Προς το περιεχόμενο

Ρεπερτόριο για σχολική Συναυλία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλώς ή κακώς αυτά είναι τα κομμάτια που περιμένεις από μια σχολική μπάντα να παίξει, αν έπαιζα εγώ ίσως να άλλαζα το setilst, αλλα δεδομένου της ηλικίας του συγκρoτήματος και του κοινού, δεν θα ήταν σοφό να παίζατε b-sides του Θανάση, για παράδειγμα, ούτε κάτι από τα πρώτα demo των Turbonegro!  ;)

 

Τραγούδια που θα πρότεινα είναι:

 

Αδρεναλίνη (Ξύλινα σπαθιά)

Βασίσου πάνω σου (Πράσσειν Άλογα)

Ασημένια σφήκα (Υπόγεια ρεύματα)

Νεοέλληνας (Πανούσης, το αναφέρεις κι όλας)

 

Τα οποία είχα την ευκαιρία να παίξω παλιότερα σε ανάλογη περίσταση και είχαν παλμό και πολύ μεγάλη ανταπόκριση από τον κόσμο.

 

Κλισέ τύπου nothing else matters δεν θα έλεγα να τα αποφύγετε, (ωστε να περάσει καλά και ο σκυλάς που βρέθηκε στο Live κατά τύχη  :D) , απλά μην το παρακάνετε!

 

Καλή επιτυχία!

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

σκουλαρίκι

τηλεφωνικες φαρσες

1 κιλο μουσταλευριά

 

 

 

 

λύθηκα!!!  ;D  ;D  ;D

 

απλά όπως προείπα ΑΥΤΟ καλώς η κακως είναι το ύφος μας... ΤΩΡΑ επειδή δεν μπορούμε να παράγουμε κάτι που αξίζει σε ποσότητα live και επειδή σκοπός δεν είναι να κοροιδέψουμε το κοινό αλλά να το κάνουμε να γουστάρει (αυτό εννοώ φάση-αν και νομίζω κατάλαβες) διαλέγουμε κομμάτια που ΑΡΕΣΟΥΝ... τώρα το ότι είναι χιλιοπαιγμένα με προβληματίζει...

αλλά δεν γουστάρω μέταλ... βρες λύση  :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι να παίξετε ότι γουστάρετε εσείς.

 

Στην τελική, μετά από λίγο καιρό (συνήθως), μόνο εσείς θα έχετε να θυμάστε κάτι από αυτό, μιας και για εσάς θα έχει μεγαλύτερη βαρύτητα σαν γεγονός.

 

Κάπως έτσι έγινε και με εμένα (πριν 12 χρόνια) και με πολλούς άλλους φαντάζομαι απο εδώ μέσα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γουστάρω μέταλ... βρες λύση  :-*

 

πες μου τι γουσταρεις και θα σε κανω μια λιστα, αμα ξερω :D

 

YΓ. εικαζεται οτι υπαρχει βιντεοκασετα με τη μουρη μου σε σχολικη συναυλια, που εχει δοθει σε επαγγελματια για να γινει dvd. Earendil για σενα το λεω ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κλισέ τύπου nothing else matters δεν θα έλεγα να τα αποφύγετε, (ωστε να περάσει καλά και ο σκυλάς που βρέθηκε στο Live κατά τύχη  :D) , απλά μην το παρακάνετε!

 

Καλή επιτυχία!

 

ευχαριστώ για τις προτάσεις... όσο για το nothing else matters το θεωρούσα must αφού μέχρι να ανοίξω το θέμα νόμιζα πως ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ! και το συγκεκριμένω είναι δυνατό στάνταρ... απλά βλέπω ότι άλλο μάτι έχει το κοινό...

πάντα το ίδιο δεν συμβαίνει?  ;D άλλωστε όπως γράφτηκε "η καλή μπάντα φαίνεται από τι σχέση της με το κοινό" και άμα ένιωθα απο τώρα ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ γουστάρει το κοινό θα μου στέλνατε pm για αυτόγραφα  ;D νομίζω πως εκεί είναι το ζουμι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι να παίξετε ότι γουστάρετε εσείς.

 

Στην τελική, μετά από λίγο καιρό (συνήθως), μόνο εσείς θα έχετε να θυμάστε κάτι από αυτό, μιας και για εσάς θα έχει μεγαλύτερη βαρύτητα σαν γεγονός.

 

Κάπως έτσι έγινε και με εμένα (πριν 12 χρόνια) και με πολλούς άλλους φαντάζομαι απο εδώ μέσα κλπ

 

μετά απο 12 χρόνια πιθανόν αλλά δεν ισχύει το ίδιο και για το φεστιβάλ νεολλαίας και τα live σε μαγαζάκια και χώρους που θα γίνουν την ίδια περίπου εποχή...  ;) κατα τ'άλλα με νιώθεις και με επεξηγείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... απλά βλέπω ότι άλλο μάτι έχει το κοινό...

 

Ωπ, εδω εχεις κανει λαθος. Δεν ειμαστε κοινο εμεις, κι εμεις μουσικη παιζουμε. Ειναι πιθανο το σετλιστ σου να ειναι οτι πρεπει για καποιο (αποδεδειγμενα απο την τηλεοραση) μεγαλο κοινο. Αλλα αυτο δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω με σιγουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YΓ. εικαζεται οτι υπαρχει βιντεοκασετα με τη μουρη μου σε σχολικη συναυλια, που εχει δοθει σε επαγγελματια για να γινει dvd. Earendil για σενα το λεω ;D ;D ;D

Παίζετε μεταλ;

 

Αλήθεια πάντως κ εμένα η λίστα δε θα με συγκινούσε ούτε τότε, ούτε τώρα.

 

Το μόνο ελαφρυντικό που έχετε είναι πως το κοινό (μαθητές Λυκείου) θα γουστάρει πιο πολύ τι μούρη θα πουλήσετε εσείς. Τώρα αν εσείς πορώνεστε τόσο με αυτά και τα δίνετε τόσο καλά που θα κάνετε και καλή φάση επι σκηνής, πάσο :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου τι γουσταρεις και θα σε κανω μια λιστα, αμα ξερω :D

 

 

θέλω ύφος ρε παιδί μου Μαχαιρίτσα στο "και τι ζητάω" , καζούλης (σιγά το λαρρύγι) αλλά έγραψε Φανη και Αν ήσουν Αγγελος που ο κόσμος τα λατρεψε... γιατί ήταν αληθεινά και όχι copies!

 

δεν ξέρω αν η μουσική μου θα ναι στο μέλλον τέτοιου ύφους αλλά θέλω να ναι ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ και όχι κοινά... (που και αυτά χρειάζονται)

 

τώρα επειδή μπορεί να τα κανα κουλουβάχατα (που λέει κι η γιαγιά μου  ;D ) θέλω τραγουδάκια σε ύφος των προαναφερθέντων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, εδω εχεις κανει λαθος. Δεν ειμαστε κοινο εμεις, κι εμεις μουσικη παιζουμε. Ειναι πιθανο το σετλιστ σου να ειναι οτι πρεπει για καποιο (αποδεδειγμενα απο την τηλεοραση) μεγαλο κοινο. Αλλα αυτο δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω με σιγουρια.

 

σωστός!! και δυστυχώς η πλειοψηφία των ακροατών ειδικά σε τέτοια ηλικία τρώει αμάσητο ότι έχει μούρη... αν και με βολευει με χαλάει!  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου