Προς το περιεχόμενο

Ρεπερτόριο για σχολική Συναυλία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παλι για αλλη μια φορα θα διαφωνισω με το ''μενος'' του φορουμ στο εντεχνοελληνικοροκ!

δεν ντρεπομαι να πω πως με τετοιου τυπου κομματια μεγαλωσα και τετοιου τυπου κομματια ακουω ακομα και τωρα....

οποτε, μιας και ψαχνεις γνωμες για το τι θα μπορουσες να παιξεις εγω με αυστηρα προσωπικα κριτηρια θα αναδιαμορφωνα την πρωτη σου λιστα καπως ετσι...

 

 

Χαιρετίσματα (παπακωνσταντίνου)

Ο βασιλιάς τις σκόνης (ξύλινα σπαθιά)

Και τι ζητάω (μαχαιρίτσας)

Οι ψυχές και οι Αγάπες (παπακωνσταντίνου)

Νεοέλληνας (πανούσης)

Απουσία (Μαχαιρίτσας)

Μην γυρίσεις (κατσιμιχαίοι)

Ένας τούρκος στο παρίσι (Μαχαιρίτσας)

Φτάσε στον πάτο (Ζακ στεφανου)

"μελυδρον" (pix lax)

Έτσι κι αλλιώς (Κότσιρας)

Πουλα με (pyx lax)

 

 

απο εκει και περα και με τον μπλου συμφωνω καπως, αλλα πρεπει να θιξουμε πως οι επιλογες του ειναι για ....''ψαγμενους'' και συστηματικους; ακροατες...

δεν νομιζω δηλαδη πως το ''Ειρωνικόν'' η΄''αγρυπνια'' και ο ''βροχοποιος'' απευθυνεται στο μεσο παιδακι του λυκειου....!τουλαχιστον εμενα τοτε δεν θα μου ελεγαν τιποτα!

 

 

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τελος, να πω πως ειναι μονοδρομος το να παιξετε κατι που θα αρεσει σε σας!

αλλιως, αν το ζητημα ειναι να παιξετε κατι που θα τραβηξει την πλειοψηφια, παιξτε ζηνα, προφεσιοναλ σινερζ και σακη.....

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σκεφτόμουν τώρα μερικά κομμάτια που θα διασκέδαζα εγώ σε πιο χιτάκια φάση και το κατα δύναμη καινούρια (όχι όλα) ανάλογα με το τι κάνετε με τις φωνές σας, αν τραγουδάει μόνο η κοπέλα αλλά και κάποιος άλλος.

 

Garbage Why do you love me

Alanis Morisette Ironic

Amy McDonald This is the life

Linkin Park What I've done

Nickelback (Rockstar ή ήταν και ένα άλλο που μου άρεσε, αλλά το ξέχασα)

Green Day Holiday

Kaiser Chiefs I predict a riot

Foo Fighters Road to ruin και Learn to fly

Offspring (τους έκοψα μετά το Americana) αλλά ενα come out and play ή self esteem ή the kids aren't alright είναι καλοδεχούμενο

Muse Time is running out

Radiohead How do you

 

Αλεχάντρε, το μένος για το εντεχνοελληνοροκ για μένα, πέραν του ότι τα μισά από αυτά δεν μπορώ ούτε να τ ακούω, είναι ότι καταντάει σύστημα να τα ακούς ΠΑΝΤΟΥ τα τελευταία 20 χρόνια. Δηλαδή έλεος δεν τα βαρεθήκαν πια; Καταντάει γραφικό.

 

Και το σμοουκ ον δε γουοτερ πχ βαριέμαι να το ακούω, έτσι για να μη νομίζεις ότι είναι κάτι προς το Ελληνικό μόνο. Είχα πάει πριν κανενα μήνα δίμηνο σε μια μπυραρία στο Περιστέρι, ωραία δε λέω, αλλά άκουσα από σμοουκονδεγουτερ, μέχρι poison (alice cooper) και you give love a bad name bon jovi. Νισάφι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Muse Time is running out

Radiohead How do you

 

 

καλα, ας σκεφτομαστε και το ποσο ρεαλιστικο ειναι να βγει απο ενα τριο το καθε κομματι!

δεν χωραει το μυαλο μου πως το ταιμ ιζ ρανινγκ αουτ κυριως μπορει να βγει καλα απο σχολικο γρουπακι σε σχολικη συναυλια! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σκεφτόμουν τώρα μερικά κομμάτια που θα διασκέδαζα εγώ σε πιο χιτάκια φάση και το κατα δύναμη καινούρια (όχι όλα) ανάλογα με το τι κάνετε με τις φωνές σας, αν τραγουδάει μόνο η κοπέλα αλλά και κάποιος άλλος.

 

Garbage Why do you love me

Alanis Morisette Ironic

Amy McDonald This is the life

Linkin Park What I've done

Nickelback (Rockstar ή ήταν και ένα άλλο που μου άρεσε, αλλά το ξέχασα)

Green Day Holiday

Kaiser Chiefs I predict a riot

Foo Fighters Road to ruin και Learn to fly

Offspring (τους έκοψα μετά το Americana) αλλά ενα come out and play ή self esteem ή the kids aren't alright είναι καλοδεχούμενο

Muse Time is running out

Radiohead How do you

 

 

ωραία κομμάτια απλά ξεφεύγεις λιιιιγο απ'το στυλ

θα τα κοιτάξω πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος, να πω πως ειναι μονοδρομος το να παιξετε κατι που θα αρεσει σε σας!

αλλιως, αν το ζητημα ειναι να παιξετε κατι που θα τραβηξει την πλειοψηφια, παιξτε ζηνα, προφεσιοναλ σινερζ και σακη.....

 

σίγουρα θα παίξουμε κάτι που μας αρέσει! αλλά νομίζω πως οταν κάνουμε ive και έχουμε ανταπόκριση συμπαθούμε και το κομμάτι...

άσε μου η σειρά είναι     πάθος μουσικου-->πάθος κοινού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και το σμοουκ ον δε γουοτερ πχ βαριέμαι να το ακούω, έτσι για να μη νομίζεις ότι είναι κάτι προς το Ελληνικό μόνο. Είχα πάει πριν κανενα μήνα δίμηνο σε μια μπυραρία στο Περιστέρι, ωραία δε λέω, αλλά άκουσα από σμοουκονδεγουτερ, μέχρι poison (alice cooper) και you give love a bad name bon jovi. Νισάφι!

 

 

εγω παλι, επειδη δεν ειχα ακουσει καθολου τετοια πραγματα οταν ημουν μικρος(να φανταστεις, το γνωστο ριφακι του παρανοιντ το ακουσα και εμαθα τι ειναι κανα δυο χρονια μετα το λυκειο)οπου παω και παιζει κλασικ ροκ, διασκεδαζω και χαιρομαι σαν χαζος!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά πχ σε όλες μα όλες τις συναυλίες σχολείων, σε πλατείες κτλ, παίζει η κασέτα που έγραψε ο σαβασαβραμ στην αρχή. Και άντε πες εμένα δε μου άρεσαν εξ αρχής. Οι άλλοι δεν τα έχουν βαρεθεί ακόμα;

Απελπισία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ξέφυγα εντελώς ομολογουμένως, αλλά είπα μπας και παίζει και τίποτα τέτοιο.

Τρίο είπαμε, έχεις δίκιο!

 

είμαστε 2 κιθάρες/φωνή 1 μπάσσο 1 φωνή-γυν. 1 ντραμ 1 πλήκτρα στο ξεκίνημα που θα κάνει φωνητικά (στα φωνητικά είναι καλή) οπότε διασκευάζοντας κομμάτια θεωρητικά έχουμε το οτιδήποτε....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου