Προς το περιεχόμενο

Εχει δοκιμάσει κανείς τις φτηνές καμπίνες του Thomann?


Stevie@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

8) X-Minor δεν πήγα να δοκιμάσω Line6 πίστεψε με!! τους μισώ ρε προτιμώ να παίξω με ηλεκτρακουστική και σε Ζοοm παρά σε Line6.. Ομως αν διώξω και γω τα τζιτζίκια απο την παλιά σου πεταλιέρα και βάλω λίγο λαμπατοζεστασιά θα θες την rp500 ξανά πίσω!! Ετσι δεν είναι? Αλλωστε γιαυτό προτιμάνε όλοι vox.. ε εντάξει vox δεν είναι αλλά αν ήταν ο ίδιος ενισχυτής και έλεγε px. ΜαρσαλHybrid δεν θα παραπονιόσουνα για το line6 καθόλου..  8)  8)

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι συμφορουμίτες, αν κανεις έχει στην κατοχή του ή έχει συγκρίνει καμπινούλες για κιθάρα από thomann και του άρεσε κάποια ας το γράψει γιατί είναι να κάνω παραγγελία τώρα τα Χριστούγεννα και λέω να πάρω δύο g112 ή μία g212 vintage. Το setup μου είναι stereo.. Επίσης υπάρχει και η g112v αλλά δεν θέλω να πάρω στα τυφλά.. οπότε αν έχετε δοκιμάσει καποια από αυτές ή άλλης μάρκας σε budget εως 300Ευρω.. και σας άρεσε θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα να το κάνατε post. Ευχαριστώ προκαταβολικά.  8)

 

Χρειαζόμουν μια καμπινα που να μπορεί να μεταφέρεται σχετικά εύκολα γιατί αυτή που έχω είναι παντελώς δύσχρηστη για live κλπ και έκανα μια δοκιμή κι έφερα τη 212 γιατί  ήθελα να δώσω όσο το δυνατό λιγότερα χρήματα και να κάνω σκληρή χρήση. Η κατασκευή είναι πολύ ανθεκτική και η απόδοση ουδέτερη αλλά αξιοπρεπής για τα λεφτά της που είναι μηδαμινά. Βέβαια στο σπίτι παίζω με άλλη, πρωταρχικό είναι το θέμα της χρήσης δηλ τί θέλεις να κάνεις με το συγκεκριμένο...

j.warbird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομως αν διώξω και γω τα τζιτζίκια απο την παλιά σου πεταλιέρα και βάλω λίγο λαμπατοζεστασιά θα θες την rp500 ξανά πίσω!! Ετσι δεν είναι?

 

Βασικά πάλι θα θέλω μια TL SE αλλά άλλο αυτό!  ;D

 

Πως και δεν σκέφτεσαι καμιά 4x12? Λόγω βάρους ή budget?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος μου είπε πως η Marshall 212 cab 1936 εχει πολύ ωραίο responce tight low end και όγκο.. λες και είναι 4x12!! Λέτε να περιμένω λιγάκι.. Και να πάρω αυτήν..? Ομως πια εννούσε..?

MARSHALL MR1936 με τα G12/75 12" speakers ή

MARSHALL MR1936v με τα Celestion/Marshall vintage speakers

Θα πάρω το Salim τηλέφωνο για καμιά συμβουλή..  ;D  ;D  ;D

Αλλά ξέχασα δουλεύει στα MacDonalds πλέον.... χαχαχχαχαχαχαχαχ  8)

 

 

Εγώ πάντως μιας και μιλάμε για οικονομική καμπίνα, χτες παρέλαβα αυτη http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Marshall-MHZ112A-Haze-Cabinet-angled/art-GIT0015960-000

 

Αρκετά καλή, και φυσικά ήχος Marshall. Το setup μου είναι το εξής: Προενίσχυση λαμπάτη gainiac 2, τελικός λαμπάτος ενισχυτής rack Marshall EL84 και η προαναφερεθέισα καμπίνα.

 

Γενικά πολύ καθαρός ήχος, τη συστήνω για οικονομική 1 χ 12...

 

Την πήρα απο Musicstore, λες να θυμώσει ο Salim?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλή, και φυσικά ήχος Marshall. Το setup μου είναι το εξής: Προενίσχυση λαμπάτη gainiac 2, τελικός λαμπάτος ενισχυτής rack Marshall EL84 και η προαναφερεθέισα καμπίνα.

 

Γενικά πολύ καθαρός ήχος, τη συστήνω για οικονομική 1 χ 12...

 

Την πήρα απο Musicstore, λες να θυμώσει ο Salim?

 

Λες? χχεχεχεεχχεχε  ;D

Πολύ καλό Setup ακούγεται...! Ισως το σκεφτώ να πάρω αυτήν τελικά. Είναι γερή πως την είδες? Απο ένταση πως πάει?

Βασικά πάλι θα θέλω μια TL SE αλλά άλλο αυτό! 

 

Πως και δεν σκέφτεσαι καμιά 4x12? Λόγω βάρους ή budget?

Εννοείται το Budget!! Αν ήταν ρε συ θα έπαιρνα μια Ωραία Marshall ή Engl.. να χω να χαίρομαι.. Βασικά επιμένω στις 2 καμπινες του 1χ12 γιατί έχω Stereo setup και στο studio μας θέλω να ακούνε όλοι το ίδιο.. με την σωστή τοποθέτηση βέβαια..  ;)

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να μην υπάρχει κανένας που να έχει δοκιμάσει την HB G112 ή την HB G112v..  ???  Να πάρω και γω την G212 me vintage 30's  ή την Framus να τελειώνουμε ρε παιδιά? Πρέπει το noiz να διοργανώσει μια καμπινοκατάσταση.... να πληρώνουμε πχ. κάποιο εισητήριο και να δοκιμάζουμε καμπίνες, χαχαχα (NOIZ Cab testing festival 2010 powered by thomann & musicstore)!!! Άντε ψήστε το. να βάλουμε τον Salim να τις κουβαλήσει για τιμωρία.... χαχαχαχα  ;D  ;D  ;D

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες? χχεχεχεεχχεχε  ;D

Πολύ καλό Setup ακούγεται...! Ισως το σκεφτώ να πάρω αυτήν τελικά. Είναι γερή πως την είδες? Απο ένταση πως πάει?Εννοείται το Budget!! Αν ήταν ρε συ θα έπαιρνα μια Ωραία Marshall ή Engl.. να χω να χαίρομαι.. Βασικά επιμένω στις 2 καμπινες του 1χ12 γιατί έχω Stereo setup και στο studio μας θέλω να ακούνε όλοι το ίδιο.. με την σωστή τοποθέτηση βέβαια..  ;)

 

Απο ένταση τα σπάει...παίζω στο σπίτι στο 2 με 3. άντε με πολλά κέφια στο 4...

 

Κλασσικός ήχος Marshall και για την τιμή της πάρα πολύ κάλή επιλογή, στη συστήνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx man αλλά Θα πάρω μία g112v και μία g112 Harley Benton να τις δοκιμάσω.. και οποια δεν μαρέσει θα την έχω σπίτι για μελέτη (την άλλη στο studio) και αυτή που θα μαρέσει πιο πολύ θα πάρω ακόμα μία έιπαμε 2 θέλουμε για stereo.... Τώρα στην περίπτωση που δεν μαρέσουν και οι 2 Ε καλά να πάθω είμαι πειραματιστής και ξεροκέφαλος τι να κάνω..  ;D Θα τις βγάλω κοψοχρονιά στις αγγελίες ή θα αλλάξω μεγάφωνα..  8) Ετσι θα πάρω και το fbv και είμαστε super ελπίζω..  :)

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx man αλλά Θα πάρω μία g112v και μία g112 Harley Benton να τις δοκιμάσω.. και οποια δεν μαρέσει θα την έχω σπίτι για μελέτη (την άλλη στο studio) και αυτή που θα μαρέσει πιο πολύ θα πάρω ακόμα μία έιπαμε 2 θέλουμε για stereo.... Τώρα στην περίπτωση που δεν μαρέσουν και οι 2 Ε καλά να πάθω είμαι πειραματιστής και ξεροκέφαλος τι να κάνω..  ;D Θα τις βγάλω κοψοχρονιά στις αγγελίες ή θα αλλάξω μεγάφωνα..  8) Ετσι θα πάρω και το fbv και είμαστε super ελπίζω..  :)

 

Τη Harley Benton την άκουσα, είναι πολύ καλή για τα χρήματα που κοστίζει, αλλά να ξέρεις οτι επιβάλεται να της κουμπώσεις κανα eminence ηχείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου