Προς το περιεχόμενο

Ρεπλικα?


chrisgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βέβαια αυτό που κάνει την απάτη απάτη είναι η διαφορά με το πραγματικό και πόσο σε απασχολει. Στην περίπτωση μιας λουι βουιτον δε με νοιάζει καθόλου, άσε που οι ειδικοί ακόμα ψάχνονται.

 

Στην περίπτωση μουσικών οργάνων συνήθως η διαφορά είναι πιο εμφανής. Στο κάτω κάτω αν ήταν ίδιες και στο μικροσκόπιο, θα παίζαμε με ρέπλικες.

 

Αν δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά, πάρε ένα φίλο σου μαζί

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γιαυτο εχουμε καταντησει ετσι οπως εχουμε καταντησει σαν χωρα.. γιατι για ολα που δεν μας αφορουν αμμεσα ποσως μας ενδιαφερει!

Φαύλος κύκλος, αφού έχει καταντήσει έτσι η χώρα εμείς γιατί να μην ακολουθήσουμε

την ροή των πραγμάτων? Η άλλη όψη του νομίσματος...

(μην το παρεις προκλητικα απλα ειμαι λιγο ευαισθητος με αυτα τα θεματα :))

Εγώ από την άλλη προσπαθώ να είμαι αναίσθητος, αμυντική τακτική ;)

 

 

 

12 σελίδες βρε παιδιά? Τι θα έχουμε να πούμε στην μπυροποσία? :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3) oταν αγοραζετε μεταχειρισμενη fender, λυνετε το σωμα ΠΡΙΝ την αγορα για να δειτε αν ειναι USA?Σας εχει τυχει να σας πουλανε στρατ για USA και τελικα το μονο USA να ειναι το μπρατσο?

4) Γιατι πρεπει να εμπιστευτω ενα αυτοκολλητο κολλημενο σε ενα headstock που λεει ενα serial number? Δεν μπορει καποιος να κολλησει ενα ιδιο decal?

 

3) ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ πανευκολα ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ καταλαβαινεις τη διαφορα (αλλωστε και...μεσα ΔΕΝ γραφει ...Fender ;D ;D & Fender να ειναι)

 

4)Οχι δε μπορει χωρις να τον παρουν πρεφα οσοι εχουν κανει το homework τους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συμφωνοι !

 

Ειμαστε σε μια κοινωνια σκατα και αντι να θελουμε να το αλλαξουμε συντηρουμε τα σκατα. Αυτο εννουσα. Και αφου συντηρουμε τα σκατα αντι να ειμαστε σιγουροι για τα αυτονοητα καθομαστε να ακουμε αποψεις οτι η εξαπατηση ειναι μεσα στο κολπο!!

 

(μεγαλη συζητηση το ξερω.. αλλα καποια πιστευω μου δεν μπορουν να το ανεχθουν ..μπορει να με πειτε ρομαντικο θα το δεχτω!! ;))

 

 

Βέβαια αυτό που κάνει την απάτη απάτη είναι η διαφορά με το πραγματικό και πόσο σε απασχολει. Στην περίπτωση μιας λουι βουιτον δε με νοιάζει καθόλου, άσε που οι ειδικοί ακόμα ψάχνονται.

 

Στην περίπτωση μουσικών οργάνων συνήθως η διαφορά είναι πιο εμφανής. Στο κάτω κάτω αν ήταν ίδιες και στο μικροσκόπιο, θα παίζαμε με ρέπλικες.

 

Αν δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά, πάρε ένα φίλο σου μαζί

 

Σε ολα με ενδιαφερει εμενα προσωπικα η απατη ακομα και στο οτι καποιοι κλεβουν την πατεντα καποιου αλλου..και σιγουρα δεν θα βοηθησω κανεναν αγοραζοντας κατι το οποιο το κατασκευαζει σιγουρα σε καποια υπογα με μια λαμπα μονο απο πανω και ενα τασακι γεματο γοπες με τον τσιλιαδορο απεξω!! χεχε!

 

 

Φαύλος κύκλος, αφού έχει καταντήσει έτσι η χώρα εμείς γιατί να μην ακολουθήσουμε

την ροή των πραγμάτων? Η άλλη όψη του νομίσματος...Εγώ από την άλλη προσπαθώ να είμαι αναίσθητος, αμυντική τακτική ;)

 

Για μενα παντα αυτο που ειπες ειναι οτι χειροτερο μπορει να κανει καποιος για την ζωη του. Η ροη των πραγματων ειναι τα σκατα αν θες να τα ακολουθησεις καλως εγω δεν θελω σιγουρα!!

 

 

(εγω δεν θα ερθω γιαυτο τα λεω εδω βλεπετε ειμαι καλεσμενος και απο αλλο φορουμ..!!0χα0χα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ SF : Ξερω οτι ΕΣΥ την βλεπεις τη διαφορα, αλλα μην περιμενεις να την γνωριζει ο καθενας. Δεν ειναι κορόιδο αυτος που δεν ξερει κατι, αλλιως θα ημασταν ΟΛΟΙ μηχανικοι αυτοκινητων, εκτιμητες κοσμηματων, εργολαβοι, εκτιμητες εργων τεχνης, ηλεκτρονικοί, ψυχίατροι, εκπαιδευτικοί, παθολογοι, χημικοί κα, πραγμα ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ.

 

Η προσωπικη μου αποψη (και φυσικα δεν απευθυνεται σε σενα) ειναι οτι οποιος πιστευει οτι δεν εχει πιαστει ΠΟΤΕ κορόιδο, ειτε εχει πιαστει και δεν το ξερει, ειτε ασχολειται ΜΟΝΟ με το χομπι του να μην πιανεται κορόιδο.

 

Συγκεκριμενα για τα οργανα, ενας φιλος μου εχει ενα jazz bass που το αγορασε για USA και δεν γνωριζει οτι το σωμα του ΔΕΝ ειναι. Πιθανοτατα δεν θα το μαθει ποτε και λογικα καποτε θα το πουλησει σαν τετοιο.

 

Νομιζω οτι η κουβεντα θα γινοταν εποικοδομητικη αν καταληξει σε ενα αλλο "καθαρο" thread που θα αναφερονται λεπτομερειες για το τι να κοιταμε σε ενα οργανο για να διαπιστωσουμε την αυθεντικοτητα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και σιγουρα δεν θα βοηθησω κανεναν αγοραζοντας κατι το οποιο το κατασκευαζει σιγουρα σε καποια υπογα με μια λαμπα μονο απο πανω και ενα τασακι γεματο γοπες με τον τσιλιαδορο απεξω!! χεχε!

Και είμαι σίγουρος ότι ούτε ένα σπασμένο πρόγραμμα έχεις, ούτε ένα MP3 έχεις κατεβάσει στον υπολογιστή σου ποτέ...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που θέλω να πω, αν προλαβαίνω προτού ξεκινήσει η επανασταση ενάντια στις απατες απο το νοιζ :),  είναι ότι αν η ρέπλικα είναι τόσο καλή, με γεια της με χαρά της και να τα σκασω. Η ίδια η ιμπανεζ αυτά δεν έκανε με τις "lawsuit"; Για να το πω αλλιώς, αν κάποιος φτιάξει μια ρέπλικα της φενδερ μου κ δε μπορώ να την ξεχωρίσω σε 5 λεπτά, την αλλάζω. Μάλλον δε θα ξέρει βέβαια κι αυτός ποια απο τις 2 πηρε  ;)

 

Αλήθεια αν κάποιος αντιγράψει μια lawsuit, πως θα λεγεται η κιθάρα;

replica - replica;  ;D  :D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε σε μια κοινωνια σκατα και αντι να θελουμε να το αλλαξουμε συντηρουμε τα σκατα. Αυτο εννουσα. Και αφου συντηρουμε τα σκατα αντι να ειμαστε σιγουροι για τα αυτονοητα καθομαστε να ακουμε αποψεις οτι η εξαπατηση ειναι μεσα στο κολπο!!

Απλά κάποιοι είναι περισσότερο ρεαλιστές (απαισιόδοξοι και μηδενιστές για σένα) για

να συντηρούν την ελπίδα οτι μπορούν να αλλάξουν κάτι. Αν μπορούσαν να χώσουν

το χέρι στα σκατά και να βγάλουν κάνα φράγκο θα το έκαναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια η ιμπανεζ αυτά δεν έκανε με τις "lawsuit";

 

οχι βεβαια,οι κιθαρες της εγραφαν πανω ΙΒΑΝΕΖ & oxi Gibson

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@ marathon

 

 

Αρχικα δεν εχω πλεον ουτε ενα mp3 κατεβασμενο. Εχω απειρα σιντι (μου τα χαρισαν καποιοι) και ουτε προγραμματα στο δικο μου υπολογιστη.

 

Το προβλημα ειναι οτι οι μεγαλες εταιρειες που επιβαλουν το μονοπωλιο κλεινοντας η αγοραζοντας αλλες..(..) ειναι τα σκατα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου