Προς το περιεχόμενο

μεγαφωνο για fender twin reverb


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι σε φαση που "συμμαζευω "εναn fender twin reverb silverface 1971 .τον αγορασα μεταχειρισμενο και πανω φοραγε ενα celestion g12m-70 και ενα μαμα  fender μαλλον το Oxford 12T6-10 12" ,8ohm  και τα δυο .εγω δε γνωριζω πολλα σχετικα .η σκεψη μου ειναι να τον κανω οσο πιο πιστο στην ιδεα (και πραξη) της ιστοριας του twin reverb  .οποτε σκεφτομαι να αλλαξω το celestion .απο δω και περα ομως?να ψαξω να βρω ενα ακομα Oxford 12T6 ,που ειναι και δυσευρετα,(αν και απο οτι διαβασα εδω ,δεν τρεφουν ιδιαιτερης εκτιμησης )? να παρω καποιο αλλο ζευγαρι?αν ναι ,ποια?η μουσικη που ασχολουμαι ειναι προς πιο fynky bluesy ηχος αλλα δε θελω να περιοριστω .οποτε ποιο ηχειο για all around original fender twin reverb sound?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχω ακουσει και για αυτα . νομιζω ομως οτι εχουν την διπλασια τιμη και αρκετο βαρος παραπανω

 

...χμμ καλά σου τα 'πανε  :)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει 12'' Cannabis Rex σε δυο φεντερ ενισχυτες με φανταστικα αποτελεσματα ! Ριξτους μια ματια πιστευω αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου