Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα 3000 ευρώ ή...?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχοντας ξοδέψει και εγώ με τη σειρά μου τρελλά ποσά σε πειράματα απο το '83 μέχρι σήμερα θα διαλέξω τη πρώτη επιλογή, με μια διαφορά.

Πρώτα δοκιμή και μετά αγορά. Μη γελιόμαστε, το "όνομα" δε "φτιάχνει " το όργανο.

Υπάρχουν "μέτρια" μοντέλα μεγάλων εταιρειών που ακούγονται και παίζουν πολύ καλύτερα απο τα ακριβά. Το έχω πάθει με μια  ESP, που η αντίστοιχη LTD ήταν ΠΟΛΥ ανώτερη.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Με 3000 ευρώ παίρνεις 2 καλά όργανα.

Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις 1

Εκτός και εάν είσαι μεγάλος παίχτης όπως εγώ  ;D ;D

 

Πάντως ειλικρινά, αν υπέγραφε αλλιώς ο <a href="http://www.noiz.gr/index.php?topic=172459.msg382240#msg382240">δημοσιογράφος</a> Μάκη, θα νόμιζα πως ήσουνα εσύ  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3000 ευρώ παίρνεις 2 καλά όργανα.

Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις 1

 

Με τον αριθμό συναλλαγών που έχεις στο ενργητικό σου... μάλλον στη 2η κατηγορία θα σε τοποθετούσα...

 

Εκτός και εάν είσαι μεγάλος παίχτης όπως εγώ  ;D ;D

 

έκτός και αν πέρα από μεγάλος παίχτης είσαι και μεγάλοκαρχαρίας! lol  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έβαζα μια ενδιάμεση επιλογή, διάφορες κιθάρες όχι απαραίτητα πολλές:

1)Tele  :D

2)Deusenberg  :D

3)Strat  :D

4)SG  :D

5)Nik Huber  :D

 

ας πούμε και είσαι κομπλέ! Τώρα αν κάτι άλλο καλό κάτσει στην πορεία δεν λέμε όχι!!  ;D  ;D  ;D

 

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω ρε παιδια οτι υπαρχουν κιθαρες 3000 ευρω και πολυ παραπανω...

αλλα καθε φορα που το ξαναματασυνειδητοποιω σοκαρομαι ...

 

Για πλακα θα το ριξω εξω, θα κανω μια τρελα και εγω... θα ψηφισω οτι ειναι απολυτως λογικο για μενα να δωσω για μια κιθαρα, 3000 ευρω.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω ρε παιδια οτι υπαρχουν κιθαρες 3000 ευρω και πολυ παραπανω...

αλλα καθε φορα που το ξαναματασυνειδητοποιω σοκαρομαι ...

Eνώ να έχεις 2 εξοχικά δεν σοκάρεσαι...καλά δεν ντρέπεσαι να λές τέτοια πράγματα? ;D ;D

Με τις χαζοσυναλλαγές που έχεις κάνει, εάν τα μάζευες, θα είχες μια Vos τώρα... ;)

 

15Χ100 ευρώ...θα έβαζες και κανένα χιλιαρικάκι...et voila!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνώ να έχεις 2 εξοχικά δεν σοκάρεσαι...καλά δεν ντρέπεσαι να λές τέτοια πράγματα? ;D ;D

Με τις χαζοσυναλλαγές που έχεις κάνει, εάν τα μάζευες, θα είχες μια Vos τώρα... ;)

 

15Χ100 ευρώ...θα έβαζες και κανένα χιλιαρικάκι...et voila!

 

Μαζι σου ειμαι αυτη τη φορα. 3000 ευρω σε κιθαρα. Και παραπανω. Ετσι και αλλιως το 2012 ερχεται η συντελεια του κοσμου ας κανουμε μια τρελα στη ζωη μας. Σε ποιον θα λογοδοτησουμε?

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και ξεκίνησα, όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι, με ένα μέτριο προς φθηνό όργανο (Epiphone SG 1985-Αγορα το 1988). Πάντα ήμουν υπέρ του ενός και καλού οργάνου.

Όχι πως δεν έχουν περάσει απο τα χέρια μου "κάμποσα" όργανα 4 ???5 ???6 ???7 ???anyway, αυτό που βγαίνει σαν συμπέρασμα για μένα, είναι οτι ένα και καλό όργανο μπορεί να είναι all around και να παίξεις τα πάντα απο blues μέχρι death, αρκεί να ξέρεις να τα παίζεις ;D

Έτσι τα τελευταία χρόνια, παίζω με την 2000 γιουρίων Strat μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος + αυτή που είναι στο δρόμο και έρχεται (καλός εχόντων των πραγμάτων, εντός της εβδομάδας).

Τα πολλά φθηνά όργανα είναι συμπληρωματικά, για μας τους άρωστους που θέλουμε να πιάνουμε ένα κιθαράκι και να του βγάζουμε τα σωθηκά και να το μεταμορφώνουμε σε κάτι άλλο, η χαρα του DIY που λένε ;D ;D, αυτός είναι και ο μόνος λόγος που έχω αυτή τη στιγμή 5-6 κιθάρες.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ αυτή που είναι στο δρόμο και έρχεται (καλός εχόντων των πραγμάτων, εντός της εβδομάδας).

 

πες την ντε.............αποκαλυψε το ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου