Προς το περιεχόμενο

Ερευνα πολεοδομικου χαρακτηρα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως από την δική μας παιδική χαρά δεν πρέπει να έχεις παράπονο. Εγώ τα παιδιά μου εκεί θα τα στέλνω.

 

Αν λες γι αυτην στο νεκροταφειο κοντα οντως ειναι καπως καλη ,βεβαια το καλύτερο παρκο ειναι στο Γαλατσι (Αλσος Γαλατσιου),άπλα ,πρασινο ,παιδικες χαρες (που μαλλον τις ξαναφτιαχνουν τωρα) αλλα δεν μπορεις να πηγαινεις συχνά.

 

(Και παλι σορυ για την κουβεντουλα που επιασα με τον φιλο ndnikola)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χε χε,

μπαίνω στον πειρασμό να συνεχίσω την κουβέντα.

 

Αν λες γι αυτην στο νεκροταφειο κοντα οντως ειναι καπως καλη ,βεβαια το καλύτερο παρκο ειναι στο Γαλατσι (Αλσος Γαλατσιου),άπλα ,πρασινο ,παιδικες χαρες (που μαλλον τις ξαναφτιαχνουν τωρα) αλλα δεν μπορεις να πηγαινεις συχνά.

(Και παλι σορυ για την κουβεντουλα που επιασα με τον φιλο ndnikola)  ;D

 

Εννούσα την παιδική χαρα του noiz  ;D ;D.

 

Και τώρα on topic, βρίσκω ενδιαφέρον το ερωτηματολόγιο, θα ρωτήσω και άλλους δικούς μου για να σου μεταφέρω απόψεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χε χε,

μπαίνω στον πειρασμό να συνεχίσω την κουβέντα.

 

Εννούσα την παιδική χαρα του noiz   ;D ;D.

 

Και τώρα on topic, βρίσκω ενδιαφέρον το ερωτηματολόγιο, θα ρωτήσω και άλλους δικούς μου για να σου μεταφέρω απόψεις.

 

;D ;D ;D ;D    Κ Α Λ Ο  !!!!!  την πατησα ο νέος !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια υποσημείωση για το "ερωτηματολόγιο"...

 

Ανάλογα με την κατάσταση του καθενώς τα δεδομένα αλλάζουν. Είναι πολύ δύσκολο να θέσεις θέμα "προτερεότητας" σε κάτι τέτοιο. Εγώ ως πατέρας με ποδήλατο:

α. ΘΕΛΩ τα πεζοδρόμια, για να περπατάω με τα καροτσάκια (ή τα παιδιά, τώρα που είναι λίγο πιο μεγάλα)

β. ΘΕΛΩ ποδηλατόδρομο!

 

Τα υπόλοιπά δε με πολυενδιαφέρουν, και ειδικά το parking που μου είναι αδιάφορο γενικά...

 

(Φυσικά μένω Γέρακα, άρα είμαι άκυρος by default, απλά έδωσα τη γνώμη μου για το ερωτηματολόγιο ολιγον τι).

 

 

Νικολα το γεγονος οτι εσυ εχεις επιλεξει το ποδηλατο ως μεσο μετακινησης σου (και πολυ καλα κανεις) δεν θα πρεπει να σε κανει να αδιαφορεις για τα υπολοιπα. Διοτι πχ αν δεν εχει λυθει το προβλημα σταθμευσης ειναι πολυ πιθανο οτι εγω θα παρακαρω στον ποδηλατοδρομο η  πανω στο πεζοδρομιο μιας και θα εχω κουραστει να κανω γυρους μεχρι να παρκαρω. Αρα δεν ειναι πολυ συνετο να λεμε εμενα δεν με ενδιαφερει κατι γιατι δεν το χρησιμοποιω. Τα προβληματα σε μια πολη ειναι αλληλενδετα. Κατα την δικη μου αποψη η παρατηρηση σου ειναι εν μερει σωστη για το ''ερωτηματολογιο'' θα ηταν πολυ πιο ευστοχη αν μιλουσαμε για τα προβληματα της Αθηνας σε σχεση με των Καλαβρυτων πχ οπου εκει εχουν πραγματικα αλλες αναγκες.  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη υπηρεσια που μπορει να προσφερει καποιος στην Αθηνα ειναι να την κατεδαφισει και να βρει τροπο να μην φιλοξενει πλεον το μισο του Ελληνικου πληθυσμου.

 

+1. Mια βόμβα και ένας Βαυαρός βασιλιάς θα μας σώσει.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νικολα το γεγονος οτι εσυ εχεις επιλεξει το ποδηλατο ως μεσο μετακινησης σου (και πολυ καλα κανεις) δεν θα πρεπει να σε κανει να αδιαφορεις για τα υπολοιπα. Διοτι πχ αν δεν εχει λυθει το προβλημα σταθμευσης ειναι πολυ πιθανο οτι εγω θα παρακαρω στον ποδηλατοδρομο η  πανω στο πεζοδρομιο μιας και θα εχω κουραστει να κανω γυρους μεχρι να παρκαρω. Αρα δεν ειναι πολυ συνετο να λεμε εμενα δεν με ενδιαφερει κατι γιατι δεν το χρησιμοποιω. Τα προβληματα σε μια πολη ειναι αλληλενδετα. Κατα την δικη μου αποψη η παρατηρηση σου ειναι εν μερει σωστη για το ''ερωτηματολογιο'' θα ηταν πολυ πιο ευστοχη αν μιλουσαμε για τα προβληματα της Αθηνας σε σχεση με των Καλαβρυτων πχ οπου εκει εχουν πραγματικα αλλες αναγκες.  :)

Το σχόλιο για το Parking πήγαινε πιο πολύ στο ότι μένω στο Γέρακα, και σε συγκεκριμένη περιοχή που ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα πάρκινγκ. Άσε που έχω γκαράζ και το αυτοκινητο το βάζω μέσα, αφού η πολεοδομία (ή η νομαρχία) υποχρεώνει τα νέα οικήματα να έχουν γκαράζ! ;)

 

Να σημειώσω ότι έχω 2 παιδιά (όπως είπα) άρα το αυτοκίνητο, ναι, το χρησιμοποιώ!

 

Αλλά όταν πηγαίνω κέντρο, κλπ, ή παίρνω το ποδήλατο, ή παίρνω το μετρό και περπατάω...

 

Έχεις δίκιο ότι ήταν λίγο σκληρό, αλλά αν εγώ με 2 παιδιά την παλεύω έτσι, τότε μπορεί μάλλον και άλλος κόσμος! ;)

 

(Αισθητικά το θέ(α)μα με αηδιάζει, και η σύζηγος είναι αρχιτέκτονας, αλλά μάλλον δεν υπάρχει λύση... Για το πάρκινγκ το μετρό αποτελεί μία λύση, και τα υπόγεια πάρκινγκ αποτελούν ακόμη μία λύση... υπάρχουν λύσεις, τέλος πάντων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου