Προς το περιεχόμενο

Halo guitars - τις γνωρίζετε; Ξεσαλώστε ελεύθερα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα στην όλη κιθαρομανία που με διακρίνει τον τελευταίο καιρό, έχω τσεκάρει και τα διάφορα virtual guitar building sites εδώ κι εκεί... ανάμεσα σε αυτά, υπάρχουν και οι Halo Guitars, που έχουν δύο καλά για να χαθεί με τις ώρες κανείς:

 

1) ένα πολύ ωραίο interface για να επιλέγεις χαρακτηριστικά και να εμφανίζεται με αρκετή πειστότητα μπροστά το όργανο που επιθυμείς

2) δεν έχουν σχεδόν καθόλου περιορισμούς στην κατασκευή τους (λόγω ότι δεν πρόκειται για την Fender, την Gibson ή την Kiesel ξέρω γω), και έτσι όλες οι επιλογές ανά σχήμα σώματος, headstock κλπ είναι διαθέσιμες

 

Στο ξεκίνημα νόμιζα ότι ίσχυε μόνο το 1 από τα παραπάνω, και απλά έχεις ένα virtual guitar builder για το γούστο του πράγματος, όμως ισχύει και το δεύτερο, που σημαίνει ότι μιλάμε για ένα πολύ καλοσχεδιασμένο custom shop που μπορεί να σου κάνει την κάθε σου επιθυμία πραγματικότητα ανά πάσα στιγμή που αποφασίσεις να πατήσεις το κουμπί (κι ας είναι πολύ δύσκολο αυτό να συμβεί για πολλούς από μας λόγω τρέχουσας οικονομικής πραγματικότητας). Σας παραθέτω και το link του Custom Shop κατευθείαν για να κάνετε το ίδιο όποιος θέλει, κι αν τυχόν υπάρχει κανείς που έχει και στην κατοχή του κάποια Halo guitar, ας μοιραστεί την εμπειρία του μαζί μας.

 

Η δικιά μου δημιουργία είναι ενός τύπου PRS double cut σώμα από alder, set neck και με ταστιέρα από roasted flamed maple, σε Fender scale length και 2 x 4 headstock που θυμίζει Brian Moore ή ανάποδο Music Man. Ιδού...

Halo-Custom-Guitar(1).jpg

Halo-Custom-Guitar.jpg

Halo guitar specs.jpg

Επεξεργασμένο από fusionakis
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.200... να τ' αφήσω;...
image.png.65a65eba3a392a2c91fc4d412bf0293b.png

Χωρίς πλάκα, δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο...respect...

 

Επεξεργασμένο από Pavloz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Άλλο ένα πράγμα που θα έπαιρνα μόνο και μόνο για να το κοιτάω αν κέρδιζα το Τζόκερ!

 

image.jpeg.936e82889c29f43dc046b9134dd81fff.jpeg

Μόνον 4194 ντάλλαρς. Να έπαιρνα δύο; θέλει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχουμε ξαναπαίξει αυτό το παιχνίδι στο παρελθόν , είναι εθιστικό 

 

εδιτ : να, είχε κρατήσει και την προηγούμενη επιλογή , πριν πόσα χρόνια 

 

image.jpeg.f7841f5d6abe72cc1505a54a371e1f6c.jpeg

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@fusionakis και @Flotzen πιο κοντά στα γούστα μου, αλλά εύγε σε όλους για τη δημιουργικότητα.

 

Προσπάθησα να φτιάξω κάτι που δε μπορώ να βρω αλλού και κατέληξα στο παρακάτω:

image.png.25773348fa31c38233903fd976d1dd9f.png

 

 

3.500 ευρώ η λυπητερή, μακάρι κάποτε να τα 'χουμε να τα δώσουμε.

 

Κάποια βασικά specs:

- 22 τάστα

- Μαόνι σώμα, maple neck, flamed maple fretboard

- Seymour Duncan bridge, Lollar neck

- Wilkinson γέφυρα για αρχόντους

- 1 tone, 1 volume

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου