Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ενισχυτη μπασσου Ιbanez


Homi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας..!Λοιπον δεν θα σας κουρασω θα μπω κατευθειαν στο θεμα.

Εχω εναν ενισχυτη Ibanez SW65 για μπασσο.Τον χρησιμοποιω σε ενα μαγαζι που δουλευω και τωρα που τον εχω σπιτι παρατηρισα οτι κανει ενα συνεχομενο ηχο σαν να φυσαει και ακουγετε αρκετα δυνατα δηλαδη τον εχω στο 3,5 κ οσο δυνατα ακουγετε το μπασσο τοσο ακουγετε κ αυτος ο ηχος.Δεν φταιει το μπασσο το τσεκαρα.Αν εχεται υποψην τι μπορει να φταει πειτε μου...

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξε καλωδιο αλλιως βαλτο σε αλλο σημειο του χωρου μακρυα απο αλλες συσκευες και οχι σε πολυμπριζο............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς το μπάσο συνδεδεμένο το κάνει? Δηλαδή χωρίς να έχεις κάτι συνδεδεμένο στο input έχεις φύσημα?

Αλλάζει σε ένταση αν πειράζεις το volume?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα πάσα πιθανότητα είναι η κόρνα/tweeter που έχει πάνω το συγκεκριμένο μηχάνημα. ειδικά αν παίζεις με single coil μαγνήτες και μπόλικα πρίμα σπάει νεύρα. Έχω κι εγώ ένα τέτοιο για practice αλλά έβαλα διακοπτάκι να κλείνει το tweeter. Δεν παλευόταν αλλιώς. δοκίμασε να ακούσεις πιο προσεχτικά απο ποιο ηχειάκι βγαίνει ο θορυβος. αν είναι απο το tweetee φτιάχνει όπως σου είπα. αν οχι δεν ειναι αυτό  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου