Προς το περιεχόμενο

Albums of the year 2009


Silot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Wow!, είσαι ένας σοβαροφανής μηδενιστής.Αφτό είσαι.

 

Ναι, αλλά τουλάχιστον δεν μπερδεύω τους Pet Shop Boys με τους Killers.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφτό είσαι.

 

επιτέλους μια απάντηση στην ερώτηση "AFTO EINAI???",  που μας απασχολεί τόσα χρόνια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H διαφορά τους είναι ότι τους Killers τους αγαπούν όλοι

 

Τουλάχιστον όλοι όσοι δεν τους μπερδεύουν με τους Pet Shop Boys...

 

Κακώς πάντως ψάχνεις για καυγά, μόνο και μόνο επειδή κάποιος σου υπέδειξε / θυμήσε ότι δεν υπάρχει δα και τίποτε το μοντέρνο στο να παρασταίνει κάποιος τον ροκά. Καλά θα κάνεις να ανοίξεις διάπλατα τα αυτιά σου, διότι αυτό ισχύει από τότε που πήγαινα στο Λύκειο (1984). Είναι χαζό ότι πρέπει να θυμίζουμε σε ΚΑΘΕ γενιά ότι υπάρχουν και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον όλοι όσοι δεν τους μπερδεύουν με τους Pet Shop Boys...

 

Κακώς πάντως ψάχνεις για καυγά, μόνο και μόνο επειδή κάποιος σου υπέδειξε / θυμήσε ότι δεν υπάρχει δα και τίποτε το μοντέρνο στο να παρασταίνει κάποιος τον ροκά. Καλά θα κάνεις να ανοίξεις διάπλατα τα αυτιά σου, διότι αυτό ισχύει από τότε που πήγαινα στο Λύκειο (1984). Είναι χαζό ότι πρέπει να θυμίζουμε σε ΚΑΘΕ γενιά ότι υπάρχουν και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα.

 

 

 

Δεν έψαξα ποτέ για καβγά, τα σχόλια μου από την αρχή είχαν μόνο χιουμοριστική διάθεση και τίποτα παραπάνω.

Όσο για την γενιά μου δεν θεωρώ ότι χρειάζεται τόσες υποδείξεις, θα βρεί και αυτή μόνη της τον δρόμο της,όπως όλες οι άλλες πριν από αυτή. Έχω την εντύπωση πως αυτό το,ενδιαφέρον οφείλω να ομολογήσω, διδακτικό ύφος που υιοθετείς έσενα κουράζει,περισσότερο απ'όλους ίσως.

Και πάλι συγγνώμη αν τα προηγούμενα σχόλια μου παρερμηνεύθηκαν ως προσωπική επίθεση.Δεν ήταν τέτοιες οι προθέσεις μου.

Και μιας και το έφερε η κουβέντα και δείχνεις να επιμένεις, δυστυχώς δεν ήμουν εγώ εκείνος με τον οποίο είχες εκείνη τη διασκεδαστική κουβέντα πέρι Pet Shop Boys και Killers,αλλά ο αξιότιμος κύριος yann.

Tα σέβη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τσακώνεστε ωρέ..

 

 

Μια άλλη επισήμανση-σκέψη-προσωπική άποψη είναι ότι πλέον κακώς αναζητούμε την πρωτοτυπία αυστηρά και μόνο στο μουσικό κομμάτι, αγνοώντας πλήρως τα υπόλοιπα εξίσου σημαντικά χαρακτηριστικά που είναι οι στίχοι και το artwork.  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον όλοι όσοι δεν τους μπερδεύουν με τους Pet Shop Boys...

 

Κακώς πάντως ψάχνεις για καυγά, μόνο και μόνο επειδή κάποιος σου υπέδειξε / θυμήσε ότι δεν υπάρχει δα και τίποτε το μοντέρνο στο να παρασταίνει κάποιος τον ροκά. Καλά θα κάνεις να ανοίξεις διάπλατα τα αυτιά σου, διότι αυτό ισχύει από τότε που πήγαινα στο Λύκειο (1984). Είναι χαζό ότι πρέπει να θυμίζουμε σε ΚΑΘΕ γενιά ότι υπάρχουν και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα.

 

 

 

 

Ξεφεύγεις....τελικά λάθος έκανα οτι μάλλον σε πιάνω...

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε λοιπόν να το ξαναπώ (μπας και με πιάσεις και εσύ).

 

Το να είσαι "ροκάς", ήταν επαναστατικό / ριζοσπαστικό / μοντέρνο τη δεκαετία του '60 (για την ακρίβεια, ήταν τη δεκαετία του '50, αλλά ας μην το πάμε τόσο μακρυά).

 

Από τότε και μετά, όλο και περισσότερο, το να είσαι "ροκάς" είναι αναμενόμενο / συμβατικό / συντηρητικό / γραφικό. Ειδικά, μετά τη δεκαετία του '90 έχει αρχίσει να είναι και λιγουλάκι αστείο.

 

Συνειδητοποιείστε, ότι ασχολείστε με το προϊόν μίας τεράστιας βιομηχανίας που ασχολείται με ένα μόνο πράγμα : πως θα βγάλει περισσότερα χρήματα, πουλώντας ύφος και εξοπλισμό και τηλεοπτική αισθητική.

 

Υπάρχουν ΔΕΚΑΔΕΣ μουσικά είδη τα οποία υποστηρίζονται από μουσικούς που εξακολουθούν να έχουν πολύ διαφορετικές προτεραιότητες. Άμα θέλει κάποιος, μπορεί να τα αναζητήσει.

 

Κατανοητό τώρα;

 

@Evilnye

Ναι, το ξέρω ότι ακροβατώ, αλλά δεν είναι ηθοποιία. Έχω να ακούσω κάτι έστω και αορίστως ενδιαφέρον από το χώρο του ροκ εδώ και δέκα (τουλάχιστον) χρόνια. Υπάρχουν καλές μπάντες (π.χ. οι Killers) αλλά την ώρα που "πιάνω" τη φάση τους, συνειδητοποιώ παράλληλα ότι απλώς επιχειρώ μία νοητή επέκταση της εφηβείας μου μάλλον, παρά λειτουργώ σαν ακροατής μουσικής.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Evilnye

Ναι, το ξέρω ότι ακροβατώ, αλλά δεν είναι ηθοποιία. Έχω να ακούσω κάτι έστω και αορίστως ενδιαφέρον από το χώρο του ροκ εδώ και δέκα (τουλάχιστον) χρόνια. Υπάρχουν καλές μπάντες (π.χ. οι Killers) αλλά την ώρα που "πιάνω" τη φάση τους, συνειδητοποιώ παράλληλα ότι απλώς επιχειρώ μία νοητή επέκταση της εφηβείας μου μάλλον, παρά λειτουργώ σαν ακροατής μουσικής.

 

Ουδέποτε θεώρησα πως είναι μη ειλικρινή αυτά που λες, απλά διαφωνώ στην κατάκριση ενός είδους μουσικής ή μάλλον όχι το ότι κατακρίνεις το είδος, μιας και είμαι σίγουρη πως όταν δεν σε πιάνει μανία ωριμότητας μπορεί και να βρεις πράγματα που να σου αρέσουν. Μου φάνηκε λάθος το ότι κατακρίνεις τους ακροατές, οι οποίοι ενώ όντως υπάρχει μεγάλο ποσοστό κολλήματος με αυτούς, πιστεύω πως πρέπει να σαι πιο ανοιχτόμυαλος εσύ για να μπορείς να τους κρίνεις για το κόλλημά τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου