Προς το περιεχόμενο

Cubase 5 Problem...


Alexeys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα φιλοι!εχω αγορασει το cubase 5 και εχω απογοητευτει γιατι δεν υπαρχουν πολλα απο τα vst instruments στην βιβλιοθηκη του halion.δηλαδη τα βλεπεις αλλα δεν μπορεις να τα επιλεξεις,δεν ειναι με εντονο χρωμα.μαλλον πρεπει να περιμενω update?

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανες drag'n'drop τα fxp στα programs του halion και δεν δούλεψε ;

 

Θα θυμόμουν αν υπήρχε τόσο μεγάλο πρόβλημα στο forum του cubase.net...

 

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν δουλεύει το drag'n'drop ;

Kairos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vitali δεν εκανα κανενα drag n drop νομιζω.το εχω εγκαταστησει σε mac.μηπως δεν χρειαζεται?σε ποιο cd βρισκονται τα fxp?

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα πες μου τι πρεπει να κανω μετα το installation ολων των cd για να δουμε αν συνεχιζει το προβλημα με τους ηχους.ευχαριστω προκαταβολικα φιλε!οποιος αλλος ξερει ας βοηθησει!

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στο browser στο παράθυρο του Halion, θα βρεις τα όργανα σου.

 

Αντί για διπλό κλικ, θα το σύρεις προς τη μεριά των programs (η στήλη στα δεξιά).

 

Μόλις σύρεις π.χ το grand piano στο Program 1, θα δεις να μετανομάζεται αυτομάτως και να φορτώνει στο κανάλι 1 το όργανο που διάλεξες.

 

Αν δεν μπορέσεις να βγάλεις άκρη, θα σου στείλω καμία screenshot, αν δε βαρεθώ να κάνω εγκατάσταση τα dvd :P

Kairos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στο browser στο παράθυρο του Halion, θα βρεις τα όργανα σου.

 

Αντί για διπλό κλικ, θα το σύρεις προς τη μεριά των programs (η στήλη στα δεξιά).

 

Μόλις σύρεις π.χ το grand piano στο Program 1, θα δεις να μετανομάζεται αυτομάτως και να φορτώνει στο κανάλι 1 το όργανο που διάλεξες.

 

Αν δεν μπορέσεις να βγάλεις άκρη, θα σου στείλω καμία screenshot, αν δε βαρεθώ να κάνω εγκατάσταση τα dvd :P

 

 

ο μονος φακελος halion που εχω ειναι το halion symphonic orchestra και εκει μεσα εχει καποι οργανα οπως oboe bass clarinet κτλ,δεν τα περασα ολα.δεν βλεπω καπου να λεει program.θα πρεπει να ειναι ανοιχτο το cubase για να γινουν αυτα?

συγνωμη για την αγνοια μου αλλα δεν το ξερω καλα...

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Argh, τώρα θυμήθηκα ότι το cubase 5 δίνει μια trial του halion symphonic κάτι που δεν δοκίμασα ποτέ, όχι το halion 3.5...

 

Τέσπα, όταν βρω χρόνο θα το εγκαταστήσω, μήπως βρεις άκρη.

 

Μπορείς πάντα να πας στο cubase.net και να κάνεις search κάποιο σχετικό thread

Kairos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου