Προς το περιεχόμενο

Ρεπλικα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρακολουθω το θεμα και για εγκυκλοπαιδικους λογους το βρισκω χρησιμο/

παρολα αυτα η κιθαρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕΠΛΙΚΑ αλλα ξαναλεω μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ORIGINAL JEM

Την εχω ζησει την κιθαρα με το που τη κρατας στα χερια σου νιωθεις ενα φανταστικο οργανο!

Η ταστιερα ΕΙΝΑΙ εβενος τα κλειδια ειναι ibanez το nut και το τρεμολο EINAI Edge Pro.

Οι μαγνητες ΕΙΝΑΙ ΕVO και περασαν αρκετες jem απο εμενα σαν κατοχος και επαιξα σε πανω απο 12λογω παλαιας τρελας και ειμαι απολυτος. ;)

Παιδια η κιθαρα δεν εχει Καμια απολυτως σχεση με φακε.

φιλικα

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και ετσι να ειναι Νικο, ακομα ειναι υποπτη η βιδα κατω απ τον bridge μαγνητη :-X

Δηλαδη εσενα ρε mike σου φενετε μουφα επειδη εχει μια παραπανω βιδα ας ειμαστε λιγο σοβαροι ρε παιδια.Μπορει να μπηκα για εναν χψ λογο μπορει να μην πατουσε καλα το pickguard μπορει χιλια 2 αλλα.Επισης να μια ακομα photo τις ιδιας κιθαρας.Και αυτη replica einai?καταρχην οι ρεπλικες εχουν χαλια κομμενα σωματα και headstock ουδε μια σχεση με την Jem που πουλαει ο Racer X

Jem2-full.thumb.jpg.7c1732c0eb297971f85f23f8a944fcda.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι νικο προς θεου δεν λεω οτι απ αυτο ειναι ρεπλικα.

απλα ΑΝ εχει καποιο προβλημα (που προφανως γι αυτο ειναι εκει η βιδα)

θα επρεπε να το αναφερει.

 

 

αυτο ειναι ολο

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως επιμενω να λεω το αντιθετο.H Κιθαρα μου φενετε 100% γνησια.Επισης το ατομο που την εχει δεν θα ειχε ποτε μουφα jem.

Σαφέστατα, δεν σου είπα οτι θα ήθελε να έχει μούφα. Αν του έκατσε στραβή όμως? Μπορεί ούτε ο ίδιος να μην το ξέρει.

Τα μοντελα 555 δεν υποτιθετε οτι εχουν tree of life μεχρι ενα σημειο μετα dots και το τελευταιο ταστο το ονομα του Vai?Βλεπεις κατι τετοιο εδω?

Λοιπόν, το 555 είχε όντως μισό, tree of life. Οι ρέπλικες όμως όπως είπα πριν έιναι κάτι μεταξύ 555 με 7.

 

 

Άσχετο αλλά υπάρχει και η 555 με edge pro(μοντέλο '99-'00 αν θυμάμαι καλά), εκεί μόνο η Ibanez μπορεί να απαντήσει και μόνο απο το serial number (που και πάλι....)

http://jcustom.web.fc2.com/signature/jem555.htm

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακολουθω το θεμα και για εγκυκλοπαιδικους λογους το βρισκω χρησιμο/

παρολα αυτα η κιθαρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕΠΛΙΚΑ αλλα ξαναλεω μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ORIGINAL JEM

Την εχω ζησει την κιθαρα με το που τη κρατας στα χερια σου νιωθεις ενα φανταστικο οργανο!

Η ταστιερα ΕΙΝΑΙ εβενος τα κλειδια ειναι ibanez το nut και το τρεμολο EINAI Edge Pro.

Οι μαγνητες ΕΙΝΑΙ ΕVO και περασαν αρκετες jem απο εμενα σαν κατοχος και επαιξα σε πανω απο 12λογω παλαιας τρελας και ειμαι απολυτος. ;)

Παιδια η κιθαρα δεν εχει Καμια απολυτως σχεση με φακε.

φιλικα

Μήπως εννοείς LoProEdge και όχι Edge Pro? γιατί είναι διαφορετικά.

Και απο μαγνήτες EVO βρωμάει ο τόπος. Προσωπικά δεν θα με πείραζε σε μία κιθάρα των 200€ ρέπλικα, να δώσω άλλα τόσα και να βάλω ένα σετάκι EVO και να'την η 7άρα!!!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WilliamSats ενταξει μην τρελαθουμε, τα παραλες.

 

Οι βιδες οντος ετσι μαυριζουν με τον καιρο.

Και τα ελλατηρια απο πισω μπορει να τα εχει αλλαξει.

Εμενα μου φενεται καλη, και εχω μια για να την συγκρινω, εσυ?

 

Το μονο παραξενο ειναι η βιδα κατο απ το bridge.  ::)

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WilliamSats ενταξει μην τρελαθουμε, τα παραλες.

 

Οι βιδες οντος ετσι μαυριζουν με τον καιρο.

Και τα ελλατηρια απο πισω μπορει να τα εχει αλλαξει.

Εμενα μου φενεται καλη, και εχω μια για να την συγκρινω, εσυ?

 

Το μονο παραξενο ειναι η βιδα κατο απ το bridge.  ::)

Δεν είναι το μαύρισμα, είναι flat-head κάνε ζουμ στη φωτογραφία να τις δεις καλύτερα.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κιθαρα του racer x ειναι ιδια με την πρωτη απο αριστερα που ειναι ξαπλωμενη.Λες και αυτος να εχει μουφα jem?

 

πωπω φτώχια!

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να αλλαχτικαν αν ειναι δυνατον παναγια μου μονο εδω τα ακουω αυτα κρινεις μια κιθαρα απο τις βιδες???????????εισαι σοβαρος????Επισης οι ρεπλικες δεν εχουν καμια σχεση ουτε με τις 7v ουτε με τις 555 αυτη η κιθαρα ειναι original απορω γτ επιμενεις οτι ειναι μουφα δεν εχει τπτ στραβο απλα ειναι το παλιο μοντελο και πιστευω οποιος την συγκρινη με μια μουφα θα το καταλαβει αμεσως.Μονο και μονο το κοψιμο στις ρεπλικες ειναι χαλια,χαλια headstock τα σωματα ειναι πιο μικρα τα Τα floyd ειναι κατι αναμεσα σε egde pro με low pro και γενικα οι κινεζοι εχουν μπερδεψει τα μπουτια τους.Κατσε συγκρινε την με μουφες και θα καταλαβεις απλα το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να βγαλεις απο το μυαλο σου οτι ειναι replica για 5 λεπτα.

Δες και αυτην την φωτο σου φαινετε και αυτη replica?

VaiJem.thumb.JPG.495a8fcfa11751cd0bad4a2b952efd86.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, εγώ είδα οτι με 200€ για μία ρέπλικα, 200 για μαγνήτες EVO και 250 για Lo Pro Edge και κλειδιά. Έχω μία JAM888 ;D ;D ;D. Που να δίνεις 1500-2500€ για οριτζινάλε, διανύουμε και δύσκολες εποχές...

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου