Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρακουστική και GT-6


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσφατα ακουσα (σχετικο με τα παλιοτερα ποστς) την Gt-6 σε .. ουτι (ηλεκτρικο ' date=' εμοιαζε σαν τα silent οργανα της yamaha δε προσεξα λεπτομερειες) σε live του HAIG YAZDJIAN (κορυφαιος ) και ομολογω ακουγοταν υπεροχα. (επαιξε και με overdrive!!!!!)[/quote']

 

Χε χε, τα 'ηλεκτρικά' εφφέ σε ακουστικά όργανα είναι ένα... μυστικό όπλο, ειδικά σε κάποιες ηχογραφήσεις και αν η τελική μίξη είναι αρκετά 'έξυπνη'.

 

Δες και την ιδέα της Taylor με την Τ5... αν μου περίσσευαν τα 3 χιλιαρικάκια θα με έτρωγε η τσέπη μου πάρα πολύ :P

 

http://www.taylorguitars.com/newsletter/2006/march/Marc_Seal.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Abraxas σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά.Αλλά δεν κατάλαβα αν τελικά θα χρειαστώ οπωσδήποτε προενισχυτή.Αν ναι σε παρακαλώ στείλε μου και την πρόταση σου σε pm.

 

προσφατα ακουσα (σχετικο με τα παλιοτερα ποστς) την Gt-6 σε .. ουτι (ηλεκτρικο ' date=' εμοιαζε σαν τα silent οργανα της yamaha δε προσεξα λεπτομερειες) σε live του HAIG YAZDJIAN (κορυφαιος ) και ομολογω ακουγοταν υπεροχα. (επαιξε και με overdrive!!!!!)[/quote']

 

Συμφωνώ απόλυτα.Επίσης o Mάκης Αμπλιανίτης την τελευταία φορά που τον είδα έπαιζε με ηλεκτροκλασσική σε GT-6 και ο Γιώργος Καλουδής από τους Duo Faros (με τον Lynch) έπαιζε τσέλο :!: σε GT-6B.Νομίζω είναι πολύ καλό μηχάνημα αλλά πολύ δύσκολο στις ρυθμίσεις.,γι'αυτό έχει βγάλει κακό όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα, πολυ συχνα μπορει να δεις κλαρινα και βιολια με πεταλιερες για κιθαρα απο τα οποια χρησμοποιουν μονο το delay (το εκο - ετσι το λενε οι πανηγυρτζηδες χε χε ) και το οκταβερ(αν εχει ), ειναι λιγο διαφορετικο απο τον τροπο που χρησιμοποιουν καποιοι αλλοι οπως αυτοι που προαναφερθηκαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου