Προς το περιεχόμενο

Cubase 5 & Windows 7


johndelover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισης καποιος που το δουλεει να μας πει πως ειναι το 5 σε σχεση με το cubase3sx

 

Λειτουργικα εχει καμια σχεση ή πρεπει να το μαθουμε παλι απο την αρχη?

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπορέσω να μπω σε λεπτομέρειες γιατί δεν ξέρω να δουλεύω το πρόγραμμα, αλλά ο γιός μου πρόσφατα φόρτωσε το cubase 5 σε Windows 7 και δουλεύει άψογα.

Όσον αφορά το περιβάλλον εργασίας, είναι σχεδόν ίδιο με το sx με μερικές βελτιώσεις. Δεν δυσκολεύτηκε καθόλου να δορτώσει αρχεία του sx και να συνεχίσει απροβλημάτιστα στο 5.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο στις απορίες σας.

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εδώ και 2 εβδομάδες δουλεύω το Cubase 5 64bit σε Windows 7 64bit  PC platform, και πραγματικά πετάει!

Σταθερότατο, ταχύτατο και δεν φορτώνεται καθόλου, οτι και να του έχω ανοίξει μέχρι τώρα παρά το γεγονός οτι έχω 4Gb RAM.

Σύντομα θα γίνουν 8 οπότε θα επανέλθω στο θέμα.

Όσον αφορά τη σχέση 5 με 3SX, ...καμία σχέση!

Πολύ πιο professional, πολλά καινούρια χαρακτηριστικά, που δεν μπορώ να αριθμήσω εδώ. Υπάρχουν πολλά presentations στο youtube για να τα δεις.

Εγώ αγοράζοντάς το, δικαιούμουν δωρεάν και 4 ώρες εκμάθηση του προγράμματος από τη SAE (οι τύποι ήταν απίστευτοι), όπου έμαθα πολλά πράγματα για τα καινούργια χαρακτηριστικά του C5. Νομίζω οτι όλοι όσοι αγοράζουν το πρόγραμμα δικαιούνται αυτής της εκπαίδευσης.

 

Αυτά..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου