Προς το περιεχόμενο

Περισσότερα Τάστα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι θα παιζεις εκει πανω ωρε, περιστεροτραγουδα?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μήπως εννοείς neck?

 

Oχι, καλα το λεει. Σκεψου οτι οταν πατας την χορδη στο 30 ταστο ο middle μαγνητης θα ειναι πιο κοντα στο ακρο της χορδης (30τ) απο οτι ο bridge στο αλλο ακρο της χορδης (γεφυρα). Αρα ο mid θα εχει ηχο bridge και ο bridge, βρισκομενος σχεδον στο μεσο της χορδης θα ακουγεται σαν neck.

 

Αρκετα ενδιαφερον αυτο, γιατι σημαινει οτι οταν shreddaρεις με επιλεγμενο τον bridge δε θα χρειαζεται να ανησυχεις οτι θα πνιγεις στα πριμα οταν φτασεις στα πολυ ψηλα ταστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D

 

αφού θα έχει δυο μαγνήτες μόνο

 

ποιός θα είναι ο μεσαίος?

 

Neck θα είναι

 

Αλλά μπορείς να βάλεις και ένα middle!

με λίγο σκάψιμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε, το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί τώρα είναι οι μαγνήτες.

Εξάλλου αν καταφέρω να βρώ διπλό reflex ο πάνω (πρωην μεσσαίος) θα είναι ολίγον διακοσμητικός.

 

 

Καλοί μου άνθρωποι, κανένας Reflex μαγνήτης?

Κάπου? Κάποιος?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Oχι, καλα το λεει. Σκεψου οτι οταν πατας την χορδη στο 30 ταστο ο middle μαγνητης θα ειναι πιο κοντα στο ακρο της χορδης (30τ) απο οτι ο bridge στο αλλο ακρο της χορδης (γεφυρα). Αρα ο mid θα εχει ηχο bridge και ο bridge, βρισκομενος σχεδον στο μεσο της χορδης θα ακουγεται σαν neck.

 

Αρκετα ενδιαφερον αυτο, γιατι σημαινει οτι οταν shreddaρεις με επιλεγμενο τον bridge δε θα χρειαζεται να ανησυχεις οτι θα πνιγεις στα πριμα οταν φτασεις στα πολυ ψηλα ταστα.

;) (Αυτό εννοώ)

 

 

Αυτά συζητούσαμε χθές με τον Yann. Δες τη φωτογραφία:

Το κίτρινο τετράγωνο, είναι εκεί που θα φτάσει το μάνικο, δηλαδή θα μπεί όλο μέσα μέχρι το σημείο πίσω απ'τον μεσσαίο μαγνήτη.

Το πάνω μέρος του πρώην neck μαγνήτη(μπλέ τετράγωνο), θα κλειστεί ενώ απο κάτω θα έρθει σε ευθεία με το νέο μάνικο.

 

Έτσι είναι πολύ σωστό. Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα :).

Σε σχέση με το intonation ... .όσο το σκέφτομαι ... ίσως και να μην είναι και τόσο προβληματικό τελικά.  :)

 

Το κέρατο στον κ.Harilatron παρακαλώ, θα το πάρετε επι τόπου όπως είναι ή να σας το τυλίξουμε για το σπίτι?

(αν το πάρεις, μήν ξεχάσεις στις 14 Νοεμβρίου είναι τα γενέθλιά του, κλείνει τα 24χρόνια) ;D ;D ;D ;D

 

Το κέρατο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το θέλω τυλίξτε το για το σπίτι.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κέρατο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το θέλω τυλίξτε το για το σπίτι.  ;D

Και εγώ πραγματικά το λέω. Μόλις το κόψει ο Yann πήγαινε και πάρ'το.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο θεος Uli σου εστιλε το αγιο φως του!  :P

 

σιγουρα θα ξερεις οτι ο ULi στην κιθαρα του παροτι τα 40κατι ταστα εχει κ neck μαγνητη κατω απο την ταστιερα.γιατι δεν κανεις κ εσυ κατι τετοιο?

 

επισης μετα απο ενα σημειο η αποσταση μεξυ των ταστων του Uli δεν ειναι ημιτονιο αλλα τονος

 

περιμενουμε φωτος κ κλιψ!

αλλα τα κλιψ θελω να ειναι (Γ)ροθιες!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου