Προς το περιεχόμενο

Η αλητεια σε ολο της το μεγαλειο. (ADSL blues)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις απολυτο δικιο' date=' αλλα με μια μαυρη σελιδα, θα γινει αμεσως γνωστο ας πουμε στο noiz.αλλιως το μαθαινει μονο οποιος μπει σε αυτο το topic.[/quote'] Όχι ρε, έχει γίνει το σώσε, μέχρι επερώτηση στη Βουλή έχει παίξει. Το λέγανε όλοι οι σταθμοί στο ραδιόφωνο που άκουγα σήμερα. Ευτυχώς δηλαδή.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κανεις λαθος φιλε shock' date='πρεπει να ανοιξεις τα ports του modem σου (και να δοκιμασεις να κατεβασεις torrents!!!παντως με 384 μην περιμενεις να κατεβασεις περισσοτερο απο 40..το πολυ!![/quote']

 

To "πρόβλημα" το έχει παραδεχτεί ο ΟΤΕ. Τα λόγια περί "fast internet" που ανέφερα παραπάνω είναι του υπεύθυνου στον ΟΤΕ. Δεν είμαι μόνο εγώ που έχω το πρόβλημα αν κάνεις το κόπο να διαβάσεις τα Links που έδωσα παραπάνω θα δεις ότι είναι γενικό το φαινόμενο. Και torrents κατεβάζω και oi πόρτες μου είναι μια χαρά προωθημένες στον router. Απλά όλα γίνονται πολύ αργά. Τα torrents που λες χρησιμοποιούν μεγάλο αριθμό πακέτων αλλά με μικρό μέγεθος. Θα κατέβουν αλλά όχι στη ταχύτητα που πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις elavd ή mechmg93 στειλτε μου το Html text για να το βαλω κι εγω για υπογραφη αυτο το χερακι.

πηγα στον κωδικα της σελιδας κι εκανα copy paste συνεχεια διαφορα τμηματα της υπογραφης σας αλλα δεν εβγαλα ακρη (δε ξερω html alla emoiaze οτι θα πετυχει...).

πως γινεται τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ειδα απο που το πηρες , αλλα πως το βαζεις στην υπογραφη σου? ετσι όπως ειναι? δε θελει συνταξη html? μηπως θελει και τετοια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "πρόβλημα" το έχει παραδεχτεί ο ΟΤΕ. Τα λόγια περί "fast internet" που ανέφερα παραπάνω είναι του υπεύθυνου στον ΟΤΕ. Δεν είμαι μόνο εγώ που έχω το πρόβλημα αν κάνεις το κόπο να διαβάσεις τα Links που έδωσα παραπάνω θα δεις ότι είναι γενικό το φαινόμενο. Και torrents κατεβάζω και oi πόρτες μου είναι μια χαρά προωθημένες στον router. Απλά όλα γίνονται πολύ αργά. Τα torrents που λες χρησιμοποιούν μεγάλο αριθμό πακέτων αλλά με μικρό μέγεθος. Θα κατέβουν αλλά όχι στη ταχύτητα που πρέπει.

 

 

 

εγω δεν εχω δει τορεντσ να κατεβαινουν με πανω απο 10. (dsl 384)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε παιδια αλλα εγω απο συγκεκριμενα private sites που κατεβαζω οπως audionews και audiofarm κατεβαζω πολλες φορες το ενα torrent με 40 αλλιως μεσω ορο 28-30!!

η διαφορα βεβαια ειναι οτι αυτα τα sites εχουν κανονες ratio οποτε ολα τα μελη εχουν ολα τα αρχεια ανοιχτα εντελος για uploading!

anarchy doesn't work

(ADSL 384 OTENET)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
ρε σεις elavd ή mechmg93 στειλτε μου το Html text για να το βαλω κι εγω για υπογραφη αυτο το χερακι.

 

Ρε παίδες έλεος! Αν βάλουμε όλοι τόσο μεγάλη υπογραφή, όσο και σημαντική να είναι, σε κάθε τρία ποστ θα πρέπει ν' αλλάζουμε σελίδα!

Γίνεται δύσχρηστο το forum.

 

ΥΓ. Δεν είδα το θέμα πριν και έστειλα πμ στον καημένο mechmg93 να την αφαιρέσει...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το all seeing eye. Ασε idle την γραμμή σου, να μην τρέχει τίποτα. Τρέξε τον setup wizard ή κάπως έτσι. Θα κάνει κάποια tests στο bandwith της γραμμής σου.

Δες τα pps.

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι να δεις τι συμβαίνει, αυτός είναι ο πιο απλός. Ενας άλλος είναι με το voipbuster. Μπορείς να κάνεις τηλ. σε σταθερό χωρίς να πληρώσεις, μέχρι ένα λεπτό. Αν βάλεις ένα Network monitor θα δεις ότι ενώ δεν είναι παρά μερικά Kilobytes όλη κι όλη η πληροφορία ο ήχος είναι απαράδεκτος και έχει τρομερές καθυστερίσεις. Που να δοκιμάσεις να ανοίξεις και ένα torrent...Αυτό οφείλεται στο ότι τα πακέτα που χρησιμοποιεί είναι μικρά και πολλά με αποτέλεσμα να γίνονται drop (UDP) από τον πΟΤΕ.

Θα πρότεινα να το κάνεις μέσα στην ημέρα και όχι την νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yameth ειπε

Ρε παίδες έλεος! Αν βάλουμε όλοι τόσο μεγάλη υπογραφή, όσο και σημαντική να είναι, σε κάθε τρία ποστ θα πρέπει ν' αλλάζουμε σελίδα!

Γίνεται δύσχρηστο το forum.

 

ΥΓ. Δεν είδα το θέμα πριν και έστειλα πμ στον καημένο mechmg93 να την αφαιρέσει...

 

ναι το σκεφτηκα κι εγω αλλα αφοτου ποσταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου