Προς το περιεχόμενο

Ρεπλικα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα η άποψή μου είναι ότι όποιος δε μπορεί να διακρίνει μια original JEM από μία replica, τότε μάλλον δε θα πρεπε να αγοράζει JEM... Όταν δίνεις τοσα πολλά λεφτά για ένα όργανο καλό θα ήταν να το γνωρίζεις μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια...

 

 

 

E και εγω εχω αγορασει ενα αυτοκινητο 1800 cc αλλα αληθινα δεν ξερω να διακρινω αν ειναι 1600 cc και το αυτοκολλητο ειναι μουφα. Αυτο δε σημαινει οτι μου αξιζει να με κοροιδεψουν.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

E και εγω εχω αγορασει ενα αυτοκινητο 1800 cc αλλα αληθινα δεν ξερω να διακρινω αν ειναι 1600 cc και το αυτοκολλητο ειναι μουφα. Αυτο δε σημαινει οτι μου αξιζει να με κοροιδεψουν.

 

πολύ άκυρη η παρομοίωσή σου...

 

αυτό να το λεγες αν πήγαινες να αγοράσεις Gibson Les Paul και σου πουλούσαν Epiphone ανταυτού...

 

Κανέναν δεν αξίζει να τον κοροιδέψουν φυσικά.

 

Αλλά πραγματικά αν δεν είσαι σε θέση να διακρίνεις αν παίρνεις αυτό που πληρώνεις για 1500 ευρώ για μία κιθάρα, τότε γιατί την παίρνεις;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι εχει αυτη την βολικη λαβη πανω στο σωμα.... ;D

(η στην περιπτωση του εβρη γιατι εχει αυτη τη βολικη λαβη πανω απο το παραθυρο του συνοδηγου...!)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά πραγματικά αν δεν είσαι σε θέση να διακρίνεις αν παίρνεις αυτό που πληρώνεις για 1500 ευρώ για μία κιθάρα, τότε γιατί την παίρνεις;;;;

 

Δεν καταλαβαίνω αυτόν τον τρόπο σκέψης... Αν δεν υπήρχε το noiz ή γενικά το Internet ποιός από εδώ θα ήξερε ότι η αυθεντική LP έχει 2 βίδες στο rod cover και όχι τρεις? αυτό που λες ισχύει ΜΟΝΟ αν είναι κανείς υποψιασμένος με τις ρεπλικες... αν δεν ήξερες ότι παίζουν τέτοια πράγματα στην αγορά, άνετα θα έπεφτες κορόιδο...

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ άκυρη η παρομοίωσή σου...

 

αυτό να το λεγες αν πήγαινες να αγοράσεις Gibson Les Paul και σου πουλούσαν Epiphone ανταυτού...

 

Κανέναν δεν αξίζει να τον κοροιδέψουν φυσικά.

 

Αλλά πραγματικά αν δεν είσαι σε θέση να διακρίνεις αν παίρνεις αυτό που πληρώνεις για 1500 ευρώ για μία κιθάρα, τότε γιατί την παίρνεις;;;;

 

Υπηρχαν και φτηνοτερα αυτοκινητα, με 1.100 cc αν αυτο σε βοηθαει σε κατι. Και υπηρχε και με 1600 το δικο μου  και υπηρχε και με 1800.

 

Δεν ξερω γιατι επιλεγω αυτα που επιλεγω, αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου. Αλλα ποιο ειναι το point σου? Οτι αν δεν ξεχωριζω απο μακρια την Jem η τα 1800 cc να μην παω να τα παρω?

 

Παρα πολλα πραγματα δεν ξερουμε να διακρινουμε αλλα τα αγοραζουμε. Το αν ειναι βιολογικο ενα μαρουλι που εχει ταμπελα βιολογικο. Το τι εχει μεσα το γνησιο Depon σε σχεση με το μαιμου που και αυτο γραφει Depon. Το ποια ειναι η γνησια καφετιερα Krupps και που φαινεται η διαφορα της απο την κινεζικη απομιμηση της. Σε τι διαφοροποιειται το γνησιο Ideal Standard καζανακι απο την απομιμηση του, τις διαφορες ενος boing 737 μοντελο Β με το προηγουμενο του μοντελο Α οταν κλεινω εισητηρια ...Οποτε?

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπήρχε το noiz ή γενικά το Internet ποιός από εδώ θα ήξερε ότι η αυθεντική LP έχει 2 βίδες στο rod cover και όχι τρεις?

 

Πριν το νοιζ και το ιντερνετ δεν μπορουσες να βρεις αυθεντικη gibson να το παρατηρησεις?

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολλα πραγματα δεν ξερουμε να διακρινουμε αλλα τα αγοραζουμε....Οποτε?

Oπότε είμαστε υπεύθυνοι και πρέπει να προσέχουμε και όχι να αγοράζουμε γιούργια. Το ίδιο μ@λ@κας θα αισθανθείς εάν καταλάβεις ότι τα αγγούρια που πλήρωσες σαν βιολογικά δεν είναι, με το να πληρώσεις 1500 για μια Jem που δεν είναι και το κατάλαβες όταν την πήγες στον Superfunk.

Άρα καλό είναι κάποιος να σου πει από πριν..."φίλος, τα αγγούρια σου, είναι κινέζικα"...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(αυτο το θεμα βοηθάει? : http://www.ibanezcollectors.com/forum/miscellaneous/how-to-identify-fake-ibanez-guitars-jem-v7/ )

Νομιζω πως βγηκε και η αγγελια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπήρχε το noiz ή γενικά το Internet ποιός από εδώ θα ήξερε ότι η αυθεντική LP έχει 2 βίδες στο rod cover και όχι τρεις?

 

Πριν το νοιζ και το ιντερνετ δεν μπορουσες να βρεις αυθεντικη gibson να το παρατηρησεις?

 

Δεν θα έμπαινες στη διαδικασία αυτή γιατί απλά θα ησουν ανυποψίαστος. Θα έλεγες: "α...αυτή έχει 3 βίδες, νόμιζα ότι είχαν 2...δε γ***εται... ίσως να είχε βγει σε 2 εκδόσεις ή να μην είναι του 72' αλλά του 74'..."

 

και βασικά δεν έχω Gibson ούτε έχω κανένα γνωστό που να'χει (επαρχιώτης βλέπεις...εκεί δεν έχουμε τέτοια γιατί απλά δεν υπάρχει μαγαζί να έχει στο stock μία LP Standard για να δούμε πως είναι..." ...ε... αν ήθελα να παραγγείλλω μία, γιατί να ήμουν υποψιασμένος? και γιατί πρέπει να ξέρουμε όλοι το κάθε χαρακτηριστικό των Fender, Gibson, Gretsch, PRS κτλ? και από που να τα ξέρεις?

 

το ότι κάποιοι γνωρίζουν...ok...μαγκιά τους! και πάλι καλά που υπάρχουν για να καθοδηγούν τους άλλους (εμάς που δεν ξέρουμε)... Αλλά όχι να προωθούνε μία άποψη του ότι "ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ"... Δεν είμαστε όλοι επαγγελματίες εδώ, ούτε έχουμε όλοι κολλητούς όλη την κιθαριστική αφρόκρεμα, καταστήματα κτλ...

 

(δεν το λέω για σένα...απλά γενικολογώ  ;))

 

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου