστική στιγμή που μια μπάντα αποφασίζει πολύ σωστά να κάνει στροφή στον ήχο της και να μην βγάλει άλλο ένα δίσκο "μια από τα ίδια" (όπως ο δισκος από πάνω μου :P). Οι πιστοί ακολουθούν, αυτοί που τους άρεσε ο χαρακτηριστικός ήχος απέχουν!  ;)

 

Mα είναι ''μία από τα ίδια'', αφού η ''στροφή'' αυτή δεν τους φέρνει να παίζουν κάτι πρωτότυπο ή ριζοσπαστικό στη μουσική (αν και δεν ξέρω κατα πόσο αυτό είναι το ζητούμενο).

Το ότι αφήσανε τις κιθάρες και πιάσανε τα σύνθια (χωρίς να το κάνουν με τρομερή επιτυχία κατά την ταπεινή μου γνώμη) δεν φέρνει αναπόφευκτα την εξέλιξη και την μουσική κοσμογονία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το ξεφύγω λίγο το πράμα αλλά πραγματικά δισκάρα είναι το τελευταίο Candlemass Death Magic Doom.Απλά απίστευτό...Το Mastodon επίσης ξεφεύγει πολύ...

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος ομολογουμένως ασχολήθηκα πολύ λίγο με νέες κυκλοφορίες,μέχρι τώρα δεν έχω ενθουσιαστεί με κάτι. Οι πλέον αγαπημένες μου μπάντες depeche mode και muse κυκλοφόρησαν κατα τη γνώμη μου μετριότατες δουλειές. Ειδικά απο muse που είναι και στα "πάνω" τους περίμενα εναν πιο "ειλικρινή" δίσκο. Κατα τ'αλλα

The Horrors - Primary Colours με εντονότατες επιρροές απο την post punk σκηνή του 80

Sunset Rubdown - Dragonslayer ιδιαίτεροι

Florence + the Machine - Lungs πολύ συμπαθητική φωνή που φαίνεται οτι έχει κάτι να πει,μέχρι τα 4-5 κομμάτια που αξίζουν όμως...

La Roux - La Roux ότι είπα και για την απο πάνω

Doves - Kingdom Of Rust με το ομότιτλο κομμάτι να είναι ίσως οτι καλύτερο έχω ακούσει απο αυτούς

Mew - No More Stories

The xx - The xx (αυτό ήταν έκπληξη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου