Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες Malmsteen


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλημέρα.Εχω μια squier fat standard εδώ και 2 χρόνια και σκέφτομαι να της αλλάξω μαγνήτες γιατι η κατάσταση δεν παλεύεται!!Σκεφτόμουν τους μαγνήτες του malmsteen,neck & bridge.Τους έχει δοκιμάσει κανείς?Μ'αρέσει να παίζω απο ροκ μεχρι χέβι...Το ξέρω ότι η κιθάρα ειναι χάλια αλλά την έχω συνηθίσει,με βολεύει και δε θα ήθελα να την αλλάξω,αυτη τη στιγμή τουλάχιστον....Θενκς ιν αντβάνς!

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα έναν HS-3 ( αυτή η σειρά δεν είναι του Malmsteen; )...τον έβαλα σε neck, σε bridge και τελικά τον χάρισα γιατί μου χάλαγε το "strato" ήχο :)

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fat strat και θες στη θέση bridge Malmsteen pickup? μα είναι μονός (σε μέγεθος!

Κατ αρχήν Θα πρέπει να αλλάξεις pickguard, για να τοποθετήσεις τον μονό του Malmsteen.

Κατά Δεύτερον ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ αυτοί οι μαγνήτες για το στύλ που Παίζεις!

Κατά τρίτον γουστάρω με χίλια αυτούς τους μαγνήτες ΔΙΟΤΙ έχουν Γκάζι αλλά και γλύκα! Δίνουν όμορφο Boost στα λίκς ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που θές να τονίσεις το σόλο σου και στα ρυθμικά Δεν ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΣΑΝ το μαύρο χάλι του άδειου τενεκέ των μονών της Squier. (πάντα για το στύλ μουσικής που σου αρέσει, εμένα π.χ και με μονούς Δεν με χαλάει... :wink: )

Και κατά τέταρτον Είχα Squier Japan του 1990 μέχρι που την έδωσα το 2004 :cry: :cry: και από τότε κάπως κάτι και .... άσε..... :cry: :cry: :cry:

ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ την κιθαρίτσα και να παίζεις ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ νά ξερες τι ΚΑΥΣΟΞΥΛΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ!

Να τους βάλεις τους μαγνήτες!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση παιδιά!Σκεφτόμουν να αλλάξω μόνο τον neck και να βάλω εναν πιο γκαζιάρικο humbucker σαν εναλλακτική επιλογή για τις καφρίλες...Πως σας φαίνεται? Εχετε καποιον να προτείνετε?? Passive,παρακαλώ..... :)

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seymour Duncan SH-2 ή προσωπική προτίμηση Seymour Duncan SH-1 59'.

Αν και θα σου ταιριάξει πιο πολύ ο πρώτος ωστόσο ο δεύτερος είναι πιο γλυκός και ευκρινής.Απο DiMarzio για καφρίλες θα πρότεινα τον Super 2 ή και τον Evolution

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super 2 ή και τον Evolution

 

 

evolution και απο εμενα...(αυτος που αντι για τα κλασικα στρογγυλα μαγνητακια εχει τις 2 μπαρες...).τον χρησιμοποιεις και σαν extra ταστο για "κολπακια" :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενκς παιδια.είστε όλοι ιδιαίτερα πρόθυμοι να βοηθήσετε!Κατι ακόμα: θα υπάρχει πρόβλημα αν βάλω τον sh3 neck & evolution bridge λογω διαφοράς output?

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενκς παιδια.είστε όλοι ιδιαίτερα πρόθυμοι να βοηθήσετε!Κατι ακόμα: θα υπάρχει πρόβλημα αν βάλω τον sh3 neck & evolution bridge λογω διαφοράς output?

 

 

ουτε να το συζητας αυτο...απο εκει που θα παιζεις με τον hs3 και πανε ολα καλα, οταν αλλαζεις στον evolution, θα γινεται πανικος απο αποψη balance στον ηχο...τουλαχτιστον ετσι εγινε οταν εκανα πειραματα με την stratocaster μου... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να υπάρχει μεγάλο πρόβλημα.Εξαρτάται τι θα παίζεις με τον κάθε μαγνήτη(σόλο,ρυθμικά,ακαθαρά κλπ κλπ)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου