Προς το περιεχόμενο

telecaster-mania!! Μια ακόμα tele αντί της Jackson μου! Είναι δυνατό;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σώμα και μπράτσο χονδρικά 500 δολλάρια + 90 μεταφορικα με usps + 22.5% = 735

488 ευρώ. Βέβαια θα περιμένει σίγουρα πάνω απο μήνα αλλά...

Rockinger, Σώμα και μπράτσο AKΡΙΒΩΣ 365 ευρώ...και τα έχεις σε 1 εβδομάδα.

 

Edit: Λάθος έκανα, μόλις είδα ότι το μπράτσο ξεκινάει από 155 ευρά, άρα Τελική τιμή 355 ευρώ

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rockinger, Σώμα και μπράτσο AKΡΙΒΩΣ 365 ευρώ...και τα έχεις σε 1 εβδομάδα.

Mε συγχωρείς αλλά... τι να κλ***** τα 5 χρωματάκια και οι 2 τύποι μπράτσων της

rockinger απέναντι στον ορυμαγδό της warmoth? ;D Που αλλού θα βρείς μπρατσάρα

με ΟΤΙ radius, ΟΤΙ τάστα, ΟΤΙ ξύλα και ΟΤΙ προφίλ γουστάρεις?

Καλά δεν τα λέω Νίκο? ;) Φαντάσου να είχα πάρει κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rockinger, Σώμα και μπράτσο AKΡΙΒΩΣ 365 ευρώ...και τα έχεις σε 1 εβδομάδα.

 

Edit: Λάθος έκανα, μόλις είδα ότι το μπράτσο ξεκινάει από 155 ευρά, άρα Τελική τιμή 355 ευρώ

 

Οκ,αλλα δυστυχως η ποιοτητα της  Warmoth στα μπρατσα ειναι δραματικα ανωτερη της Rockinger.(αλλο πραμα ο... αμερικλανος αλλο ο κορεατοκινεζος  ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που αλλού θα βρείς μπρατσάρα

με ΟΤΙ radius, ΟΤΙ τάστα, ΟΤΙ ξύλα και ΟΤΙ προφίλ γουστάρεις?

Καλά δεν τα λέω Νίκο? ;) Φαντάσου να είχα πάρει κιόλας...

Συμφωνούμε, γι αυτό και τέτοια μπράτσα φτάνουν και τα 700-1000$...

Πάντα καλά τα λέει ο Νίκος... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ,αλλα δυστυχως η ποιοτητα της  Warmoth στα μπρατσα ειναι δραματικα ανωτερη της Rockinger.(αλλο πραμα ο... αμερικλανος αλλο ο κορεατοκινεζος  ;D ;D)

 

Τελευταία φορά που κοίταξα, τα σώματα/μπράτσα των Goldo/Rockinger φτιάχνονταν στην Ιαπωνία. Άλλαξε κάτι?

 

Επίσης, για όποιον θέλει κάτι σε κλασσικό χρώμα και ξύλο, τα τελευταία αποτελούν θαυμάσια επιλογή: ελαφριά, δύο κομμάτια τα σώματα (επιβεβαιωμένο) και αξιοπρεπέστατα μπράτσα (αν και προσωπικά, προτιμώ τα Allparts, από τα "έτοιμα"). Τα Warmoth μπράτσα από την άλλη είναι ή... τελείως vintage  ;D ή θεόβαρα (αυτά με το διπλό rod).

 

Βλέπω γενικά μια τάση να "σπρώξετε" το παληκάρι σε partcasterιές.  :P ;D ;D Με την οποία τάση διαφωνώ.

 

Φίλε μου, από τις Tele που έχεις τώρα ποια σου κάθεται καλύτερα?? Μπράτσο, βάρος, ζύγισμα, στυλ?

 

Πάρε μια ΙΔΙΑ, δώσε την σε έναν μάστορα να σου κάνει τις μετατροπές που θέλεις (γέφυρες, μαγνήτες, ηλεκτρικά, κλειδιά, κλπ) και κράτα τα λεφτά σου. Άσε τους πειραματισμούς για άλλους. Αυτή είναι η (περιθωριακή σ'αυτή την παρέα) γνώμη μου.  ;)

 

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως (παρ οτι ειμαι οπαδός των partcaster), συμφωνώ με τον TGL στο να μετατρεψεις μια ίδια...απλά δεν μου παει η ιδέα να «μακελεψω» μια έτοιμη, γι αυτό προτιμώ να τη ξαναφτιαξω από την αρχή. Tgl για άλλη μια φορά, λέω ότι έχεις δίκαιο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάρε μια ΙΔΙΑ, δώσε την σε έναν μάστορα να σου κάνει τις μετατροπές που θέλεις (γέφυρες, μαγνήτες, ηλεκτρικά, κλειδιά, κλπ) και κράτα τα λεφτά σου. Άσε τους πειραματισμούς για άλλους. Αυτή είναι η (περιθωριακή σ'αυτή την παρέα) γνώμη μου.  ;)

 

 

Φίλε Genius Loci, μετά από πολλή σκέψη τείνω στην δική σου άποψη, αν και αρχικά πήγε να με κερδίσει η ιδέα των partscaster (κόλλημα μεν, αλλά θέλω το ρημάδι το logo της fender στο headstock)...

Περιέργως και οι 3 tele μου με βολεύουν και γουστάρω την κάθε μια για διαφορετικούς λόγους.

Θα ήθελα όμως να πάρω ακόμη μια american standard , να την σκάψω και να της περάσω έναν humbucker.

Εκεί (το μόνο σημείο) που κολλάω είναι το θέμα του μάστορα που θα το κάνει εδώ πέρα, Σαλόνικα. Αν δεν ξέρετε κάποιον εδώ πάνω, υπάρχει δυνατότητα να τη στείλω σε κάποιον εκτός Θεσσαλονίκης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαστορες που σου ανεφερα πιο πριν ειναι πολυ καλοι και αν θες μπορεις να παρεις ενα τηλεφωνο και να περασεις απο τα εργαστηρια τους για να δεις τη δουλεια τους απο 1ο χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θες να απευθυνθεις εκτος (ο Ντουκας ειναι στα Γιαννενα), υπαρχουν μαστορες και στη Θεσσαλονικη...Υπαρχει ο Λαμπης (φανταζομαι δε θα εχει προβλημα να αναλαβει τετοια δουλεια), υπαρχει και το παλικαρι που κανει τα service στον Ζαχο (δυστυχως μου διαφευγει το ονομα του). Και πολλοι αλλοι...

 

Ευχαριστώ φίλε, αλλά μήπως είναι εύκολο να μου πείς πού βρίσκονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου