Προς το περιεχόμενο

Παράπονο από το σέρβις της Στόλλας Α.Ε.


georgnik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας!

 

Με τη λιγη ψυχραιμια που μου εχει απομεινει, δε βρισκω αλλο τροπο απο το να "εκθιασω" το οσα αστεια, ετσι τουλαχιστον ακουγονται στα δικα μου αυτια, τα οσα ακουσα σημερα το απογευμα απο το σερβις της Στολλας Α.Ε. απο Πατρα.

 

Η πεταλιέρα, που μεταξυ αλλων φορτιζει το ακκορντεον μου, αποφασισε εδω και μερικες μερες να μην ξαναλειτουργησει. Την εστειλα αμεσως στο Στολλα στη Πατρα μιας και εκει μου συνεστησε το καταστημα της Θεσσαλονικης.

 

Εκει, αφου την εξετασαν μια μερα, αποφασισαν οτι φταιει το τροφοδοτικο, το οποιο ειναι εσωτερικα, και του οποιου το ανταλλακτικο κοστιζε (παρελθοντικος χρονος) χωρις τα ενδεχωμενα "μεταφορικα" κοντα στα 200 ευρω. Επειδη ομως τους ζητησα αν γινεται να γινει οσο πιο γρηγορα γινεται η δουλεια, τα μεταφορικα του ανταλλακτικου του τροφοδοτικου ανεβασαν το κοστος της επισκευης στα 350 ευρω!!! Και δε ξερω ισως μου επιφυλλασουν και καμια εκπληξη με το ΦΠΑ.

 

Το κορυφαιο ερχεται τωρα...

 

Η πεταλιερα καινουρια για να την αγορασω ολοκληρη κοστιζει κοντα στα 700!!! Και εδω ερχεται το κερασακι. Σε 2-3 χωρες της Ε.Ε. η πεταλιερα καινουρια κοστιζει κατι λιγοτερο απο 400 ευρω συμφωνα με τη σημερινη ερευνα αγορας!!! Στην ερωτηση γιατι ειναι τοσο ακριβα τα μεταφορικα και πως δεν ειναι δυνατον να πληρωνω τα μεταφορικα της εταιριας, οπου μεταξυ αλλων η εταιρια απο Ιταλια ενδεχομενως μαζι με το δικο μου ανταλλακτικο μπορει να φερει και ο,τι αλλο, μου ειπαν οτι ουτως ή αλλως αν τα μεταφορικα για το δικο μου ανταλλακτικο ειναι για παραδειγμα 100 ευρω και ενως αλλου κυριου ειναι 300 ευρω και ενος αλλου ειναι 500, τοτε πληρωνουμε 500+300+100=900/3=300 ευρω ο καθενας!!!

 

Δεν εχω τιποτα αλλο να πω, παρα μονο Α Ι Σ Χ Ο Σ...

 

Υ.Γ: Και ολα αυτα για ενα ακκορντεον που αγορασα στις 04 Ιουλιου το 2006 εναντι 3400 ευρω! Ολα αυτα για μια πεταλιερα της οποιας η κατασταση, οπως ειπε ο τεχνικος του Στολλα στη Πατρα, ειναι Α Ρ Ι Σ Τ Η... εκτος βεβαια απο το τροφοδοτικο... που ΧΩΡΙΣ ιχνος υγρασιας, παραβιασης ή αλλης φθορας "απλα" δεν λειτουργει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

http://www.stollas.gr/SkyPage.asp?pg=19

 

Κάνε τα παράπονά σου εκεί πρώτα. Εδώ εκτονώνεσαι μόνο. Αν θες κάποια συμφέρουσα λύση και όχι άλλη μια συζήτηση τύπου "Ελληνάρες" εξέθεσε την κατάσταση σε κάποιον προϊστάμενο της επιχείρησης.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλησπέρα και από εμένα.

 

Κατ'αρχήν, θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Γιάννη Μεθενίτη, που παρέχει "βήμα" μέσω του Noiz στον επαγγελματία μουσικό να ζητήσει βοήθεια ή ακόμα και να αναφέρει το πρόβλημά του, όπως και έγινε στην προκειμένη περίπτωση.

 

Έτυχε να είμαι online εκείνη την ώρα και κινητοποιήθηκα κατάλληλα, επικοινωνώντας με τον πελάτη καθώς και με τα ανάλογα τμήματα.

 

Όπως είπε και ο Jasemeister, υπ'όψι ότι, υπάρχουν επίσημες ιστοσελίδες, emails καθώς και τηλέφωνα για να επικοινωνήσει κάποιος άμεσα με τα ανάλογα τμήματα έτσι ώστε να αναφέρει κάποιος πελάτης το πρόβλημά του.

 

Τέλος πάντων. Το θέμα είναι υπό παρακολούθηση έτσι ώστε να δωθεί το συντομότερο λύση στο πρόβλημα του κυρίου georgnik.

 

Εμμανουήλ Χναράκης

Υπεύθυνος τεχνικού τμήματος Αθήνας

Roland - Boss - Edirol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Χναράκη μια που μπήκατε στον κόπο να γράψετε εδώ, θα μας ενδιέφερε να αναφέρετε αν το θέμα λύνεται "χαριστικώς", δηλ. αυτά που λέει ο χρήστης είναι ακριβή και, τέλος πάντων, κάνετε έναν κόπο παραπάνω για να τον βοηθήσετε, ή αλλάζει κάτι στην πολιτική σας.

 

Οφείλω πάντως να σας ενημερώσω ότι είμαι εδώ και πολλάαα χρόνια ένας πολύ ευχαριστημένος πελάτης των προϊόντων Boss που διανέμετε χωρίς να έχω χρειαστεί ποτέ υπηρεσίες σέρβις από την εταιρεία σας.

 

Συγχαρητήρια για τη "θαρραλέα" (δυστυχώς στις μέρες μας έτσι είναι) παρουσία σας στο φόρουμ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλησπέρα σας!

 

Μετα απο πολυ καιρο ήθελα να σας γραψω πως τελικά "εκλεισε" η υποθεση.

Τελικά ΔΕΝ αφησα εγω να διορθωθεί η πεταλιερα στην Ελλαδα καθως το κοστος του ανταλλακτικου, χωρίς εγγύση αν θα ξαναχαλούσε, ήταν γύρω στα 400 ευρω. Αυτό το ποσο κατέβαλα τελικά στην Roland GmbH (Roland Γερμανίας δηλαδή) για να αγοράσω καινούρια τη πεταλιέρα με 2ετή εγγύση ως καινούρια συσκευή. Η πεταλιέρα σήμερα-αύριο θα βρίσκεται στα χέρια μου οπότε αν χρειαστεί/ζητηθεί από οποινδήποτε θα "ανεβάσω" σκαναρισμένη και την απόδειξη αγορας.

 

Ευχαριστώ θερμά το Κύριο Μ.Χναράκη για όλα όσα έκανε όπως επίσης και το Μιχάλη απο το κατάστημα της Θεσσαλονίκης που μεσολάβησε ωστε να βρεθεί άλλος χρήστης με το ίδιο ακκορντεόν για να μπορώ να φορτίζω όλες αυτές τις μέρες.

 

Για τις τιμές και τις διαφορες των τιμών, για τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορες τιμών δεν εχω να πω τιποτα παραπανω... Έτσι για να το διασκέδασω απο μόνος μου, μακάρι στην αγορά μουσικών οργάνων να καθιερωθεί καποτε η γερμανική ως η επίσημη γλώσσα! Θα γλυτώσουμε πολύ χρήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις τιμές και τις διαφορες των τιμών, για τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορες τιμών δεν εχω να πω τιποτα παραπανω... Έτσι για να το διασκέδασω απο μόνος μου, μακάρι στην αγορά μουσικών οργάνων να καθιερωθεί καποτε η γερμανική ως η επίσημη γλώσσα! Θα γλυτώσουμε πολύ χρήμα...

 

Ich denke, dass ist übertrieben  :P

 

Besser eine Stunde freies Leben als vierzig Jahren statt Sauerkraut Imam bailnti.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και με αυτό εδω το ποστ κλείνω το κυκλο που ανοιξε με σχολια που γραφτηκαν αλλα και ειπωθηκαν On και off record...

 

Ιδου λοιπον η αποδειξη αγορας απο τη Roland Γερμανιας. Καινουρια-ολοκαινουρια πεταλιερα με 2 χρονια εγγυηση στη τιμη των 395 ευρω (+3,95 ευρω για τα μεταφορικα μεχρι Στουτκαρδη οπου εσταλει μεσα σε 3 μερες προς το ξαδελφο μου που μενει πλεον εκει και μετα αλλα 17 εδωσα για να ερθει απο Στουτκαρδη Θεσσαλονικη).

 

Εδω το κοστος επισκευης ξεπερνουσε τα 700 ευρω (χωρις εγγυηση) και το κοστος αγορας πανω απο 800 ευρω!!!

 

Το αναφερω γιατι μπορει καποιοι ισχυριστηκαν οτι τις τιμες τις εβγαλα απο το μυαλο μου και εγραφα υπερβολες για να δημιουργησω εντυπωσεις. Εδω λοιπον ειναι η αποδειξη. Τα σχολια δικα σας (αν και δεν νομιζω να υπαρχουν). Μετα, φταιει η κριση, μετα φταιει το ενα και το αλλο και μετα δεν αγοραζουμε απο εδω και ειναι ολα μια χαρα...

RolandFBC7.thumb.jpg.65c5f18594fa24a5951894a76ae102a0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην ανησυχεις φιλε μου.σιγα σιγα ολα αυτα τα βαμπιρ που δεκαετιες τωρα μας επιναν το αιμα συρικνωνονται το ενα πισω απ το αλλο...ενα μεγαλο μπραβο απο μενα..για την ολη σου σταση..μου θυμιζει η ολη ιστορια ενα φιλο μου που εχει μουσικα οργανα στο κεντρο της Αθηνας και προσπαθουσε να μου αποδειξει με ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ επιχειρηματα οτι ο THOMANN πουλαει τριτης και τεταρτης διαλογης μηχανηματα και οργανα...γι αυτο ολες αυτες οι διαφορες...Ακομα δεν κρατιεμαι απ τα γελια..

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην ανησυχεις φιλε μου.σιγα σιγα ολα αυτα τα βαμπιρ που δεκαετιες τωρα μας επιναν το αιμα συρικνωνονται το ενα πισω απ το αλλο...ενα μεγαλο μπραβο απο μενα..για την ολη σου σταση..μου θυμιζει η ολη ιστορια ενα φιλο μου που εχει μουσικα οργανα στο κεντρο της Αθηνας και προσπαθουσε να μου αποδειξει με ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ επιχειρηματα οτι ο THOMANN πουλαει τριτης και τεταρτης διαλογης μηχανηματα και οργανα...γι αυτο ολες αυτες οι διαφορες...Ακομα δεν κρατιεμαι απ τα γελια..

 

Εγω γιατι ηξερα απο φιλο που εχει μαγαζι με οργανα στην Πατρα οτι στην ΕΛΛΑΔΑ ερχοντα τα τριτης και βαλε διαλογης οργανα μιας και δεν ειμαστε και η μεγαλυτερη αγορα γενικα.....και δεν μας εχουν και σε μεγαλη εκτιμηση....τωρα βεβαια αν πας στις αντιπροσωπιες της καθε μαρκας θα σου πουν οτι τα οργανα τους ειναι Α διαλογης και και και......δηλαδη στην Αγγλια, Γερμανια, Αμερικη τι προμηθευουν τα εργοστασια?Τα ιδια με εμας?Δεν το νομιζω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτή η ιστορία – παραφιλολογία αναφορικά με τα όργανα Β΄, Γ’ Δ’ κατηγορίας που έρχονται τόσο στην Ελλάδα, όσο και στα «μουσικά σούπερ μάρκετ» τύπου «Θωμά», είναι αρκετά εκνευριστική… Και εγώ από φίλους μου που στο παρελθόν δούλευαν σε μουσικομάγαζα έχω ακούσει τα περί οργάνων «διαλογής»- όχι όμως από όλους, οπότε πάντα υπήρχε η αμφιβολία. Τώρα που οι δουλειές έπεσαν στα εγχώρια μαγαζιά, ξεκίνησαν οι φήμες ότι τα όργανα από έξω (Γερμανία- Γαλλία- Αγγλία) είναι σε τόσο ανταγωνιστικές τιμές γιατί επί της ουσία είναι… χρέπια… καθώς οι αλλοδαποί αγοράζουν κοψοχρονιά τον… κατιμά από τις μεγάλες εταιρίες. Εν τέλει υπάρχει περίπτωση να μάθουμε που βρίσκεται η αλήθεια;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου