Προς το περιεχόμενο

Opeth - Watershed


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πήρε/άκουσε κανείς?

Η special edition λέει τίποτα?

Έχω κάποιες αμφιβολίες για τον δίσκο απο την στιγμή που έφυγαν o Lopez και ο Lindgren απο το σχήμα.

Ειδικά η αποχώρηση του Lopez δεν μου άρεσε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δισκος σιγουρα δεν πλησιαζει το ghost reveries αλλα ειναι κατι αρκετα διαφορετικο.

 

η σπεσιαλ εκδοση εχει ενα ντιβιντι με βιντεο απο τις προβες που κανανε και εχει και 3 εξτρα κομματια.

 

ο δισκος στην αρχη με ξινισε αλλα μετα απο μερικες ακροασεις μου αρεσει πλεον παρα πολυ.

ειναι πολυ πιο "κακος" δισκος μουσικα.

ο ακερφελντ εχει βελτιωσει απιστευτα τα καθαρα φωνητικα του οπως ακουγεται.

 

η παραγωγη παρα πολυ καλη.

ο νεος κιθαριστας και αυτος πολυ καλος και εκει που νομιζεις οτι παει να γινει υπερβολικος με το παιξιμο του το σωζει απιστευτα χωρις να περασει την λεπτη γραμμη που ξεχωριζει το feeling απο το "παιζω οσο πιο πολλα μπορω σε οσο λιγοτερο χρονο γινεται".

 

γενικα ειναι διαφορετικος δισκος αλλα χωρις να σημαινει οτι δεν ειναι πολυ καλος.

http://www.neobux.com/?r=Evarian

βγάλτε λεφτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα παιδιά την πρώτη φορά που άκουσα το watershed μου κακοφάνηκε λίγο. Μετά από λίγες ακροάσεις όμως κατάφερα να κατανοήσω τη διαφορετικότητα και τον χαρακτήρα του κάθε κομματιού αλλά πάλι δεν είναι ούτε Ghost Reveries ούτε καν Deliverance. Εντάξει υστερεί λίγο από προηγούμενους δίσκους τους αλλά δεν παύει να είναι Opeth. Βέβαια είναι αισθητή η απουσία του Lopez. Σε κάποια σημεία έπιανα τον εαυτό μου να κάνει με το στόμα τα drums που θα έπαιζε στο κομμάτι που άκουγα ο Lopez και είχε διαφορά από αυτά που έπαιζε ο νέος drumer. Μου άρεσε πολύ το κομμάτι που είναι το τελευταίο από την απλή έκδοση Hex Omega. Πάντως γενικά η παραγωγή είναι σε υψηλά επιπέδα.

 

Τώρα όσον αφορά τα κομμάτια της special edition, νομίζω οτι δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο.

 

Υ.Γ. Ίσως τη γνώμη για το Watershed να με έχει επηρεάσει το γεγονός οτι λίγες μέρες νωρίτερα από την πρώτη ακρόαση του είχε πέσει στα χέρια μου το νέο album των Septic Flesh, το Communion το οποίο απλά σπέρνει και είναι μακράν η καλύτερη δουλεία τους. Μια δουλειά που θα ζήλευαν πάρα πολλά συγκροτήματα του εξωτερικού. Απλά δισκάρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου