Προς το περιεχόμενο

Fast track pro user needs help :)


grafistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα αγαπητοί συμφορουμήτες, αγόρασα τη maudio fast track pro και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα¨: Οταν ανοιγω το key rig μερικές φορές που λέει¨: Τhe asio sample rate is not supported by one of the usb interfaces. Please check your sync settings in the control panel.

 

Καμιά ιδέα? ??? Χρησιμοποιώ το keyrig 40 midi usb keyboard της maudio...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι εχεις επιλεξει sample rate που δεν υποστηριζει η καρτα. Τωρα βεβαια δε ξερω πως μπορει να σχετιζεται αυτο με ενα usb πληκτρο...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι όντως έτσι που τα λέει ο DaveMurrayJr, τότε δοκίμασε στο πάνελ της κάρτας σου να επιλέξεις 44Khz sample rate και όχι 48 που πιθανόν να το έχεις..Επίσης φαντάζομαι ότι έχεις εγκαταστήσει τους drivers του keyrig, σωστά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα ειναι σωστα...drivers κλπ... που και που μου το κάνει αυτο...επίσης κανοντας μια πρώτη ηχογραφηση...ακουω φρζζζ και κσσσ σε καποια σημεια...σε audio mono...οταν ακουω μουσικη δε μου το κανει αυτο...το midi ηχογραφειται αψογα..η κιθαρα και μπάσο με πακ και σσσσ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα ειναι σωστα...drivers κλπ... που και που μου το κάνει αυτο...επίσης κανοντας μια πρώτη ηχογραφηση...ακουω φρζζζ και κσσσ σε καποια σημεια...σε audio mono...οταν ακουω μουσικη δε μου το κανει αυτο...το midi ηχογραφειται αψογα..η κιθαρα και μπάσο με πακ και σσσσ....

 

Εκτός των άλλων που σου είπαν παραπάνω, δες και το latency...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν είναι όντως έτσι που τα λέει ο DaveMurrayJr, τότε δοκίμασε στο πάνελ της κάρτας σου να επιλέξεις 44Khz sample rate και όχι 48 που πιθανόν να το έχεις..Επίσης φαντάζομαι ότι έχεις εγκαταστήσει τους drivers του keyrig, σωστά??

 

 

 

και πως αλλάζεις το sample rate απο 48 σε 44 γιατί η κάρτα στο panel της σου λεει 48 maximum και δεν έχει κάπου να το αλλάξεις... και ναι έχω βάλει τους drivers τους drivers του keyrig να τους κάνω unistall?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ανοιγω το key rig μερικές φορές που λέει¨: Τhe asio sample rate is not supported by one of the usb interfaces. Please check your sync settings in the control panel.

 

Εφ όσον είναι μερικές φορές και όχι συνέχεια, απλά να περιμένεις λίγο πριν ανοίξεις μια μουσική εφαρμογή αμέσως μετά από κάποια άλλη ώστε να αποδεσμεύεται ο asio.

 

Πχ αν έχεις ανοικτό το media player, κλειστο περίμενε μερικά δευτερόλεπτα και άνοιξε το daw σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου