Προς το περιεχόμενο

Ρεπλικα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο καπελο αυτο που λες και δεν εχεις αδικο αλλα εγω αλλο πραγμα σου ειπα.

Επισης δες και αυτην την φωτο.ειναι το to headstock του racer x και μια ρεπλικα βλεπεις καθολου διαφορες η ειναι ρεπλικες και οι δυο?

DSC00409.JPG.8d25feb77615df3e22d0c3f6cc6bcf66.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αλλο καπελο αυτο που λες και δεν εχεις αδικο αλλα εγω αλλο πραγμα σου ειπα.

Επισης δες και αυτην την φωτο.ειναι το to headstock του racer x και μια ρεπλικα βλεπεις καθολου διαφορες η ειναι ρεπλικες και οι δυο?

 

χαχαχαχα τωρα εσυ για καλο το εδειξες αυτο?

 

η πανω γιατι εχει μαυρα κλειδια?

και γιατι ειναι τοσο χοντροκομενη στην ακρη?

 

Επισης βλεπω πως στην πανω (σ αυτη που δεν πωλειται δηλαδη) πως η γραμμη κατο απ το Ibanez δεν φτανει ως την ακρη του ξυλου, αλλα σταματαει λιγο πριν. Κλασικο χαρακτηριστικο replicas.

 

 

 

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για καλο το εδειξα γτ η πανω ειναι η ρεπλικα και η κατω του Racer x και αν δεις στα κινεζικα site ολες οι ρεπλικες το ιδιο χαλια ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για καλο το εδειξα γτ η πανω ειναι η ρεπλικα και η κατω του Racer x και αν δεις στα κινεζικα site ολες οι ρεπλικες το ιδιο χαλια ειναι.

 

anyway, επειδη το θεμα εφτασε 100 σελιδες και θα παει αλλο τοσο εγω την κανω. Νομιζω πως οποιος ενδιαφερθει να την παρει:

 

1) μετα απο τετοιο Thread μην βρεθει.

2) αν βρεθει να παρει μαζι του καποιον που ξερει, ή εχει Jem και να την δει πριν την παρει.

3) Σε τετοιο χαλι που ειναι η κιθαρα ουτε 1000ευρω δεν πιανει. 1500 παραρευω την δικια μου, και ειναι σαν καινουγια.

4) η κιθαρα φενεται να ειναι original, αλλα με πολλα σκοτεινα σημεια, ενα απ αυτα ο ιδιοκτιτης της, που εποικοινονει με το forum μεσο 3ου.

5) σιγουρα θα βρειτε καλυτερη κιθαρα με αυτα τα λευτα, σε καλυτερη κατασταση και πιθανοτατα με συνοδευτικο που θα πιστοποιει ετος που φτιαχτικε κτλ κτλ.

 

Εγω δεν θα την επερνα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

 

 

 

 

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν επικοινωνει μεσω εμενα εγω το παιδι μια φορα το εχω δει ολο κι ολο απλα επειδη ειμαι σιγουρος οτι η κιθαρα ειναι γνησια για αυτον τον λογο ασχολουμε και πιστευω πως και εσυ το ιδιο θα εκανες εξαλου παιχνιδι να γινετε.και οντως ειναι ειναι πολλα για μια jem 12ετιας ουτε 1000 δεν πιανει αλλα αλλο καπελο αυτο.

Εγω προτεινω να κλειδωσει καποιος moderator το θεμα γτ δεν θα τελιωσει ποτε αυτη η ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξανα αναφερω κατι που εγραψα αλλα μαλλον περασε στο Ντουκου.

Το παιδι καταλαβα πιο ειναι, το επαληθευσα κιολας. Μιλαμε για εναν εξαιρετικο κιθαριστα, και απο τι ξερω απο αλλους πολυ καλο παιδι. Εχω να τον πετυχω καιρο καπου, αλλα παλιοτερα η σε καπιο λαιβ θα τον εβλεπα η στο στουντιο.

 

Εχει καμποσες jem. Ειμαι σιγουρος για μια Jem7v, μια Floral και ενα custom natural σωμα με μανικι απο floral. Αυτη η τελευταια αν δεν κανω λαθος ειχε πανω στο σωμα τα ιδια παττερνς που εχει και αυτη εδω που πωλειται οποτε υποθετω οτι εχει καπιο κολλημα και το κανει με ολα του τα οργανα.

 

Ξανα στο θεμα, δεν βρισκω ΚΑΝΕΝΑΝ λογο αυτος ο τυπος να εχει εξαρχης αγορασει μια ρεπλικα, και το γεγονος να την "πατησε" απο τη στιγμη που εχει τοσες δεν υφισταται για μενα. Ειπαμε ειναι σωστος μουσικος.

 

Αν εχω κανει καποιο λαθος οποιος τον ξερει καλα ας με διορθωσει.

 

Και τελος τον ειχα δει live με αυτην την κιθαρα, χωρις τα patterns sτο σωμα, και εσκιζε ποπους.

1ον) Δεν νομιζω να εχει 2 ιδιες Jem,

2oν) Δεν νομιζω να ειχε μια οριτζιναλ και να πηρε και μια ρεπλικα

Αρα απο αυτα συνεπαγεται οτι ειναι η ιδια κιθαρα.

Πες οτι ολα αυτα ειναι αρλουμπες, φτανουμε στο 3) Αν ειναι ρεπλικα και παιζει οπως την ειδα λαιβ ανετα θα τα σκαγα τα 1500 να την παρω.

 

Αν κανω καποιο λαθος, οποιος τον ξερει καλα ας με διορθωσει.

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα από τη συγκεκριμένη αγγελία, με παραξενεύει η συνεχής (και εσφαλμένη) χρήση της λέξης Replica.

Replica (απομίμηση) είναι όταν  στο headstock γράφει Mitsos, όταν γράφει Gibson, Ibanez κλπ είναι Fake (πλαστή ή κοινώς μαϊμού) κι όπως είναι φαντάζομαι γνωστό, τόσο η κατασκευή όσο και η κάθε είδους εμπορία και διακίνηση των fake αποτελεί σε όλες τις χώρες ποινικό αδίκημα..

Άραγε προβλέπουν κάτι σχετικά οι κανονισμοί του Noiz ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο σε μενα την εχει σπασει τοσο που ο ανθρωπος που πουλαει την κιθαρα δεν εχει μπει καν στον κοπο να μιλησει?

μηπως δεν εχει ενημερωθει για το θεμα?

αν και δεν υπαρχει περιπτωση,μιας και αλλαξε την αρχικη αγγελια!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου