Προς το περιεχόμενο

Guitar Recording


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω μία απλή ερώτηση και επειδή δεν μπορώ να εντοπίσω κάποιο search field για αναζήτηση παλιότερων καταχωρήσεων αναγκάζομαι να ανοίξω καινούργιο topic.

 

Έχω αρκετά καλή εμπειρία σε music technology κι έχω καταφέρει να βγάλω πολύ αξιόλογο αποτέλεσμα. Γράφω κυρίως μουσική με distorted κιθάρες και αυτό που είχα κάνει ήταν να συνδέω την κιθάρα απευθείας στο line-in (Audigy2) και να δουλεύω το Guitar Rig ως plugin στα dry recorded tracks. Παρόλο που το αποτέλεσμα βγήκε αξιοπρεπέστατο, τα tracks με το dry σήμα ήταν απαράδεκτα... ξέρω ότι υπάρχουν guitar interfaces που είναι για αυτό το λόγο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο βελτιώνουν το σήμα και κατά πόσο συμβάλλουν στη μείωση του latency...

 

Με λίγα λόγια δεν έχω καταλάβει καλά τη διαφορά μεταξύ interface, soundcard και external soundcard. Τόσο καιρό νόμιζα πως το external interface λειτουργεί και ως εξωτερική κάρτα με ελάχιστο latency. Ισχύει? Από την άλλη, προιόντα όπως το toneport συμβάλλουν στη μείωση του latency καθόλου ή θελω ΚΑΙ κάρτα?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

JJ.

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επί τη ευκαιρία, μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα search field για αναζήτηση παλιότερων καταχωρήσεων?

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επί τη ευκαιρία, μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα search field για αναζήτηση παλιότερων καταχωρήσεων?

Όπως βλέπεις την οθόνη, πάνω δεξιά  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx, το είχα παρεξηγήσει βλέποντας ότι είναι Google engine γιατί σε πολλά sites βγάζει external αποτελέσματα.

 

thanx και πάλι.

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου