Προς το περιεχόμενο

Ρεπερτόριο για σχολική Συναυλία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα αν εσείς πορώνεστε τόσο με αυτά και τα δίνετε τόσο καλά που θα κάνετε και καλή φάση επι σκηνής, πάσο :)

 

 

σιχαίνομαι τις copies (άσε που πάντα είναι κατώτερες, λογικό!)

απλά δεν έχω πρακτική λύση...

όπως και συ και γω στηρίζομαι στην σκηνική παρουσία στην επικοινωνία και στην ΔΙΑΣΚΕΥΗ... νομίζω ότι είναι παρεξηγημένη έννοια...

εμείς πρόβα κάνουμε και χωρίς όργανα στην πρίζα... βάζουμε το cd και κάνουμε σόου.

επίσης προσέχουμε τις κινήσεις τις τραγουδίστριας υπολογίζουμε διαστάσεις σκηνής και ¨ΟΤΙ  μπορείς να φανταστείς... δεν παίζουμε γαμάτη μουσική αλλά κάνουμε γαμάτο live  ;)

για αρχή νομίζω καλό είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θέλω ύφος ρε παιδί μου Μαχαιρίτσα στο "και τι ζητάω" , καζούλης (σιγά το λαρρύγι) αλλά έγραψε Φανη και Αν ήσουν Αγγελος που ο κόσμος τα λατρεψε... γιατί ήταν αληθεινά και όχι copies!

 

 

Αν και μαλλον δεν μπορω να σε βοηθησω, θα γραψω μια λιστα που θεωρητικα βρισκονται στο παραπανω υφος   :

 

Υπογεια ρευματα : Καινουρια Σεληνη, Σαν ερημα καραβια, Ειρωνικόν

Παυλιδης :            Μόχα, grand hotel, βροχοποιός

Αγγελακας :          Σιγα μην κλαψω, Χωρις εμενα

Μαχαιριτσας :        Τερατακια τσεπης

Τσοπανα Rave :      Κορνηλία

Ενδελεχεια :           Καταδικος

Θανάσης Παπακωνσταντίνου : 'Αστρο του πρωινού, Όταν χαράζει, Αγρύπνια

 

Η διαφορα αυτης της λιστας με αυτη που εσβησα βρισκεται σε πολλα σημεια :

 

1) τα κομματια του Παυλιδη ΔΕΝ τα εχει πει ο Τσαλικης

2) Το κομματι του Μαχαιριτσα δεν ειναι του Μαχαιριτσα

3) Τα κομματια απο Υπογεια ρευματα δεν θα βρεθει κανεις να πει οτι ειναι κομματια του Σιδηροπουλου (οπως το μ' αρεσει να μη λεω πολλα)

4) οι Τσοπανα Rave τα εσπαγαν ανεκαθεν

5) Γενικοτερα , ειναι αναγνωρισιμα απο καποιον που ακουει εστω λιγο ραδιοφωνο, αλλα δεν εχουν παιχτει (ελπιζω) σε κατι που εχει δικαιωμα γνωμης ο τηλεοπτικος Μουρατιδης

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστός!! και δυστυχώς η πλειοψηφία των ακροατών ειδικά σε τέτοια ηλικία τρώει αμάσητο ότι έχει μούρη...

Εδώ είναι που κάνεις λάθος... Που ακριβώς βλέπεις την ''μούρη'' σε αυτά τα κομμάτια?

Εγώ θυμάμαι πως όταν παιζόταν κομμάτια σαν αυτά της λίστας σε σχολικές γιορτές

(και ούτε κατά διάνοια τόσο πολλά) το μισό κοινό έλεγε (ή τουλάχιστον αυτό έδειχνε

το ύφος τους) ''πάλι τις ίδιες μ*****ες παίζουν οι σ****φλωροι'' ;D ;D. Δεν το λέω για

να σε θίξω αλλά πραγματικά ΔΕΝ θέλεις να έχεις τέτοιες αναμνήσεις αργότερα απο τα

μαθητικά σου χρόνια...

 

υ.γ. ΟΧΙ το nothing else matters, είναι αρκετά μάγκας ο τραγουδιστής ώστε να βγάλει

το wasting love απο maiden?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

υ.γ. ΟΧΙ το nothing else matters, είναι αρκετά μάγκας ο τραγουδιστής ώστε να βγάλει

το wasting love απο maiden?

 

Κι είπα να το γράψω, αλλά μετά λέω μπα άστα, μικρά είναι

+11000000000  :P

 

ΣΥΝ σε όλες τις προτάσεις τους blue (για το 5 blue δυστυχώς δεν μπορούμε να σωθούμε από τον Νιμου)

 

Βάλτε και την κρητική διασκευή από το "Μια βραδιά στο λούκι" aka Μια βραδιά στου Τζιλιμπάκη --- ETsi de οι διασκευαστές, καλό χίτ

Επίσης απο Locomondo είναι εξασφαλισμένο το groove (αν και θα σου πρότεινα όχι το Πίνω μπάφους, καλύτερα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ)

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ακριβώς βλέπεις την ''μούρη'' σε αυτά τα κομμάτια?

 

 

Δεν είπα ότι αυτά τα κομμάτια είναι μούρη! είπα ότι το κοινό γουστάρει x factor  κλπ όχι για την ποιότητα της μουσικης και γενικά ότι πραγματικά κάνει ένα κομμάτι και έναν ερμηνευτή αξιόλογο αλλά γιατί εχουν εφέ, φρουφρου και αρώματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπογεια ρευματα : Καινουρια Σεληνη, Σαν ερημα καραβια, Ειρωνικόν

Παυλιδης :            Μόχα, grand hotel, βροχοποιός

Αγγελακας :          Σιγα μην κλαψω, Χωρις εμενα

Μαχαιριτσας :        Τερατακια τσεπης

Τσοπανα Rave :      Κορνηλία

Ενδελεχεια :           Καταδικος

Θανάσης Παπακωνσταντίνου : 'Αστρο του πρωινού, Όταν χαράζει, Αγρύπνια

 

1) τα κομματια του Παυλιδη ΔΕΝ τα εχει πει ο Τσαλικης

2) Το κομματι του Μαχαιριτσα δεν ειναι του Μαχαιριτσα

3) Τα κομματια απο Υπογεια ρευματα δεν θα βρεθει κανεις να πει οτι ειναι κομματια του Σιδηροπουλου (οπως το μ' αρεσει να μη λεω πολλα)

4) οι Τσοπανα Rave τα εσπαγαν ανεκαθεν

5) Γενικοτερα , ειναι αναγνωρισιμα απο καποιον που ακουει εστω λιγο ραδιοφωνο, αλλα δεν εχουν παιχτει (ελπιζω) σε κατι που εχει δικαιωμα γνωμης ο τηλεοπτικος Μουρατιδης

 

 

 

 

 

ευχαριστώ... τα ξέρω στην πλειοψηφία τους... δεν ξέρω όμως πόσο τα ξέρει μια Χατζιγιαννούλα ή ένας metalας ώστε να γουστάρουν και απο κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wasting love απο maiden?

 

παιδιά το κομμάτι είναι απίθανο! δεν το ήξερα  :o

και ταιριάζει και στο δυναμικό μας! ε μια κοπελιά δύο αγοράκια είμαστε θα το βγάλουμε με κάποιο τρόπο! για να καταλάβετε μόνο το ρεφραιν ξεφεύγει λίγο που κάνει τις κοφτές με την ντραμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες όμως έχουμε καταλήξει να μου σβήνετε αλλά να μην προτίνετε...

δηλαδή ελάχιστα άτομα έχουν προτίνει άνω των 3 τραγουδιών... αλλά και πάλι ρωτάω, με αυτά ωραία! τραγούδια... θα γουστάρουν απο κάτω?????

ελάτε στη θέση μου!

 

ευχαριστω για το χρόνο σας. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι από κάτω θα γουστάρουν και μόνο που σας ξέρουν που είστε συμμαθητές τους και θα κάνετε την ποζερία σας.

Παίξτε λοιπόν τίποτα που να γουστάρετε κ εσείς να το ευχαριστηθείτε και θα το εκλάβει και ο κόσμος από κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου