Προς το περιεχόμενο

Ρεπερτόριο για σχολική Συναυλία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Frans Ferdinand

Kaiser Chiefs

Lily Allen

Snow Patrol

 

Πάντως, καλή τύχη! :)

 

Δεν έχω ακούσει κανέναν πάντως ευχαριστώ και για τις ευχες και για τις σημειωσεις...

θα προσπαθησω να βρώ κομμάτια νέων που δεν είναι στο κύκλωμα.... καμιά φορά και γω που συμφωνώ ξεχνάω ότι υπάρχουν κομμάτια και πέρα απ'τις ραδιοφωνικές (και περισσότερες φορές ξεπουλημένες) συχνότητες...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο πνέυμα που ψάχνεσαι μπαίνουν και Ιωαννίδης, Μάλαμας (ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΧΙ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΗΠΕΣΣΑ  ;D ;D ;D) και για πιο "δύσκολα" Θανάσης Παπακωνσταντίνου, Θηβαίος και Χαρούλης.

 

Βασικά νομίζω ότι θα πρέπει να αποφασίσετε τι "θετε" να παίξετε:

α. Λιγότερο γνωστά τραγούδια των πιο εμπορικών καλλιτεχνών εν είδει πρότασης

β. Γκομενοπαγίδες μπαλαντοειδή και headbanging ξεσηκωτικά να φανείτε και ΜΑΜΩ

γ. Αυτά που σας αρέσουν και ξέρετε καλύτερα και ας μην τα ξέρουν οι άλλοι

δ. Λίγα από όλα τα παραπάνω αφού ούτως ή άλλως αλληλοκαλύπτονται

 

 

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΧΙ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΗΠΕΣΣΑ  ;D ;D ;D

 

σιχαίνομαι αυτό το κομμάτι... δεν αντιλαμβάνομαι πώς το κολλάνε σε κομμάτια διαφορετικού ύφους να το πω και το ακούνε άτομα που γουστάρουν διαφορετικές φάσεις...

 

νομίζω ότι το τελευταίο θέλουμε μιας και 3 είναι οι στόχοι

 

1. προσωπική ανάδειξη

2. να κάνουμε φάση και χαβαλέ

3. να ικανοποιήσουμε αυτό που μας πιάνει όπως εμένα τώρα που σκέφτομαι την βραδιά και τρέμει το στομάχι μου  ;) είναι μια μορφή έρωτα νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χαιρετίσματα (παπακωνσταντίνου)

M’αρέσει να μην λέω πολλά (υπόγεια ρεύματα)

Don Κιχώτης (δυτικές συνοικίες)

Ο βασιλιάς τις σκόνης (ξύλινα σπαθιά)

λιωμένο παγωτό (ξύλινα σπαθιά)

Και τι ζητάω (μαχαιρίτσας)

Δύσκολος καιρός για πρίγκιπες ("ονιραμα")

Με το ίδιο μακό (αρβανιτάκη)

Μέσα στη βουή του δρόμου (ντομένικα)

Οι ψυχές και οι Αγάπες (παπακωνσταντίνου)

Νεοέλληνας (πανούσης)

Ανόητες Αγάπες (pix lax)

Απουσία (Μαχαιρίτσας)

Μην γυρίσεις (κατσιμιχαίοι)

Ταξιδεύω στο εγώ μου (κίτρινα ποδήλατα)

Τα σενάρια (φίλοι για πάντα)

Ταινία φαντασίας (φίλοι για πάντα)

Για σένα (χατζηγιάννης)

Ο χορός (χατζηγιάννης)

Κλεψύδρα ("ονιραμα")

Ένας τούρκος στο παρίσι (Μαχαιρίτσας)

Πάνω απ’όλα (μύρων Στρατής)

Φτάσε στον πάτο (Ζακ στεφανου)

Πέρασε Η μπόρα (Μουτσάτσου)

"μελυδρον" (pix lax)

Κάτι θα συμβεί (Ευσταθία)

Έτσι κι αλλιώς (Κότσιρας)

It’σ my life (bon ζώνη)

Nothing else matters (Metallica)

Συνθήματα (Ασλανίδου)

Πουλα με (pyx lax)

 

 

Λυπαμαι, αλλα απο τα παραπανω μονο 2 κομματια λεω να παιξετε :)

Το συνθήματα της Ασλανίδου δεν το ξερω, αλλα το πηρε η μπαλλα ;D

(τα φιλοι για παντα και ονιραμα δεν ειχα τη δυνατοτητα να τα διαγραψω με κοκκινο ή διπλά, ασ πει καποιοσ που κσερει ποσ γινετε)

 

Eν ολίγοις ακολουθηστε τον εξης κανονα : συγκεντρώστε ΟΛΑ τα reality shows που εχουν παιχτει τα τελευταια 10 χρονια και ΜΗΝ παιξετε ΚΑΝΕΝΑ απο τα κομματια που εχουν παιχτει εκει. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπαμαι, αλλα απο τα παραπανω μονο 2 κομματια λεω να παιξετε :)

Το συνθήματα της Ασλανίδου δεν το ξερω, αλλα το πηρε η μπαλλα ;D

(τα φιλοι για παντα και ονιραμα δεν ειχα τη δυνατοτητα να τα διαγραψω με κοκκινο ή διπλά, ασ πει καποιοσ που κσερει ποσ γινετε)

 

Eν ολίγοις ακολουθηστε τον εξης κανονα : συγκεντρώστε ΟΛΑ τα reality shows που εχουν παιχτει τα τελευταια 10 χρονια και ΜΗΝ παιξετε ΚΑΝΕΝΑ απο τα κομματια που εχουν παιχτει εκει. :)

 

 

 

ρε φίλε μην με μπερδεύεις  ;D

μου σβησες όλο το πρόγραμμα??  ;D φιλικά το λέω ε...

πες ας πούμε την φιλοσοφία σου στην επιλογή κομματιών πέρα απ'το να αποφύγω τα... "σκοτωμένα" απ'τα ριαλιτι...

και τίτλους αν μπορεις...  ;)

αλλά παλι μην ξεχνάς τους στόχους αυτού του live... (τους γράφω απο πάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το παιδί είναι λύκειο. Εσείς θα ακούγατε τον άλλον αν σας έλεγε οχι σε όλα; Έλα βρε blue...

 

savasavram : Απλά, έχε υπόψην σου, ότι εμείς που σου την 'ψιλολέμε' έιμαστε αρκετά μεγαλύτεροί σσου, για αυτό ίσως... Έχω παίξει στο πιάνο το "σ'ακολουθώ" και στη κιθάρα το "να μ'αγαπάς" περισσότερες φορές απ'ότι έχω τραβήξει... το δρόμο μου... Φυσιολογικό είναι.

 

Απλά, αν ακούσεις κι εμας, και τσεκάρεις άλλα ονόματα (μάλλον ο μόνος που πρότεινα είμαι), μπορεί να βγεις κερδισμένος, με νεές ιδέες, εμπειρίες, και γνώμες ίσως... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά λέει ο Μπλου. Και στο Λύκειο όταν ήμουν ΑΠΑΛΕΥΤΑ ήταν ΟΛΑ αυτά. Δηλαδή, μια μπάντα που ξεκινάει τώρα, είναι παιδία ηλικίας 16-18 σε αυτά να πατήσει;

Ψάξτε στην τελική χιτάκια που παίζουν ΤΩΡΑ στο ράδιο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες δεν μου την ψιλολέτε!  ;D δεν το βλέπω έτσι... ούτε ηλικία καν κοιτάω γι'αυτό και συνήθως γράφω "παίδες"

δεν είπα ότι στο κοινό θα χω μόνο τα παππούδια μου ούτε μόνο τους συμαθητές μου. (ελπίζω να μην καταλάβατε ότι σας λέω παππούδες-προς θεού :) )

απλά όπως είπε ο φίλος απο πάνω οι περισσότεροι πατάμε σε ήδη παιγμένα...

και τώρα μη με τρελάνετε που μου σβήνετε λίστα ολόκληρη (σεβαστό) και μου λέτε τραγούδια που παίζοντα στο ράδιο τώρα!!!!!!

μα είναι ΣΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΚΛΙΜΑΚΑ

δεν έχουν προσωπικότητα... προτιμώ να παίξω 1 ΚΑΛΟ δικό μου και 5 ΚΑΛΑ αλλονών παρά να παίζω τα χιτσ και να ακούμε συνέχεια τέμπο 140 και τα ίδια γυρίσματα...

έχω άδικο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε μην με μπερδεύεις  ;D

μου σβησες όλο το πρόγραμμα??  ;D φιλικά το λέω ε...

πες ας πούμε την φιλοσοφία σου στην επιλογή κομματιών πέρα απ'το να αποφύγω τα... "σκοτωμένα" απ'τα ριαλιτι...

και τίτλους αν μπορεις...  ;)

αλλά παλι μην ξεχνάς τους στόχους αυτού του live... (τους γράφω απο πάνω)

 

κι εγω πολυ φιλικα τα γραφω...

Ειλικρινα, στεναχωρηθηκα με την αναγνωση αυτης της λιστας.

Να παιξετε αυτα που σας αρεσουν, αυτα σας αρεσουν ? Πασο.

Μπορει να βγω απο το θεμα, αλλα μου φαινεται αδιανοτητο να παιζεις ερασιτεχνικα μουσική για τους αλλους. Αυτο ειναι το καλο του ερασιτεχνισμου, μπορεις να παιζεις αυτα που σου αρεσουν.

 

Το παιδί είναι λύκειο. Εσείς θα ακούγατε τον άλλον αν σας έλεγε οχι σε όλα; Έλα βρε blue...

 

savasavram : Απλά, έχε υπόψην σου, ότι εμείς που σου την 'ψιλολέμε' έιμαστε αρκετά μεγαλύτεροί σσου, για αυτό ίσως... Έχω παίξει στο πιάνο το "σ'ακολουθώ" και στη κιθάρα το "να μ'αγαπάς" περισσότερες φορές απ'ότι έχω τραβήξει... το δρόμο μου... Φυσιολογικό είναι.

 

Απλά, αν ακούσεις κι εμας, και τσεκάρεις άλλα ονόματα (μάλλον ο μόνος που πρότεινα είμαι), μπορεί να βγεις κερδισμένος, με νεές ιδέες, εμπειρίες, και γνώμες ίσως... ;)

 

Κανεις λαθος, δεν κρινω με τα τωρα κριτηρια μου, αλλα με τα τοτε. Για καποιο περιεργο λογο είναι τα ΙΔΙΑ ακριβως βεβαια (edit : ακριβέστερα, τα τωρινα μου κριτηρια αποτελουν εξελιξη των κριτηριων που ειχα πριν 10 χρονια), αλλα δεν μπερδευομαι πουθενα. Τελειωσα το Λυκειο το 98 και ειχα αποφασισει οτι δεν εχει κανενα νοημα να παιζουμε το λιωμενο παγωτο, ουτε καν το street spirit. Aν ειχε τεθει θεμα να παιξουμε Χ"γιαννη ή Ονιραμα ή Φιλους για παντα τοτε, θα ειχα αποχωρησει.

 

Ιν φακτ για τους παραπανω αντικειμενικους στοχους, υπαρχουν πολλες μεθοδοι που δεν απαιτουν τοση ταλαιπωρια :

 

1. προσωπική ανάδειξη

σκουλαρίκι

 

2. να κάνουμε φάση και χαβαλέ

τηλεφωνικες φαρσες

 

3. να ικανοποιήσουμε αυτό που μας πιάνει όπως εμένα τώρα που σκέφτομαι την βραδιά και τρέμει το στομάχι μου

1 κιλο μουσταλευριά

 

 

ΥΓ. το κειμενο μου ειναι ημι-χιουμοριστικό. Αν σας αρεσει αυτη η μουσικη, σας δινω την ευχη μου για να την παιξετε ;D . Αλλα θα προτιμουσα να δω παιδια που παιζουν metal ή ska ή hiphop, αν και δεν ειμαι καθολου φαν αυτων των ειδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου