Προς το περιεχόμενο

G&L L2000 Tribute - Experiences/Opinions...


warpie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτον γιατί οτιδήποτε fender με active σύστημα έχω δοκιμάσει μου έχει αφήσει τις χειρότερες εντυπώσεις

 

Εν τω μεταξύ νομίζω πως τα περισσότερα deluxe (τα μεξικάνικα σίγουρα) δεν έχουν και switch passive/ active που είναι μεγάλη απώλεια.

Πάντως το jazz 24ρι που έχει η fender μου έκανε καλή εντύπωση (με active ηλεκτρονικά και switch) και αν δεν το σκεφτόμουν οικονομικά θα το χτύπαγα.

 

Πιστεύω πως το χοντρό και φαρδύ μανίκι του precision είναι ένα μέρος του ηχητικού και γενικού του χαρακτήρα, οπότε...

...

Είναι βέβαια η προσωπική μου άποψη και προφανώς και προσωπικές παραξενιές, αλλά αν μπορείς δοκίμασέ το πρώτα καλύτερα, να'σαι κι εσύ σίγουρος.

+1 και στα 2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βέβαια το καλό με τα active της fender είναι το ότι πολύ απλά ξεριζώνεις την προενίσχυση και το τρέχεις σαν passive με μηδέν κόστος (αν είσαι εξοικιωμένος με τη solder/desolder διαδικασία). Οι μαγνήτες που έχουν μάλλιστα είναι πάρα πολύ καλοί passive.

 

Παρεμπιπτόντως... 24άρι jazz?!!? BURN THE HERETIC!!!!  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως... 24άρι jazz?!!? BURN THE HERETIC!!!!  ;D  ;D  ;D

 

Ναι είναι μαμω τα μπασάκια. Μέχρι και πέρυσι :P είχα καταλήξει πως αυτό ήθελα. Και επαναλαμβάνω πως θα το χτύπαγα αν είχα τα φράγκα για πέταμα (είναι και κουκλί τ' άτιμο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου