Προς το περιεχόμενο

Συνδυασμός GA15 με Epiphone Valve Jr Cabinet


eMoRdReD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλάκα πλάκα αν βγεί το σασί της "κεφαλής" του combo (με τα knobs και τις λυχνίες πάνω), υπάρχουν τεχνίτες εν Ελλάδι (Θεσσαλονίκη κατα προτίμηση) που να τοποθετούν το σασί σε ένα custom casing ας πούμε ώστε να γίνει μια κανονικότατη κεφαλή? (extra κόστος όμως, και θα μου πείτε "και δε πας κατευθείαν να πάρεις με τα ίδια λεφτά ενα καλύτερο έτοιμο"?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά να ξέρεις αν και τίμιος ενισχυτής για τα λεφτά του ο GA15 δεν θα τον αντέξεις για πολύ καιρό και θα θές να πάς σε κάτι καλύτερο. Αν τον θές μόνο για σπίτι πάρε την κεφαλή 5 watt που δεν θα σου πάει χαμένη, ξέχνα όμως τα τέλεια καθαρά ή κάνε υπομονή και πάρε ένα ενισχυτή που θα σου μείνει ή κάτι σε μεταχειρισμένο όπως είπαν τα παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά να ξέρεις αν και τίμιος ενισχυτής για τα λεφτά του ο GA15 δεν θα τον αντέξεις για πολύ καιρό και θα θές να πάς σε κάτι καλύτερο.

 

δε συμφωνω και πολύ με αυτό, πιστεύω μάλιστα οτι απο τη στιγμή που ο άνθρωπος έρχεται απο τον σπαιντερ, θα μείνει εκπληκτος απο τον ήχο ενος λαμπάτου ενισχυτή

 

δε νομίζω δηλαδή να τίθεται θέμα αν θα τον αντέξει πολύ καιρό ;D

 

εγώ θα έκανα με τη σειρά:

1) θα έψαχνα τις αγγελίες για μεταχειρισμένα γυρω στα 300

2) αν ειχα δυνατοτητα δωρεαν μεταφορικών θα έπαιρνα το κομπο σκέτο και αν δε μου αρεσει το ηχειο τοτε θα έπαιρνα ή ενα 10αρι, ή θα εψαχνα αν γινεται να βαλω 12αρι, ή θα εψαχνα καμπίνα

 

πάντως αν θες καθαρά, 5w μη παρεις γιατι δε θα μπορείς να ανεβάσεις λίγο σε καμια πρόβα πχ

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά υπερίσχυσε η φωνή της λογικής και αφού αποφάσισα επιτέλους να πάω για λάμπα, το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να μη κάνω βιαστικές κινήσεις (που ίσως μετανοιώσω αργότερα).

Με λίγη υπομονή για κανα 2 μήνες (και με περισσότερα χρήματα) θα επενδύσω σε κάτι αξιόλογο που και θα μου μείνει, αλλά και θα με ικανοποιεί πλήρως.

 

Ευχαριστώ όσους συμμετείχαν στη συζήτηση και σας εύχομαι καλές γιορτές και ένα δημιουργικό νέο έτος (με υγεία πάνω από όλα)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου