Προς το περιεχόμενο

Ο Έλληνας και το τσιγάρο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.3comma14.gr/pi/view_survey.php?id=1083 καποια σχετικά αρθρα

http://www.3comma14.gr/pi/view_survey.php?id=159 το ποσοστό των ελλήνων

και Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΝΤΡΟΠΗ->http://www.3comma14.gr/pi/view_survey.php?id=1848 ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!

 

τέλος η πηγή των στατιστικών που περιλαμβάνει αριθμούς για το τι προκαλεί και πόσο συνδέεται με τον καρκίνο ρίξτε μια ματιά έχει πολλες στατιστικές

http://www.3comma14.gr/pi/?gclid=CL7At5C4o54CFQ6CzAodzHQrJw

 

και δεν τα θεωρώ λογια του αέρα όπως υπόθηκε! είναι ρεαλιστικές στατιστικές που λένε οτι τα παιδιά σας καπνιζουν σχεδόν απο δημοτικό

τόσα προβλήματα έχουμε σε αυτην την ζωή γιατί πρέπει να τα κάνουμε περισσότερα με ένα τσιγάρο?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

τόσα προβλήματα έχουμε σε αυτην την ζωή γιατί πρέπει να τα κάνουμε περισσότερα με ένα τσιγάρο?

 

κι όμως η παράνοια των θεριακλήδων είναι ακριβώς αυτή:

 

σου λένε "αναπνέουμε καυσαέρια και τρώμε ποιος ξέρει τι... γιατί να τρελαθούμε με το τσιγάρο";

 

δηλαδή ας προσθέσουμε ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΗ παράγοντα που καταστρέφει την υγεία μας... βουρ...  ???  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δοκιμάσουν κάτω των 10 ετών; τραγικό :/

 

Τα στοιχεία αυτά πως προκύπτουν; Προσπαθούσα να βρω στο site τι και πως τα μαζεύουν αλλά δε βρήκα κάτι κατατοπιστικό.

 

Γενικά πάντως,

 

τόσα προβλήματα έχουμε σε αυτην την ζωή γιατί πρέπει να τα κάνουμε περισσότερα με ένα τσιγάρο?

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε, αν εσυ γνωριζεις εστω και ενα παιδι 12 χρονων που να καπνιζει, αρκεσου σε σε αυτο αν ομως δεν γνωριζεις, και απλα εμπιστευεσαι τη καθε κομπογιαννιτικη στατιστικη ερευνα που αν ησουν στο  χωρο θα ηξερες με τι γελοιες δειγματοληψιες <<χτιζονται>> ολες αυτες οι ανακριβιες.

Οσοι ειιναι βιαστικοι και θα επιθυμουν να με αποκαλεσουν συνομοσιολογο, ας εξετασουν τα δικα τους βιωματα, τον δικο τους κυκλο, και τη δικη τους εμπειρια.

 

Τραγικο λεω και εγω... Να μας πουλανε οτι θελουν λες κ εμεις κυκλοφορουμε στη στρατοσφαιρα κ δε ξερουμε κατα ποσο καπνιζουν τα 10χρονα..!!

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 13-15 πάντως το ποσοστό είναι πολύ μεγάλο και ήταν έτσι και όταν ήμουν εγώ γυμνάσιο.

 

Γι αυτό ρωτάω για την προέλευση και τη συλλογή των στοιχείων γιατί δε διευκρινίζει κάτι. Ας μη γίνουμε επιθετικοί πάντως χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 13-15 πάντως το ποσοστό είναι πολύ μεγάλο και ήταν έτσι και όταν ήμουν εγώ γυμνάσιο.

Kάτι αλητάμπουρες που τώρα είναι ψυκτικοί και γυψοσανιδάδες? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αγαπητε...

Εννοείς την Εύη;  ;D

 

Όταν τα στοιχεία αναφέρονται (από που είναι κλπ) τότε υπάρχει μια βάση να το ψάξει κανείς, τέλος πάντων...

 

Ομολογώ ότι είμαι υπέρ αυτού που φαίνεται στα στατιστικά, αλλά και πάλι ομολογώ ότι ταυτόχρονα είμαι σκεπτικός...

 

Και τέλος πάντων, Μπίχλα (κυριε... συγνώμη) εσύ δε θυμάσαι το γυμνάσιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχολιο του μπιχλα ειναι ενα ωραιοτατο επιστεγασμα στην αποψη μου περι αντικαπνιστικου παροξυσμου με κοινωνικες μαλιστα προεκτασεις, που αυτοματος μαλιστα με απαλλασει απο το να συνεχισω να συμμετεχω σε αυτο το θεμα..

Μερικες φορες τα συμπερασματα βγαινουν αναπαντεχα αβιαστα...

 

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτι αλητάμπουρες που τώρα είναι ψυκτικοί και γυψοσανιδάδες? ;D

Γενικά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό συμμαθητών μου στο γυμνάσιο κάπνιζε, ανεξαρτήτως άλλων στοιχείων χαρακτήρα. Οι περισσότεροι επειδή το έκαναν και οι άλλοι. Κοινώς σαν τα πρόβατα.

 

Εννοείς την Εύη;  ;D

Μπα στο χρυσόψαρο αναφέρεται μάλλον.

 

Όταν τα στοιχεία αναφέρονται (από που είναι κλπ) τότε υπάρχει μια βάση να το ψάξει κανείς, τέλος πάντων...

 

Δεν είναι πολύ ξεκάθαρο. Έχει μια λίστα με επιλογές από πηγές, αλλά δεν καταλαβαίνω τουλάχιστον εγώ όταν έχω επιλέξει πχ εταιρίες δημοσκοπήσεων, οργανισμούς κτλ αν τότε χρησιμοποιεί δεδομένα από εκεί. Τα οποία τι δεδομένα είναι, πόσο επίκαιρα, πως τα αναλύσανε κτλ. Μια στατιστική μπορεί να είναι διαφωτιστική μπορεί να είναι και εντελώς παραπλανητική.

 

Ο ευκολότερος τρόπος να κάνει κανείς τον ακτιβιστή στην εποχή μας είναι να γράφει κηρύγματα σε ένα forum.

Μπορεί και να λέει τις απόψεις του απλά στους φίλους του. Δε χρειάζεται και ιντερνετ γι αυτό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου