Προς το περιεχόμενο

Αγορά Windows 7 Ultimate 32 bit ή 64 bit?


fotmos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του παραπάνω λογισμικού. Το harware που έχω είναι:

 

Asus Crosshair

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600+

4GB ram Dual Chanel (800MHz)

nVidia GTX260 CUDA

Sound MAX (on Board)

Creatice Sound Blaster Audiogy ZS 2

(+κάτι άλλα έξτρα...)

 

Όλα τα παραπάνω ξέρω ότι δουλεύουν και στα 2 λογισμικά (αν κάνω κάτι λάθος να μου το πείτε...)

 

ΌΜΩΣ έχω και την κονσόλα Alesis Multimix 16 USB 2.0 της οποίας οι drivers είναι οι:

http://www.alesis.com/multimix16usb20

 

Υπάρχει καμιά ελπίδα να δουλέψει στα 64bit? Ή να μείνω στα 32 Bit που είμαι και τώρα?

Θα δουλεύω Cubase 5. Θα έχω διαφορά?

 

ΤΝΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκδοση 5 του cubase, περιλαμβάνει στο ίδιο δισκάκι τα αρχεία εγκατάστασης και για τις 2 πλατφόρμες 32bit & 64bit.

Απο τη στιγμή που ο επεξεργαστής σου υποστηρίζει 64bit paltform καλό είναι να βάλεις αυτά, επίσης θα έχεις και πλήρη αναγνώρισει της μνήμης που έχεις (4GB).

Οι drivers της Multimix είναι USB 2.0 universal drivers και περιλαμβάνονται στο λειτουργικό, το οποίο θα την αναγνωρίσει ως usb audio interface.

Προσοχή στο CUDA να βρείς τους 64άρηδες driver για να σου δουλέψει σωστά.

Για την Audigy 2 ZS και τα 7 δεν γνωρίζω να σου πω. Αν κάποιος άλλος ξέρει...

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Alesis το λέω γιατί στέλνει πολυκάναλα.... Με τους Drivers που έχω τώρα δουλεύει τέλεια (και μπορώ να επιλέξω όποτε θέλω ποια είσοδο θέλω) αλλά δεν ξέρω αν θα δουλεύουν στα 64 bit! Η alesis λέει ότι δεν τους έχει φτιάξει ακόμα... Αυτός είναι ο μόνος μου ενδοιασμός. Όποιος ξέρει κάτι please ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς?  ???  ???  ???

 

 

Αυτό που θες να ρωτήσεις είναι: "Παιδιά, ενώ ο κατασκευαστής της κάρτας μου λέει ξεκάθαρα ότι δεν έχει drivers για 64bit, μήπως εμείς που - ως έλληνες - διδάξαμε στο κόσμο όλα τα αγαθά του πολιτισμού, μπορούμε να βρούμε ένα τρόπο να γλυτώσουμε από το αναπόφευκτο αυτό δεδομένο;".

 

Όμως, επειδή καταλαβαίνεις ότι αυτό που ρωτάς είναι βλακώδες, το πασπαλίζεις με χρυσόσκονη γενικότερου προβληματισμού του στύλ "Αγορά Windows 7 Ultimate 32 bit ή 64 bit?", ώστε να είναι βέβαιο ότι κάποιοι θα χάσουν το χρόνο τους να διαβάσουν την ανοησία και να απαντήσουν.

 

Πάρε Mac.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Wow! έχω ανοίξει αυτό το θέμα διότι έχω διαβάσει πολλά για το παραπάνω λογισμικό, και πλέων δεν ξέρω το ει από αυτά είναι αλήθεια....

Ναι, μέχρι και ότι στην 64bit έκδοση δουλεύουν και όλα των 32bit!

Μια απλή ερώτηση έκανα...

 

ώστε να είναι βέβαιο ότι κάποιοι θα χάσουν το χρόνο τους να διαβάσουν την ανοησία και να απαντήσουν.

μάλλον οι άλλοι που δεν μου απάντησαν δεν έχασαν το χρόνο τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απλή ερώτηση έκανα...

μάλλον οι άλλοι που δεν μου απάντησαν δεν έχασαν το χρόνο τους...

 

Ο μόνος που σου απάντησε, είμαι εγώ.

Να στο κάνω λιανά: από τη στιγμή που λέει ο κατασκευαστής ότι δε λειτουργεί, τότε κανείς εδώ μέσα δεν μπορεί να αναλάβει την ευθύνη να σου πει τι να κάνεις. Κατέβασε τη δοκιμαστική έκδοση των Windows 7 x64 και κάνε μία δοκιμή: μπορεί να λειτουργεί η συσκευή, αλλά μπορεί και όχι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4GB ram

 

Με 4GB RAM δεν υπάρχει λόγος να πας 64bit.

 

Διάβασε έδω please :) http://msdn.microsoft.com/en-gb/library/aa366778%28VS.85%29.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου