Προς το περιεχόμενο

seymour duncan sh-8 or emg 81?


yohan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εαν πχ βαλω emg οκ θα έχω το τέλειο γκάζι αλλα αμα κάποια στιγμή χρειαστεί να παίξω καθαρά καλά...δεν θα παίζω μια ζωή με παραμόρφωση :D :P θα χρειαστώ μια δεύτερη κιθάρα!

Γι'αυτό πολύ σωστά αναφέρθηκε ο EMG85 παραπάνω. Αυτή είναι η δουλειά του και η μεγάλη του διφορά με τον κατ'εμέ ανούσιο EMG81.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όπως και να χει nick σε μια κιθάρα δεν θα τα έχεις ολα...

 

γι'αυτο υπαρχει ο neck και ο bridge μαγνητης.. μπορεις να βαλεις εναν μαγνητη που να ειναι καλος για metal και εναν για jazz που λεει ο λογος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βαλεις duncan ωστε να χεις και συμπαθητικα καθαρα(απο emg παντα).δεν ξερεισ ποτε γουστα ειναι αυτα και αλαζουνε...

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν πχ βαλω emg οκ θα έχω το τέλειο γκάζι αλλα αμα κάποια στιγμή χρειαστεί να παίξω καθαρά καλά...δεν θα παίζω μια ζωή με παραμόρφωση :D :P θα χρειαστώ μια δεύτερη κιθάρα!

 

(δεν πρεπει να ειναι ακτιβε οι συγκεκριμενοι γιατι χρησιμοποιει την epiphone αλλα ειναι ακομα emg)

Δεν χρειαζεται 2 κιθάρες για να κανει αυτο το αριστουργημα (που εχει και καθαρο ηχο) :o μονο το volume απ'ότι βλεπω χρησιμοποιει.

 

αποψη μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αριστουργημα στο βιντεο ειναι ΜΟΝΟ η πετσινη μπαντανα του μουσια...

 

ο καθένας μπορεί να τον χαρακτηρίζει οπως θέλει.....αν και το "αριστούργημα" πηγαινε στην μουσική του και οτι οι EMG δεν παιζουν καθαρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αριστουργημα στο βιντεο ειναι ΜΟΝΟ η πετσινη μπαντανα του μουσια...

ειπα και εγω μονο σε μενα δεν αρεσει καθολου..........???????????????ευτυχως ειμαστε και αλλοι........εν αυτο ειναι αριστουργημα....αυτο τι ειναι δλδ?::)

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα και εγω μονο σε μενα δεν αρεσει καθολου..........???????????????ευτυχως ειμαστε και αλλοι........εν αυτο ειναι αριστουργημα....αυτο τι ειναι δλδ?http://www.youtube.com/watch?v=KaVVZYOvMFY ::)

 

εγω προσωπικα δεν τρελαθηκα με αυτο που εστειλες ίσως να εχουμε πολυ διαφορετικα γουστα  :-X :P

ελπιζω ο stefmaister να μην στειλει την Britney Spears  ;D ;D ;D

 

αλλα ας μηνουμε στο θέμα ο κιθαριστας στο video που εστειλες αν δεν κανω λαθος  δεν χρησειμοποιει emg.. (αλλα SD???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα δεν τρελαθηκα με αυτο που εστειλες ίσως να εχουμε πολυ διαφορετικα γουστα  :-X :P

ελπιζω ο stefmaister να μην στειλει την Britney Spears  ;D ;D ;D

 

αλλα ας μηνουμε στο θέμα ο κιθαριστας στο video που εστειλες αν δεν κανω λαθος  δεν χρησειμοποιει emg.. (αλλα SD???)

 

κανεις λαθος.....δεν χρησιμοποιει sd.....αλλα οπως ειπες δεν ειναι αυτο το θεμα μας...... ::)και αν βλεπεις τον andy timmons σαν britney spears ή συγκρισιμο με αυτη τοτε εχουμε προβλημα....σοβαρο κιολας :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις λαθος.....δεν χρησιμοποιει sd.....αλλα οπως ειπες δεν ειναι αυτο το θεμα μας...... ::)και αν βλεπεις τον andy timmons σαν britney spears ή συγκρισιμο με αυτη τοτε εχουμε προβλημα....σοβαρο κιολας :P

 

λολ  ;D οκ μην τον προσβαλουμε τον ανθρωπο ;D αλλα μην ξεφευγουμε απο το θέμα...η δικια σου αποψη για τους emg ποια ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου