Προς το περιεχόμενο

Μπασσα με budget 600-900


Homi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά δε ψηφίζουμε και το αγαπημένο μας μπάσο εδώ.

 

Πήγαινε δοκίμασε αρκετά, σε αυτά τα λεφτά παίρνεις καλό πράγμα, και αξίζει να το ψάξεις ώστε να ανταποκρίνεται στις δικές σου ανάγκες και όχι τι αρέσει σε εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις το signature του Fieldy η καποιο Schecter?

 

 

Το K5 ωραιότατο μπασσάκι, αν και κάπως υπερτιμημένο - και σιχαίνομαι επίσης αυτό το καγκουρο-inlay, αλλά γενικώς αμελητέες ενοχλήσεις. Και τα Schecter είναι ωραία μπάσσα αλλά αποκλείεται να βρείς κανένα με το δρόμο που'χει πάρει η εταιρία τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα και εγω ενα schecter εχω αλλα 4αρι κ γενικως ειναι λιγο δυσκολο να βρεις για να δοκιμασεις...Εχω ακουσει οτι στα 5αρια τις Schecter η B χανει απο ογκο γι αυτο ρωτισα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "χάνει" είναι σχετικό. Έχει να κάνει με τον τύπο χορδών, το gauge, τους μαγνήτες, την κλίμακα... Αν και δεν είναι αναγκαίο να έχει ένα μπάσσο 35" κλίμακα για να ακουστεί σωστά η B συνήθως είναι καλύτερα αν τα υπόλοιπα δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Κατά τ'άλλα με πιο bright χορδές, μικρό tilt του μαγνήτη προς τη Σι και παίξιμο περισσότερο προς τη γέφυρα λύνεται το πρόβλημα. Μερικές φορές βέβαια δεν σώζεται με τίποτα... Τα ibanez πάντως που έχω δοκιμάσει έχουν αξιοπρεπή Σι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Κ5 είναι βασισμένο πάνω στην σειρά SR οπότε αυτά που είπε ο φίλτατος X-minor μπορούμε να τα εξαλείψουμε παίρνοντας ένα SR και μοντάροντάς το όπως θέλουμε...  ;)

Η σειρά SRX είναι ο λίγο πιο "φθηνός συγγενής" της SR... Οπότε αν είσαι για τέτοια πράγματα go for it...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου